1. Discover Lexus
  2. Technology
VYBERTE SI
OBJAVTE LEXUS

TECHNOLÓGIE

Technológie vnímame ako katalyzátor kreativity. Nikdy sa neuspokojujeme iba s využitím posledných inovácií; snažíme sa posúvať ich dopredu a hľadať nezvyčajné a zaujímavé smery.Technológie vnímame ako katalyzátor kreativity. Nikdy sa neuspokojujeme iba s využitím posledných inovácií; snažíme sa posúvať ich dopredu a hľadať nezvyčajné a zaujímavé smery.

VÝNIMOČNÁ TECHNOLÓGIA AKO ŠTANDARD

 

Najnovšie a najpokročilejšie inovácie nájdete v celom našom sortimente. Je spracovaný na najvyššej úrovni, aby vám priniesol tie najlepšie zážitky. Od našich vynikajúcich interiérov až po inteligentné a intuitívne bezpečnostné systémy ako LSS+, technológie a luxus sú prítomné paralelne vo všetkom, čo vytvárame.

ROZŠÍRENÉ MOŽNOSTI

Rad z tých najlepších prvkov výbavy je už v štandarde, napriek tomu si môžete vyberať i z ďalších najnovších systémov, zahŕňajúcich prvky palubnej zábavy, klimatizácie či bezpečnosti. A výsledok? Kultivované cestovanie, nech sa už vydáte kamkoľvek.

Za volantom je všetko vo vašich rukách. Ak chcete zmeniť alebo vylepšiť prostredie podľa momentálnej nálady, stačí stlačiť tlačidlo na prístrojovej doske.

AKUSTIKA DOVEDENÁ DO DOKONALOSTI

V partnerskej spolupráci so zvukovým špecialistom Mark Levinson® vyvíjame zákazkové riešenia ozvučenia, ktoré posúvajú štandardy palubnej zábavy na celkom novú úroveň.

Odborníci z firmy Mark Levinson® sa aktívne zapájajú do všetkých krokov vývojového procesu. Prikladajú ruku k dielu už v dobe, kedy ešte len vzniká koncept nového vozidla, aby zaistili, že interiér bude presne odladený v záujme optimálnej akustiky. Rozmiestnenie a kalibrácia reproduktorov sa vždy nastavuje presne pre daný typ kabíny.

PRE EŠTE PRÍJEMNEJŠIU ATMOSFÉRU

Atmosféru v kabíne možno nevidíme, ale napriek tomu na nej záleží. Pre nás je atmosféra veľmi dôležitá – dokonca natoľko, že sme tu uplatnili našu preslávenú technológiu Nanoe®, ktorá sleduje kvalitu vzduchu v kabíne na mikroskopickej úrovni a podľa potreby ju upravuje. Táto inovácia, zďaleka prekračujúca schopnosti bežnej klimatizácie, zaručuje vrcholné pohodlie pri všetkých okolnostiach.

BEZPEČNOSŤ LEXUS

Vaša bezpečnosť je našou prioritou. Bezpečnostný systém Lexus Safety System + definuje novú éru v oblasti prevencie nehôd a chráni vás, vašich spolujazdcov, ľudí v ostatných vozidlách a chodcov pred zranením. Lexus Safety System + dopĺňa a posilňuje jazdecké schopnosti, zdokonaľuje vaše zmysly, aby ste počas jazdy vždy cítili istotu.

SEDADLÁ Z NOVEJ PERSPEKTÍVY

Na autosalóne v Paríži v roku 2016 bola odhalená revolučná koncepcia sedadiel Lexus Kinetic Seat. Na sedadlá sme sa pozreli z celkom odlišného uhla a vyvinuli pokrokovú sieťovú konštrukciu, ponúkajúcu vyššiu úroveň pohodlia.

Radiálne vedené vlákna stabilizujú pohyb pasažiera v prospech upokojujúceho pocitu bezpečia a opory. A tak keď sa posadíte, môžete nechať odpočinúť nielen svoju hlavu, ale i telo.

INTELIGENTNÉ ROZHRANIE

Koncepčné modely UX Concept a LF-FC ukazujú na ešte jednoduchšie, prirodzenejšie a ľudskejšie spôsoby interakcie s vaším vozidlom.

Tieto vozidlá budú onedlho schopné interpretovať vaše gestá i dotyky a reagovať na ne. A na obzore sú i hologramy.

PRIEKOPNICKÉ VLASTNOSTI MODELU LS

Nový Lexus LS posúva bezpečnostné technológie o poriadny kus dopredu. Stavia na našom bezpečnostnom pakete Lexus Safety System+, ktorý dopĺňa o nové vyspelé prvky, sprostredkujúci ešte vyššiu úroveň podpory pri riadení. K vylepšeniam prišlo u predkolízneho bezpečnostného systému (PCS), systému pre stráženie jazdných pruhov (LDA) a dynamického tempomatu riadeného radarom. LS vďaka svojím pokrokovým funkciám pomáha predchádzať nehodám, kedy intuitívne a inteligentne uplatňuje napr. systém upozorňovania na chodcov a aktívny asistent riadenia, ako vylepšenie a rozšírenie vodičových zmyslov.

