1. Discover Lexus
  2. Safety
  3. NX Awarded Five-Star Euro NCAP Rating
VYBERTE SI
BEZPEČNOSŤ LEXUS

NX - BEZPEČNE NA CESTÁCH

Úplne nový Lexus NX získal päťhviezdičkové hodnotenie bezpečnosti pri skúškach organizácie Euro NCAP.

  • Úplne nový Lexus NX získal najvyššie päťhviezdičkové hodnotenie od nezávislej organizácie pre hodnotenie bezpečnosti vozidiel Euro NCAP.
  • Pôsobivá komplexná výkonnosť luxusného SUV strednej triedy vo všetkých kategóriách – ochrana dospelých, detí a zraniteľných účastníkov cestnej premávky a bezpečnostná asistencia. 
  • Výsledky svedčia o efektívnosti tretej generácie bezpečnostného systému Lexus Safety System +, ktorý je súčasťou štandardnej výbavy všetkých nových modelov NX.
  • Výsledky skúšok Euro NCAP sa vzťahujú rovnako na hybridný model NX 350h, ako aj na plug-in hybridný model NX 450h+.
  • Bezpečnostné opatrenia modelu NX presahujú kritériá skúšok organizácie Euro NCAP. Patrí k nim aj svetová novinka – prepojenie systému elektronickej západky na odblokovanie dverí e-Latch so systémom monitorovania mŕtveho uhla, ktoré chráni pred kolíziou pri neúmyselnom otvorení dverí.

 

Významný balík pokročilých bezpečnostných a asistenčných systémov pre vodiča v úplne novom Lexuse NX pomohol tomuto luxusnému SUV strednej triedy získať najvyššie päťhviezdičkové hodnotenie od nezávislej európskej testovacej skupiny Euro NCAP.

Potvrdenie kvality a skvelá účinnosť

Včera zverejnená testovacia správa ukazuje, že model NX vyniká v každej kategórii. Potvrdzuje kvalitu a účinnosť najnovšej, tretej generácie bezpečnostného systému Lexus Safety System +, ktorý je súčasťou štandardnej výbavy všetkých modelov NX, spolu s komplexnými opatreniami pasívnej bezpečnosti a zabudovanou pevnosťou vozidla, ktorá poskytuje ochranu v prípade nárazu. Výsledky sa vzťahujú na hybridný model NX 350h aj na plug-in hybridný model NX 450h.

Konkrétne získal model NX 83 % bodov za ochranu dospelých cestujúcich, 87 % za ochranu detských cestujúcich, 83 % za ochranu zraniteľných účastníkov cestnej premávky a 91 % za výkonnosť svojich bezpečnostných asistenčných systémov.

Prednárazový bezpečnostný systém (PCS)

Spoločnosť Lexus výrazne rozšírila rozsah a funkčnosť svojich systémov aktívnej bezpečnosti a asistenčných systémov vodiča tak, aby boli schopné rozpoznať širšiu škálu nebezpečenstiev v rôznych jazdných situáciách. Napríklad prednárazový bezpečnostný systém (PCS) využíva vylepšenia svojich radarových a kamerových systémov s milimetrovými vlnami, vďaka ktorým teraz dokáže rozpoznať chodcov a motocykle v dráhe vozidla. Ponúka tiež zvýšenú ochranu pri odbočovaní na križovatke a dokáže určiť, kedy existuje vysoké riziko zrážky s protiidúcimi vozidlami alebo pri prechádzaní chodcov a cyklistov cez cestu.

Asistenčný systém núdzového riadenia

Model NX bol tiež prvým modelom značky Lexus, ktorý využíval nový asistenčný systém núdzového riadenia. Ten okamžite rozpozná, keď vodič odbočuje, aby sa vyhol prekážke na ceste – napríklad chodcovi alebo stojacemu vozidlu –, a poskytne automatickú asistenciu pri riadení, pričom udržiava vozidlo v jeho jazdnom pruhu. Tieto a ďalšie vylepšenia systému PCS výrazne zvýšili jeho schopnosť rozpoznať riziko nehody.

Všetky bezpečnostné asistenčné systémy testované organizáciou Euro NCAP získali najvyššie hodnotenie „dobré“. Patrí k nim systém PCS, asistent poloautonómnej jazdy v jazdnom pruhu, systém udržiavania/obmedzovania rýchlosti a sledovanie pozornosti vodiča. 

e-Latch

Hoci model NX spĺňa kritériá testovania NCAP, ide ešte ďalej a zabezpečuje bezpečnú jazdu a pokoj v duši. Napríklad s asistenčným systémom bezpečného vystupovania z vozidla predstavuje svetové prvenstvo v oblasti prepojenia prevádzky svojho plynulého systému elektrického otvárania dverí e-Latch so systémom monitorovania mŕtveho uhla; ak monitorovací systém zaznamená vozidlo blížiace sa zozadu, zruší otváranie dverí, aby sa zabránilo riziku nárazu. Bezpečnostný systém Lexus Safety System+ okrem toho obsahuje aj adaptívny tempomat s vylepšeným výkonom, ktorý umožňuje rýchlejšie reagovať na obmedzenie premávky a sledovať prirodzenejší smer jazdy v zákrutách, pričom rýchlosť upravuje tak, aby mal z toho vodič prirodzenejší pocit.

Zatiaľ čo bezpečnostný systém Lexus Safety System + je súčasťou štandardnej výbavy všetkých európskych verzií nového modelu NX, majitelia modelov vyšších tried si môžu vozidlo vybaviť aj voliteľným rozšíreným bezpečnostným balíkom. Jeho súčasťou je asistenčná podpora pri zmene jazdného pruhu (LCA), ktorá poskytuje automatické riadenie pri zmene jazdného pruhu, keď vodič použije smerové svetlá pri jazde na diaľnici, a systém upozornenia na premávku pred vozidlom, ktorý pomocou sledovania radarom rozpoznáva a upozorňuje vodiča na vozidlá približujúce sa zo strán, keď vychádza nízkou rýchlosťou z križovatky.

Viac informácií nájdete na stránke https://www.lexus.sk/new-cars/nx