1. Discover Lexus
  2. Lexus yacht premieres
VYBERTE SI
NOVINKY LEXUS

PREMIÉRA NOVEJ LUXUSNEJ JACHTY LEXUS

  • Nové vyjadrenie dizajnového jazyka Lexus v podobe 20-metrovej jachty
  • Výnimočný výkon a pokojný chod, hodný námornej vlajkovej lode
  • Výnimočný zážitok na palube vďaka moderným technológiám
  • Vysoká úroveň spracovania a kvalita zodpovedajúca výrobnému systému Toyota Production System

BOCA RATON, FLORIDA, SPOJENÉ ŠTÁTY AMERICKÉ (19. Septembra 2019) – V rámci neustálej snahy poskytovať zákazníkom inovácie a očarujúce zážitky dnes spoločnosť Lexus v meste Boca Raton predstavila vo svetovej premiére svoju prvú luxusnú jachtu Lexus LY 650.

LY 650 je novým stelesnením odhodlania spoločnosti Lexus prinášať inovácie a ponúkať úžasné zážitky aj za hranicami sveta automobilov. Model LY 650, vychádzajúci z konceptu Lexus Sport Yacht Concept, prvýkrát predstaveného v januári 2017, sa pýši unikátnym vzhľadom a špičkovými plavebnými vlastnosťami. Spoločnosť Lexus – ašpirujúca na status skutočne luxusnej lifestylovej značky – skĺbila vyspelé technológie s prvotriednou kvalitou spracovania, aby budúcim majiteľom poskytla bezkonkurenčný zážitok stimulujúci zmysly a prekonávajúci všetky očakávania, aj pri plavbe na mori. Vlajková loď LY 650 je novým stelesnením filozofie Lexus „CRAFTED“, kladúcej mimoriadny dôraz na detaily a komfort, ktorá je tu uplatňovaná v každom možnom aspekte.

Tvar trupu, veľkorysý objem kormy a ďalšie prvky spolu s krásnymi oblými krivkami, dodávajú zovňajšku jachty LY 650 jedinečný, nezameniteľný charakter. Výsledkom spolupráce s talianskym dizajnérskym štúdiom Nuvolari Lenard*1 je moderný dizajn a komfortný interiér, vyznačujúci sa príkladnou kvalitou v každom detaile.

Navyše v snahe o dosiahnutie plavebných vlastností, ktoré ponúknu rovnaký pôžitok ako vozidlá Lexus, je táto jachta postavená na ľahkom, no veľmi tuhom kompozitnom trupe, využívajúcom kombináciu materiálov CFRP (plast vystužený uhlíkovými vláknami) a GFRP (plast vystužený sklenými vláknami). Pri jeho vývoji Lexus spolupracoval so spoločnosťou Marquis Yachts LLC*2. Jachta LY 650 je navyše vybavená modernou lodnou komunikačnou technológiou LY-Link, ktorá umožňuje okamžite zdieľať rozličné informácie a ovládať rôzne funkcie jachty.

Jachta LY 650 sa vyrába v spolupráci s remeselníkmi zo spoločnosti Marquis Yachts, sídliacej v obci Pulaski v americkom štáte Wisconsin. Pri spustení výroby jachty LY 650 zaviedla spoločnosť Marquis Yachts do svojich výrobných procesov slávny systém Toyota Production System, zaisťujúci vysokú efektivitu a kvalitu výroby. Nová jachta bude vystavená na medzinárodnej výstave lodí vo Fort Lauderdale na Floride od 30. októbra do 3. novembra 2019.

Prezident Akio Tojoda uviedol: „Pre spoločnosť Lexus, ktorá chce byť skutočne luxusnou lifestylovou značkou, LY 650 symbolizuje výzvu na prekonanie hraníc sveta automobilov. Vďaka spolupráci s Toyotou zaviedla spoločnosť Marquis Yachts do svojho výrobného procesu systém Toyota Production System, ktorý zaručí vysokú produktivitu a kvalitu výroby lodí. To nám umožnilo pretaviť filozofiu Lexus „CRAFTED“, zameranú na pocit očakávanej pohostinnosti a puntičkársky dôraz na detail, do podoby luxusnej jachty. Už sa naozaj teším, ako naša moderná, prvotriedna jachta LY 650 ukáže svoj pôvab pri plavbách po svetových oceánoch. Ako spoločnosť zameraná na mobilitu chceme prinášať nové možnosti mobility – dokonca aj na mori.“

 

 

V interiéri sa snúbi moderný dizajn s filozofiou omotenaši (japonský výraz pre pohostinnosť, srdečnosť a úprimnú snahu predvídať a plniť potreby ľudí) v snahe o dosiahnutie vysokej kvality, typickej pre značku Lexus. Obytný priestor, nesúci sa vo svetlých odtieňoch s prevládajúcou bielou, pôsobí priestranne a otvorene, kým zaoblené línie a nápadité osvetlenie vyvolávajú pocit komfortu a útulnosti.

