1. new-cars
 2. nx
VYBERTE SI
Vďaka nápadnému novému vzhľadu v kombinácii s prelomovým elektrifikovaným výkonom sa úplne nové NX 350h hybrid  a NX 450h+ plug-in hybrid cítia ako žiadne iné luxusné SUV.  Zatiaľ čo remeselné spracovanie Takumi rozmaznáva vaše zmysly vo vnútri, špičková konektivita Lexus Link a bezpečnostný systém Lexus Safety System+ poskytujú posilnenie a ochranu navonok
 • JAZDITE S ISTOTOU

  Zistite, ako sa bude musieť mestská krajina dramaticky zmeniť, aby mohla čeliť výzvam mobility budúcnosti.
   

 • PÄŤHVIEZDIČKOVÁ BEZPEČNOSŤ

  Úplne nový Lexus NX získal najvyššie päťhviezdičkové hodnotenie od nezávislej organizácie pre hodnotenie bezpečnosti vozidiel Euro NCAP
   

VÝKON

 • NAJLEPŠIE HYBRIDNÉ A PLUG-IN HYBRIDNÉ HNACIE ÚSTROJENSTVO V TRIEDE

  Nový NX, ktorý sa môže pochváliť najpokročilejšími v súčasnosti dostupnými hybridnými pohonnými jednotkami Lexus Plug-In Hybrid a Lexus hybrid bez nutnosti dobíjania, je ekonomickejší a šetrnejší k životnému prostrediu než stredne veľké SUV s benzínovým alebo naftovým pohonom.

  Hybrid Lexus, produkt s viac ako 15-ročných skúseností s priekopníckou elektrifikáciou, dodáva modelu NX 350h väčší výkon a zrýchlenie, no zároveň má najlepšiu hospodárnosť a emisie vo svojej triede. NX 450h+ rozširuje ponuku elektrifikovaných pohonných jednotiek Lexus a nastavuje nový štandard pre plug-in hybridy. Nie je to len dojazd 80 km v meste v režime s nulovými emisiami EV, ale aj výkon 306 k DIN a rýchla akcelerácia. Je to špičková hybridná účinnosť vo svojej triede.

 • KOKPIT TAZUNA                                                                                        

  Pozoruhodný koncept „Tazuna“, ktorý bol prvýkrát predstavený v dizajnovej štúdii LF-30, bol predstavený na novom NX. Kokpit NX, vytvorený s cieľom poskytnúť vzrušujúci zážitok z jazdy maximalizáciou vášho kontaktu s cestou pred vami a volantom vo vašich rukách, bol inšpirovaný spôsobom, akým sú jazdci pripojení ku svojim koňom prostredníctvom oťaží (Tazuna).

 • VÝBER REŽIMU JAZDY                                                                                      

  Funkcia Drive Mode Select, umiestnená v blízkosti volantu, umožňuje vodičovi vybrať si medzi režimami Eco, Normal a Sport s cieľom maximalizovať efektivitu, dynamiku alebo kultivovanosť vozidla. Okrem Eco a Normal má nový NX F SPORT aj ďalšie režimy Custom, Sport S a Sport S+.

NX, postavený na našej veľmi uznávanej platforme Global Architecture K, prináša mnoho dynamických vylepšení vrátane vylepšenej priľnavosti a odozvy. Širší behúň a nižšie ťažisko majú za následok vynikajúcu ovládateľnosť a stabilitu. V snahe o zdokonalenie a zníženie nedotáčavosti špecifikovali inžinieri Lexus laserové zváranie skrutiek, lepenie, výstuhy strechy, dvojité zámky kapoty a spevnenie ocele s vysokou pevnosťou v ťahu. Kvôli úspore hmotnosti bol na blatníky a kapotu použitý hliník.

Na zabezpečenie priestrannej kabíny s 500 litrami batožinového priestoru a nízko položeným ťažiskom je pod podlahou kabíny nainštalovaná výkonná 18,1 kW lítium-iónová batéria NX 450h+. Táto nová súprava batérií využíva 96 vysokokapacitných lítium-iónových batériových článkov, čím dosahuje špičkový kombinovaný dojazd 65 km (80 km v meste) v režime EV. Táto lítium-iónová batéria, ktorá je novo vyvinutá pre NX 350h a je inštalovaná pod zadnými sedadlami, prispieva k priestrannému interiéru a vynikajúcemu jazdnému výkonu. Zatiaľ čo jeho ľahké lítium-iónové články zlepšujú výkon nabíjania, jeho kompaktnosť a chladiaci systém boli optimalizované.

Na modeloch s pohonom všetkých kolies E-FOUR poskytuje bezproblémový výkon a spoľahlivú trakciu v nerovnom teréne. Inovatívne hnacie ústrojenstvo E-FOUR je vybavené elektromotorom s výkonom 54 k namontovaným na zadnej náprave, ktorý poskytuje okamžitý krútiaci moment .

