1. Discover Lexus
  2. Safety
  3. Pre collision system with pedestrian detection
VYBERTE SI
BEZPEČNOSŤ LEXUS

SYSTÉM NA PREDCHÁDZANIE KOLÍZIÁM S UPOZORNENÍM

Systém na predchádzanie kolíziám s upozornením na chodcov, aktívnym asistentom riadenia a systémom na predchádzanie kolíziám z prednej bočnej strany.

Systém na predchádzanie kolíziám bol pre Lexus LS zdokonalený o technológiu, ktorá je svetovou novinkou. Súčasťou systému PCS je odteraz systém na predchádzanie kolíziám z prednej bočnej strany, ktorý chráni vaše vozidlo pred vozidlami prichádzajúcimi z diagonály, a aj aktívny asistent riadenia, ktorý zmení smer jazdy, ak brzdením nemožno zabrániť kolízii. Ostatní účastníci cestnej premávky sú tiež lepšie chránení ako kedykoľvek predtým, pretože pokročilý systém upozornenia na chodcov dokáže rozpoznať aj cyklistov a chodcov v noci.

Systém snímačov PCS kombinuje mikrovlnný radar, predný bočný radar, zadný bočný radar a stereokameru, aby mal vodič všetky informácie o ceste naokolo. Ak systém zaznamená iné vozidlo v oblasti, kde hrozí riziko nehody, upozorní vodiča vizuálnym a zvukovým signálom a v prípade potreby aktivuje brzdy.

Ak systém PCS zistí, že brzdenie nebude dostatočné na to, aby sa zabránilo kontaktu s iným vozidlom, chodcom alebo prekážkou, aktívny asistent riadenia vykoná úhybný manéver spolu s automatickým brzdením. Systém dokáže zaznamenať pevné objekty na ceste, napríklad chodcov a zábradlia, a čo najbezpečnejšie zastaviť.

Ak systém PCS vpredu zaznamená chodca, ako prvý na svete zobrazí na projekčnom displeji animáciu s pozíciou chodca. V rámci animácie sa zobrazí trajektória vozidla vo vzťahu k chodcovi a pravdepodobnosť kolízie. Táto inovácia je svetovou novinkou a zabezpečuje, že vodič získa intuitívnu informáciu o dianí na ceste vpredu, aby mohol zasiahnuť.

Vyhlásenie: Bezpečnostný systém Lexus za žiadnych okolností nepoužívajte ako náhradu bežnej jazdy a pred použitím systému si prečítajte pokyny. Za bezpečnú jazdu je vždy zodpovedný vodič.

MODELY S TOUTO TECHNOLÓGIOU

POST https://dxp-webcarconfig.lexus-europe.com/v1/model-filter-results/sk/sk?model=ls