V efektívne usporiadanom hlavnom salóne sa vpredu nachádzajú dve kapitánske kreslá, v strede dve pohovky a vzadu palubná kuchynka. Pod hlavným salónom sú tri elegantné kajuty s výškou viac ako dva metre. Každá má vlastnú toaletu a sprchu.

VÝNIMOČNÝ VÝKON A POKOJNÝ CHOD, HODNÝ NÁMORNEJ VLAJKOVEJ LODE

 

Aby sa jachta LY 650 vyrovnala vozidlám Lexus, vychýreným vzrušujúcimi jazdnými vlastnosťami, jej pedantne navrhnutá konštrukcia zaručuje komfort pri priamej plavbe v spojení s dynamickými reakciami na pohyby kormidla v každej situácii.

Pohonná sústava využíva dva motory Volvo Penta® IPS*3 (1350/1200/1050). Vďaka ich zakomponovaniu do trupu s unikátne tvarovanou ponorenou časťou, navrhnutou s využitím počítačového modelovania dynamiky tekutín, sa spoločnosti Lexus podarilo dosiahnuť nielen vysoký výkon a nízku spotrebu paliva, ale aj výnimočnú stabilitu a manévrovateľnosť. LY 650 sa taktiež pýši množstvom funkcií a prvkov uľahčujúcich kormidlovanie, napríklad ovládanie joystickom, udržiavanie pevnej polohy na mori a automatická regulácia klapiek.

Ponorená aj horná časť trupu sú vyrobené z materiálu CFRP, vyznačujúceho sa nízkou hmotnosťou a vysokou tuhosťou. To prispieva k pozoruhodnému výkonu pri vysokej rýchlosti a komfortu pri plavbe ustálenou rýchlosťou. Hlavné steny tvoria panely so sendvičovou konštrukciou s vynikajúcimi zvukovoizolačnými vlastnosťami. Výsledkom je výnimočné ticho, umožňujúce nerušenú konverzáciu.

VÝNIMOČNÝ ZÁŽITOK NA PALUBE VĎAKA MODERNÝM TECHNOLÓGIÁM

Lodná komunikačná technológia LY-Link zaisťuje pohotové poskytovanie rôznych informácií. Táto technológia môže slúžiť na monitorovanie plavidla; v prípade zistenia akejkoľvek abnormality vyšle majiteľovi upozornenie vo forme textovej správy. Ku komfortu používateľa prispieva aj možnosť na diaľku (pomocou smartfónu) zapínať a vypínať rôzne komponenty jachty, napríklad klimatizačný systém alebo osvetlenie.

V priestore kapitánskeho kresla sa snúbi elegancia s ergonómiou vďaka štýlovému prístrojovému panelu s dotykovou obrazovkou.

K dispozícii je tiež na mieru navrhnutý systém priestorového zvuku Mark Levinson® so subwooferovým systémom, ktorý dokáže v hlavnom salóne ponúknuť akustický zážitok ako v koncertnej sále.

VYSOKÁ ÚROVEŇ SPRACOVANIA A KVALITY

LY 650, výletná jachta s vyvýšeným mostíkom (flybridge), si zachovala energické tvary a krásne zaoblené línie konceptu Lexus Sport Yacht Concept. Pôsobí elegantne a zároveň športovo. Jachta LY 650 je okamžite rozpoznateľná vďaka robustnej, výraznej prove a dynamicky tvarovanému trupu, ktorý patrí medzi najširšie vo svojej triede. Líniou strechy pripomínajúcou vozidlo typu kupé a zdôraznenými bokmi v zadnej časti zas dáva jasne najavo vysokú úroveň svojich plavebných vlastností.

V premiére predstavená jachta sa pýši príplatkovým dvojfarebným lakovaním, ktoré zvýrazňuje jej unikátne tvary a zachytáva charakter konceptu Lexus Sports Yacht Concept z roku 2017. Metalické detaily na prove, bočných oknách a nasávacích otvoroch v tvare písmena L dodávajú jachte Lexus ikonický ráz.