1. Discover Lexus
  2. Safety
VYBERTE SI
OBJAVTE LEXUS

BEZPEČNOSŤ LEXUS

Vaša bezpečnosť je našou prioritou. Bezpečnostný systém Lexus Safety System + definuje novú éru v oblasti prevencie nehôd a chráni vás, vašich spolujazdcov, ľudí v ostatných vozidlách aj chodcov pred zranením. Lexus Safety System + dopĺňa a zdokonaľuje jazdecké schopnosti, podporuje vaše zmysly, aby ste počas jazdy vždy cítili istotu.

01

LEXUS SAFETY SYSTEM +

Náš najnovší bezpečnostný systém Lexus Safety System+, ktorý je kľúčom k nášmu záväzku urobiť z dopravných nehôd minulosťou, spája nasledujúce priekopnícke technológie, ktoré pomáhajú predchádzať niektorým z najbežnejších nehôd.
02

TECHNOLÓGIA ASISTENCIE VODIČA

Či už parkujete v meste alebo sa pripravujete na zmenu jazdného pruhu, všimnete si, ako váš Lexus bez problémov robí váš život bezpečnejším a pohodlnejším pomocou nasledujúcich inovatívnych asistenčných technológií pre vodiča.
03

OCHRANA CESTUJÚCICH A CHODCOV

Je dávno overeným faktom, že čitateľa pri pohľade na jej rozloženie vyruší čitateľný obsah stránky. Zmyslom používania Lorem Ipsum je, že má viac-menej normálne rozloženie písmen

Systém automatických diaľkových svetiel (AHB)

Systém AHB má automatické snímače, ktoré vypnú diaľkové svetlá, keď sa približuje iné vozidlo. Počas nočnej jazdy môžete relaxovať bez toho, aby ste oslňovali ostatných vodičov.

Systém prevencie nárazov s funkciou rozpoznávania chodcov (PCS)

Systém PCS zaznamenáva iné vozidlá a chodcov vpredu a keď je vysoká pravdepodobnosť kolízie s vozidlom alebo chodcom vpredu, vydá výstrahu, aby ste mohli vykonať vyhýbací manéver. Ak vodič nedokáže zareagovať včas, systém aktivuje brzdy a zasiahne do riadenia, aby sa obmedzilo poškodenie pri náraze.

Dynamický radarový tempomat (DRCC)

Systém DRCC vám umožňuje pokojne cestovať ustálenou rýchlosťou a zároveň udržiavať bezpečnú vzdialenosť od vozidla vpredu. Ak sa vaše vozidlo dostane príliš blízko, systém ho spomalí, aby zabránil kolízii.

Systém rozpoznávania dopravných značiek (RSA)

Systém RSA sleduje všetky dopravné značky a priamo na displeji vozidla zobrazuje hlásenia. Zabezpečí, aby ste mali na trase dôležité informácie o diaľnici.

OVERENÉ BEZPEČNOSTNÉ PRVKY VOZIDLA

Systém LDA pomáha udržiavať stopu v jazdnom pruhu jemným vibrovaním, keď sa vozidlo začne odkláňať. Zároveň vydá diskrétne zvukové a svetelné upozornenia, aby ste sa dostali bezproblémovo späť na cestu.

 

Systém na monitorovanie mŕtveho uhla

Prekonajte obmedzenia svojho periférneho videnia. Systém na monitorovanie mŕtveho uhla upozorní vodiča na akékoľvek prekážky, ktoré nemusia byť viditeľné v spätných zrkadlách, aby ste mali kompletný prehľad o priestore okolo vášho vozidla a mohli manévrovať s absolútnou istotou.

 

POKROČILÉ FUNKCIE NA PODPORU PARKOVANIA

S dôverou zaparkujte na každé miesto. Naše parkovacie funkcie chránia vaše vozidlo, pretože zdokonaľujú vnímanie okolia počas jazdy, v reálnom čase vás upozorňujú na všetky prekážky a v prípade potreby zvyšujú výkon bŕzd.

 

Systém adaptívnych a dvojfázových adaptívnych diaľkových svetiel (AHS)

Systém adaptívnych diaľkových svetiel predstavuje zdokonalenie systému automatických diaľkových svetiel. Využíva kameru umiestnenú v hornej časti vozidla, ktorá zaznamenáva vozidlá jazdiace vpredu a automaticky optimalizuje lúče svetlometov, čo znamená, že cestu pred vozidlom môžete osvetliť bez oslnenia vozidla pred vami alebo protiidúcich vozidiel. Systém dvojfázových adaptívnych diaľkových svetiel je dodatočným vylepšením systému adaptívnych diaľkových svetiel a umožňuje väčšiu reguláciu svetelného lúča.

LEXUS CODRIVE

Systém Lexus CoDrive podporuje vlastný štýl jazdy. Súčasťou je dynamický radarový tempomat, systém rozpoznávania dopravných značiek a systém upozornenia na križujúce vozidlá vpredu. Lexus LS ponúka aj novú technológiu asistenta pre sledovanie jazdného pruhu, s ktorou zostane na každej ceste vo svojom jazdnom pruhu.

Systém upozornenia na križujúce vozidlá vpredu

Ku každej križovatke prichádzajte s istotou. Keď sa približujete ku križovatke, systém upozornenia na križujúce vozidlá vpredu začne vyhodnocovať dopravu a upozorní vás na vozidlá, ktoré budú križovať vašu dráhu.

SYSTÉM NA PREDCHÁDZANIE KOLÍZIÍ

Systém PCS pre Lexus LS bol zdokonalený o prvotriednu technológiu na predchádzanie kolíziám a jeho súčasťou je systém detekcie chodcov, aktívny asistent riadenia a systém na predchádzanie kolíziám z prednej bočnej strany.

 

SYSTÉM ROZPOZNÁVANIA DOPRAVNÉHO ZNAČENIA (RSA)

SYSTÉM ROZPOZNÁVANIA DOPRAVNÉHO ZNAČENIA ZOBRAZUJE SPRÁVY PRIAMO NA DISPLEJI VODIČA. UISTITE SA, ŽE MÁTE DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE O VAŠEJ CESTE NA TRASE.