1. Discover Lexus
  2. Safety
  3. Automatic high beam
VYBERTE SI
BEZPEČNOSŤ LEXUS

SYSTÉM AUTOMATICKÝCH DIAĽKOVÝCH SVETIEL (AHB)

Prepínanie medzi diaľkovými a stretávacími svetlami je neodmysliteľnou súčasťou jazdy v noci, ale so systémom automatických diaľkových svetiel môžete jazdiť pozorne a bez kompromisov ohľadne viditeľnosti. Systém AHB reaguje na svetlomety ostatných vodičov a ak je to potrebné, automaticky prepne na stretávacie svetlá. Keď na ceste nie je žiadne auto, obnoví diaľkové svetlá.

Systém AHB využíva zabudovanú kameru a reaguje na podnety, ktoré zrakom nemusíte okamžite spozorovať. V optimálnom momente systém prepne na stretávacie svetlá, takže vaše vozidlo nebude oslňovať ostatných vodičov, avšak cestu bude osvetľovať čo najdlhšie. Získate tak optimálny výhľad na cestu vpred, aby ste v maximálnej miere mohli spozorovať chodcov a iné prekážky.

Systém obmedzuje nutnosť opakovaného prepínania svetiel a umožňuje vám relaxovať a užívať si jazdu v noci – v bezpečí a s istotou, že využívate maximálnu viditeľnosť na cestu vpredu.

Navštívte stránku, kde môžete interaktívne vyskúšať systém automatických diaľkových svetiel

Vyhlásenie: Bezpečnostný systém Lexus za žiadnych okolností nepoužívajte ako náhradu bežnej jazdy a pred použitím systému si prečítajte pokyny. Za bezpečnú jazdu je vždy zodpovedný vodič.

MODELY S TOUTO TECHNOLÓGIOU