ELEKTRIFIKOVANÝ LEXUS

Už viac ako 15 rokov je spoločnosť Lexus priekopníkom v oblasti elektrifikácie, ktorú neustále vylepšuje a zdokonaľuje. Vyvrcholením jej úsilia sú vozidlá, ktoré sú vzrušujúce, účinné a odolné. Takmer tiché motory prinášajú dynamický zážitok z jazdy a zároveň chránia našu planétu. Vďaka špičkovej svetovej technológii je všetko bezpečné, plynulé a luxusné. Nová generácia je tu a vytvára úžasný pocit.

 

 

LEXUS S TECHNOLÓGIOU NANOE™ X

Sme presvedčení, že posádka na palube vozidla Lexus by mala byť chránená všetkými spôsobmi. Vďaka technológii čistenia vzduchu Panasonic nanoe™ X sa vytvára čistejšie a zdravšie prostredie v aute.

OBJAVUJEME NEČAKANÉ SPÔSOBY VYUŽITIA

Náš prístup k technológiám je dynamický, pretože nikdy neprešľapujeme na mieste. Neusilujeme sa o využívanie technológií v ich súčasnej podobe, vnímame ich skôr ako inšpirujúci prednastavený bod na ceste k ďalšiemu vývoju. Vždy mierime dopredu a premýšľame kreatívne a komplexne v snahe prepracovať a zásadne vylepšiť aj tie najnovšie technológie.

LEPŠIA KONTROLA

Pretože premýšľame neobvyklým spôsobom, vypožičali sme si od lekárov najnovšie skenovacie metódy CT. Prečo? Pretože nás napadol prekvapivý a užitočný spôsob využitia pre vozidlá Lexus.

Tradičné postupy kontroly spaľovacích motorov spoliehajú na mechanické skúšky a prehliadky zvonku. Ale Lexus chce zaručiť, aby každý z jeho motorov bol vo vnútri v dokonalom poriadku.

Vďaka technológii počítačovej axiálnej tomografie (CAT) sme schopní skúmať vnútrajšok každého motora v 3D. Každú nedokonalosť odhalíme s absolútnou presnosťou. Naša netradičná metóda tiež prináša nekompromisné výsledky.

 

NETRADIČNÉ MATERIÁLY

Spojovaním prírody s technológiami dokážeme pokrokovým spôsobom využívať ekologicky šetrné materiály a odhaľovať riešenie šetrnejšie k našej planéte. Vychutnajte si výrazné interiérové prvky, z ktorých srší krása sveta prírody. Odhaľte štýlové a súčasne funkčné spracovanie i celkom nové prvky a vlastnosti.

Príroda v spojení s technológiami prináša podmanivú akustiku výkonných reproduktorov CT. Našli sme celkom nový spôsob ako využiť bambus pre dosiahnutie neuveriteľnej akustiky.

Reproduktorové membrány sú vyrobené z materiálu, ktorý je zmesou bambusových vlákien – mikroskopické štruktúry pripomínajúce ihlice, vyskytujúce sa na hranách bambusových listov – s dreveným uhlím. Ľahká, avšak výkonná membrána je dostatočne tuhá pre presnú reprodukciu vysokých tónov, avšak súčasne i pružná pre utlmenie vlastných vibrácií.

TESTOVANIE VO VIRTUÁLNEJ REALITE

Vďaka virtuálnej realite posúvame testovanie na ešte vyššiu úroveň. Teraz dokážeme simulovať jazdné podmienky a reakcie vodiča ako nikdy v minulosti. V prostredí, ktoré vodiča svojou reálnosťou celkom pohltí, dokážeme získavať spätnú väzbu skutočných vodičov naprieč širokou škálou bezpečnostných prvkov. Tieto informácie využívame pre zlepšovanie a zdokonaľovanie našich technológií pre ešte vyššiu istotu za volantom a pocit bezpečia.

Vo vnútri elegantnej kopule stojí Lexus LS. Obrazovky obklopujúce vodiča zobrazujú vysoko realistické scény, simulujúce jazdu v meste či na diaľniciach. Pomocou valcov zaisťujeme pohyb, nakláňanie a otáčanie, aby sme simulovali zatáčanie vozidla, jazdu do svahu, zrýchľovanie a spomaľovanie. Výsledný účinok završuje audiozáznam so zvukmi motora, vibráciami a svišťaním vetra.

Možnosti simulácie sú prakticky neobmedzené. Napríklad napodobovaním monotónneho riadenia dokážeme skúmať účinky únavy, čo nám pomáha pri vývoji inteligentných systémov varovania. "Práve toto je typ skúšky, ktorú by sme v reálnom prostredí vykonávať nemohli," vysvetľuje Takahiko Murano, zodpovedný za návrh simulačných testov.