BEZPEČNOSŤ 

 • LEXUS SAFETY SYSTEM +

  Najnovší bezpečnostný systém Lexus Safety System + je ako mať vlastného kopilota, ktorý vás zaistí v každej jazdnej situácii, či už v mestskej premávke alebo na diaľnici, cez deň alebo v noci, na križovatkách, v zákrutách alebo pri zmene jazdného pruhu. Pomocou technológie, ktorá definuje novú éru v prevencii nehôd, môže teraz napríklad vylepšený predkolízny systém rozpoznať motocykle počas dňa a chodcov v noci.

 • ASISTENT BEZPEČNÉHO VYSTUPOVANIA

  Funkcia Safe Exit Assist využíva sledovanie mŕtveho uhla na sledovanie premávky, ako sú autá a cyklisti prichádzajúci zozadu, a v prípade potreby používa e-Latch na udržanie dverí zatvorených, čím sa zníži počet nehôd s otvorením dverí až o 95 %.

 • MULTI-INFORMAČNÝ DISPLEJ

  Tento 7-palcový farebný TFT (Thin Film Transistor) displej je integrovaný do hlavných jazdných prístrojov a informuje vás o všetkých kľúčových údajoch vrátane bezpečnostných upozornení a navigačných pokynov. Pre dynamickejší zážitok z jazdy si displej prispôsobí aj svoj vzhľad a obsah podľa toho, či ste v režime Normal, Eco a Sport.

Okrem mimoriadne silnej bezpečnostnejochrany pre cestujúcich je ochrana cestujúcich posilnená ôsmimi pokrokovými airbagmi: dvojstupňovým airbagom a kolenným airbagom pre vodiča; Jednostupňový airbag pre spolujazdca; Stredový airbag na zníženie kontaktu medzi vodičom a predným spolujazdcom; Bočné airbagy na predných sedadlách a hlavové airbagy, ktoré prebiehajú po celej dĺžke oboch strán kabíny.

DIZAJN

 • NOVÁ MRIEŽKA

  Pre najnovší NX boli naši dizajnéri odhodlaní vytvoriť nový výkonný vzhľad. Bola vyvinutá dynamickejšia mriežka chladiča s integrovaným rámom. Nový dizajn okrem toho, že prispieva k zníženiu hmotnosti, zdôrazňuje dynamický dojem vozidla. Pre zaujímavý sieťový vzor boli vytvorené štíhle komponenty v tvare U. Napokon, vertikálny dizajn mriežky v kombinácii s trojitými štrbinami v spodnej časti poskytuje zvýšený chladiaci výkon.

 • ŠTVORITÉ  LED

  Tieto ohromujúce 4-projektové LED svetlomety majú čierny rám, ktorý vyvoláva veľmi výrazný dojem. Svetlo je zvýraznené dennými svetlami Lexus Signature v tvare písmena L (DRL).

 • NOVÝ LEXUS BLADE LIGHT

  Vzadu sa po celej šírke nového NX rozprestiera nové štýlové svetlo Lexus s charakteristickou čepeľou s výrazným dizajnom osvetlenia v tvare písmena L. Prepracované logo LEXUS, ktoré vytvára moderný nový vzhľad, sa nachádza v strede vozidla.

Predné sedadlá v novom NX boli prepracované tak, aby ponúkali prvotriednu dostupnosť a ovládateľnosť, ako aj vynikajúcu oporu a pohodlie, ako je vyhrievanie a ventilácia. Na zabezpečenie správnej ergonomickej podpory okolo pása bol na bokoch sedadla vytvorený konkávny tvar, ktorý znižuje kontakt lakťov pri používaní volantu a radiacej páky alebo pri používaní veka konzoly. Nakoniec bola výška bočnej strany sedadla nízka, aby sa zabezpečilo vynikajúce nastupovanie a vystupovanie.

Keďže volant a radiaca páka môžu výrazne ovplyvniť zážitok z jazdy, dizajnéri spolupracovali s majstrami Takumi‘, aby tieto styčné body dôkladne vylepšili. Pri volante sa osobitná pozornosť venovala tvaru a prierezu, aby poskytoval vynikajúci pocit a lepšiu stabilitu riadenia. Prepracované boli aj opierky pre palce a dotykové spínače.

Praktické zadné sklopné sedadlo delené v pomere 60:40 je súčasťou štandardnej výbavy všetkých nových modelov NX, čo umožňuje ľahké uloženie väčších predmetov, ako sú pretekárske bicykle alebo surfy. Po sklopení všetkých zadných sedadiel je priestor na prepravu objemných predmetov.

INOVATÍVNA TECHNOLÓGIA

 • PANORAMICKÁ STRECHA

  Pôsobivá panoramatická sklenená strecha, ktorá je k dispozícii v kombinácii so strešnými lyžinami, je teraz otvárateľná. Poskytuje extra priestor nad hlavou a slnečné lúče v kabíne a je vybavený elektrickou posuvnou roletou proti intenzívnemu slnečnému žiareniu. K dispozícii je aj elektrické, výklopné a posuvné sklenené strešné okno, ktoré dodáva novému NX pocit slobody, priestrannosti a svetla.

