2019 los angeles auto show hero image

DLHO OČAKÁVANÝ LEXUS LC 500 CONVERTIBLE PRICHÁDZA

LEXUS LC 500 CONVERTIBLE

Vozidlo bude v predpremiére predstavené u autorizovaných partnerov Lexus v dátume 17.-26. júl 2020. Pre viac informácii kontaktujte partnerov Lexus

SVETOVÁ PREMIÉRA OČAKÁVANÉHO LEXUS LC 500 CONVERTIBLE

 • Na autosalóne v Los Angeles sa 19. novembra 2019 uskutočnila svetová premiéra očakávaného vlajkového kabrioletu Lexus LC 500 Convertible.

  Modelová rada LC zhmotňuje smerovanie značky Lexus do sveta luxusného životného štýlu; vozidlá s týmto označením sprostredkujú radosť za volantom a nadšenie s cieľom ešte viac obohatiť životný štýl svojich majiteľov. Nové LC 500 Convertible je spoločne s kupé najatraktívnejším zástupcom celej modelovej rady Lexus a dokáže poskytnúť jedinečný zážitok z jazdy, potešenie ľudských zmyslov a vrcholnú formu krásy.

  Exteriér nového LC šikovne spája unikátnu líniu strechy kupé s charakterom kabrioletu pre krásny vzhľad bez ohľadu na to, či je strecha hore, alebo dole. Dizajn interiéru je poňatý tak, aby ucelený dojem z dizajnu pri pohľade zvonku formovali jednotlivé detaily, ako je kryt batožinového priestoru alebo materiál sedadiel.

  Nový model sa drží snahy o vynikajúce jazdné schopnosti, typické pre kupé. Poskytuje tak pocit prirodzenej harmónie s vozidlom a opojný pôžitok z jazdy, ktorý dokáže ponúknuť iba vozidlo so sklápacou strechou.

  Vnútorná konštrukcia karosérie sa vyznačuje optimálnym rozložením a tvarovaním výstuh v prospech príkladných dynamických vlastností v súlade so zámerom vodiča. A vďaka atmosférickému motoru V8 s hlbokým zvukovým doprovodom dokáže LC 500 Convertible ponúknuť aj príjemne lineárny charakter akcelerácie. Pôžitok z jazdy s LC 500 Convertible ešte vylepšuje funkcia vyhrievania oblasti krku a priehľadný aerodynamický deflektor – pre špičkové pohodlie a ticho, ktoré je neoddeliteľnou súčasťou genetickej výbavy vozidiel Lexus.

 •     2019 much anticipated convertible version

PODMANIVÝ DIZAJN SO STRECHOU ALEBO BEZ STRECHY, STAROSTLIVOSŤ O KAŽDÝ DETAIL, TYPICKÁ PRE ZNAČKU LEXUS

 • S exteriérom vychádzajúcim z kupé LC si otvorená verzia zachováva aerodynamické vlastnosti a optimálne rozloženie hmotnosti, kedy do dizajnu začleňuje krásne spracované prvky s funkčnými vlastnosťami. Sťahovacia plátenná strecha dodáva vozidlu jedinečnú siluetu a športový charakter, prislúchajúci každému kabrioletu. Zadná hrana veka batožinového priestoru sa posunula hore a je súčasne širšia s cieľom evokovať dynamickejší vzhľad pri pohľade z boku a zdôrazniť široko rozkročený postoj vozidla.

  Kvôli zachovaniu nádhernej siluety LC 500 Convertible je mechanizmus automatického naťahovania a sťahovania strechy navrhnutý tak, aby strechu ukryl pod integrovaným krytom batožinového priestoru. Návrhári sa rozhodli pre okennú líniu dvíhajúcu sa na konci dverí, aby profil vozidla charakterizovala karoséria obopínajúca kabínu v prospech celkovo čistého vzhľadu.

  Plátenná strecha zo 4 vrstiev bola navrhnutá tak, aby zachovala uhladenú líniu strechy kupé bez podporného rámu rozpoznateľného pod plátnom. Látkový materiál strechy bol starostlivo vybraný a spracovaný tak, aby zaistil optimálne napnutie bez zvrásnenia v prospech čo najlepšej akustickej izolácie.

  Starostlivá voľba a kombinácia palety farieb pre exteriér a strechu s elegantnými odtieňmi interiéru berú do úvahy typických záujemcov o LC s ich citlivým zmyslom pre štýl, vycibreným vkusom a pestrým životným štýlom.