 • ELEKTRICKÉ KUFROVÉ DVERE

  Výnimočne rýchle a pohotové diaľkovo ovládané dvere batožinového priestoru zaisťujú pohodlie, najmä keď máte náruč plnú nakupovania. S kľúčom vo vrecku alebo taške jednoducho položte nohu pod zadný nárazník, aby ste otvorili alebo zatvorili dvere batožinového priestoru.

 • PORT AC NABÍJAČKY

  NX 450h+ je vybavený vstupom AC nabíjania na pravej zadnej štvrtine, ako aj palubnou nabíjačkou s maximálnym výkonom 6,6 kW.

Údaje o vozidle sa premietajú farebne priamo na čelné sklo. Tento väčší 10-palcový Head-Up displej vám umožní kontrolovať navigáciu, bezpečnostné prvky, informácie o aute a nastavenia zvuku bez toho, aby ste museli spustiť oči z cesty pred sebou. Jeho ovládanie je bezproblémové, vďaka dotykovým spínačom na volante.

S-Flow inteligentne riadi vnútornú klímu podľa okolitých podmienok, čím zaisťuje vynikajúcu spotrebu paliva a optimálny komfort pre každého cestujúceho.

VIAC PRIPOJENÉ

 • MULTIMEDIA LEXUS LINK

  Lexus Link Multimedia je oveľa rýchlejší a ľahšie použiteľný s vylepšeným rozlíšením na 9,8-palcovom (Lexus Link Connect s cloudovou navigáciou) a na veľkých 14-palcových dotykových displejoch (Lexus Link Pro s integrovanou hybridnou navigáciou) a je prvým systémom svojho druhu, ktorý využíva cloudovú navigáciu na pravidelnú aktualizáciu máp a údajov o premávke.

 • ZVUK MARK LEVINSON® so 17 reproduktormi

  Nový 17-reproduktorový systém Mark Levinson® Premium Surround, ktorý je k dispozícii na úrovniach NX 350h Luxury a F SPORT, je prispôsobený akustickým vlastnostiam modelu NX. Poskytuje jedinečný 7.1-kanálový digitálny zážitok z domáceho kina vylepšený technológiou Clari-Fi™, ktorá obnovuje zvuk stratený pri digitálnej kompresii MP3.

  Pre lepší zvuk je veľký 25 cm zadný subwoofer ukrytý v 20-litrovom priestore pod batožinovým priestorom, podobne ako reproduktor domáceho hi-fi systému, bez kompromisov v batožinovom priestore. Prémiový audio systém s 10 reproduktormi je štandardnou výbavou všetkých stupňov. Je vybavený FM RDS tunerom, digitálnym audio vysielaním a konektivitou Bluetooth a ponúka väčšiu vernosť s veľkými reproduktormi v predných dverách.

 • INTEGRÁCIA SMARTFÓNU

  S Android Auto® alebo bezdrôtovým Apple CarPlay® vám nový NX umožňuje jednoducho zobrazovať a pristupovať k niektorým aplikáciám vášho smartfónu na 9,8-palcovom alebo 14-palcovom displeji.

Umelá inteligencia a cloud spolupracujú v inteligentnom hlasovom asistentovi Lexus, ktorý vás ušetrí trápenia sa s tlačidlami, keď sa budete sústrediť na cestu pred vami. Tento novovyvinutý hlasový asistent „Hej Lexus“ rozumie prirodzenému jazyku a kontextu výrokov ako „som hladný“ alebo „je mi zima“ a dokáže dokonca rozpoznať, ktorý pasažier hovorí. Môžete aktivovať funkcie vozidla, ako je ambientné osvetlenie, alebo vyhľadávať na internete bez toho, aby ste zložili ruky z volantu.

Pomocou indukčnej bezdrôtovej nabíjačky batérií môžete nabíjať kompatibilné smartfóny alebo iné elektronické zariadenia. Je o 50 % rýchlejší ako predtým, je pohodlne umiestnený a pod ním je praktický úložný priestor. Aby boli vaše zariadenia nabité a pripojené, NX je vybavený štyrmi USB konektormi (vpredu: 1xA-typ + 1xC-typ, vzadu: 2xC-typ).

POCÍŤTE AKÉ TO JE ŠOFÉROVAŤ NOVÝ LEXUS NX

Zažite úžasné zážitky s testovacou jazdou Lexus. Najprv si vyberte vozidlo, miesto a čas, ktorý vám vyhovuje, a my sa postaráme o zvyšok.

VÝHODY

Naším cieľom je, aby bol váš zážitok z vlastníctva vozidla Lexus skutočne úžasný. V rámci toho ponúkame služby na mieru, ktoré sa starajú o vaše potreby a potreby vášho auta. Tieto výhody zahŕňajú:

 

 • Záruka 3 roky / 100 000 km
 • 3 roky cestnej asistencie
 • 5-ročná záruka hybridnej batérie
 • Bezplatná ročná kontrola stavu hybridného systému
 • Aplikácia My Lexus & Lexus Link

GALÉRIA NX

Preskúmajte luxus, sofistikovanosť a úžasný vzhľad nového NX.

Lexus NX Príslušenstvo