  V interiéri zaujme množstvo detailov, ako napr. odstupňované prešívanie a vzor perforácie v hornej časti sedadiel, rovnako ako logo „L“ na zadnej strane hlavových opierok.

  Pohyb sťahovania a naťahovania strechy je starostlivo regulovaný (hlavne v počiatočnej a finálnej fáze) tak, aby u vodiča evokoval pocit kvality a bezpečnosti. Presnou synchronizáciu chodu strechy a krytu batožinového priestoru sa podarilo dosiahnuť elegantný a prirodzený pohyb, a to pri rýchlosti naťahovania a sťahovania strechy na vrchole triedy.

  So strechou sa dá manipulovať za jazdy do rýchlosti až 50km/h; postup naťahovania alebo sťahovania môže vodič jednoducho sledovať prostredníctvom animácie na prístrojovom štíte.

 •     2019 a stunning design with the top up or down

SPOJENIE PRE LEXUS TYPICKÝCH JAZDNÝCH VLASTNOSTÍ S PÔŽITKOM Z JAZDY S OTVORENOU STRECHOU

Vďaka novému návrhu štruktúry karosérie LC 500 Convertible bola dosiahnutá tuhosť na úrovni, ktorá umožnila poskytnúť rovnaké jazdné vlastnosti ako kupé Lexus LC a súčasne zaistiť nádherné štylistické stvárnenie a dostatočne veľký priestor pre batožinu.

K výraznému zvýšeniu konštrukčnej tuhosti napomohlo strategické rozmiestnenie a tvarovanie výstuhy pri úchyte zadného zavesenia. Výstuha je zložená z ľahkého hliníka liateho pod tlakom pre zachovanie nízkej hmotnosti; k zaisteniu príkladného jazdného pohodlia napomáhajú aktívne zadné tlmiče. Pod karosériou sa nachádzajú aj ďalšie výstuhy; z dôvodu vysokej tuhosti a nízkej hmotnosti je použitý napr. horčík a hliník. Výsledkom týchto opatrení je dynamická odozva odrážajúca zámery vodiča.

Pre ešte zábavnejší charakter LC 500 Convertible s motorom V8 pri jazde so stiahnutou strechou je k dispozícii akustický generátor prenášajúci zvuky sania motoru prostredníctvom prístrojového panelu pri súčasnom zosilnení hlbokého zvuku motora výfukovým ventilom.

PREMYSLENÁ KABÍNA ODRÁŽAJÚCA FILOZOFIU ZNAČKY LEXUS ZAMERIAVAŤ SA NA POTREBY ČLOVEKA

Cieľom konštruktérov bolo vytvoriť miesto, kde by bolo možné zažiť radosť typickú pre jazdu s otvorenou strechou, avšak pri zachovaní možnosti konverzácie cestujúcich na palube, a preto sa zamerali na aerodynamiku, ako napr. okenná línia a profil zadnej časti vozidla. V kombinácii s priehľadným aerodynamickým deflektorom z polykarbonátu sa podarilo potlačiť prúdenie vzduchu vo vnútri vozidla a dosiahnuť tak výnimočne nízku úroveň hlučnosti.

Opatrenia k potlačeniu hluku sú kľúčové súčasti genetickej výbavy vozidiel Lexus, preto sa posádka LC 500 Convertible môže tešiť na podmanivý a emotívny zvuk motora. Technológia aktívneho potláčania hluku (Active Noise Control) v kombinácii s akustickou izoláciou a prostriedkami na pohlcovanie hluku redukujú nežiadúce zvuky a nepríjemné akustické kmitočty.

Audiosystém verne reprodukuje pôvodné tóny nástrojov a vokálov. Koncepcia akustiky sa okrem toho automaticky mení podľa toho, či je strecha otvorená alebo zatvorená, a tak je výsledné ozvučenie pasažierov v každej situácii na najvyššej úrovni.

Systém Lexus Climate Concierge automaticky reguluje systém klimatizácie, vyhrievanie sedadiel, vyhrievanie oblasti krku a vyhrievanie volantu v súlade s pozíciou strechy – takže kabína LC 500 Convertible ponúkne cestujúcim dostatok pohodlia bez ohľadu na vonkajšiu teplotu.

LC 500 CONVERTIBLE – ROZMĚRY A SPECIFIKACE

Celková délka
4,770 mm
Celková šířka
1,920 mm
Celková výška
1,350 mm
Rozvor
2,870 mm
Ovládání střechy
Stahování: 15 s / natahování: 16 s