1. Discover Lexus
VYBERTE SI
OBJAVTE LEXUS

REMESELNÉ SPRACOVANIE

Presnosť. Oddanosť. Zručnosť. To všetko je neodmysliteľnou súčasťou jedinečného remeselného spracovania každého vozidla Lexus.

ŠPIČKOVÁ KVALITA

 

Každučký detail musí spĺňať tie najvyššie štandardy, a to naprieč celým modelovým radom Lexus. Výsledkom harmonickej súhry všetkých aspektov je kultivované a intuitívne prostredie pre vodičov i zvyšok posádky.

PRESNOSŤ RUČNÉHO ŠITIA

Až nabudúce vkĺznete do niektorého z našich vozidiel, urobte si chvíľku a pokochajte sa krásou stehov skrášľujúcich interiér. Ich jednoduchosť a elegancia vôbec nevypovedá o náročnosti prevedenia.

Prešívanie je nutné vykonať s maximálnou presnosťou – znovu a znovu. Výsledok oceníte i vďaka krásnemu kontrastu ručne vyvedených kriviek a najmodernejších ukazovateľov a palubných prístrojov vozidla.

INOVATÍVNA FARBA

Naša farba je komplexná a plná charakteru. Používame viacvrstvový proces, ktorý úplne mení vzhľad vozidla a jeho reakciu na slnečné lúče. Nanesie sa päť vrstiev a farba sa vypáli štyrikrát.

 

Lexus pokračuje v inováciách a predstavuje štrukturálnu modrú pre športové kupé LC 500. Tento pozoruhodný nový odtieň a inovatívna povrchová úprava je vyvrcholením takmer 15-ročnej výskumnej a vývojovej práce a úzkej spolupráce medzi vedcami, inžiniermi, dizajnérmi a odborníkmi na farby.

 

Inšpirované dúhovými krídlami modrého morfo motýľa boli vytvorené vrstvené nanoštruktúry v štruktúrnej modrej, aby umožnili zvýšený odraz takmer 100 % viditeľného svetla (väčšina farby odráža okolo 50 %), čím sa vytvorila farba živšia a dynamickejšia než ktorákoľvek iná modrá v svet.

 

PROCES MOKRÉHO BRÚSENIA

Dokonalý povrch pôsobí samozrejme, ale jeho vznik si žiada puntičkársky prístup. Po nanesení každej vrstvy základného laku je celá karoséria podrobená ručnému mokrému brúseniu.

Povrch nasledovne skontrolujú svojím skúseným okom majstri výroby Takumi, ale ku slovu prichádzajú i digitálne skenery. Prejsť nesmie ani tá najmenšia chyba. Pre naplnenie našich náročných štandardov sa vyžaduje bezchybná hladkosť.

 

 

 

STAROSTLIVO ODLADENÁ TECHNIKA

Pri skúškach motorov sa neuspokojíme s automatizovanými metódami. Dodržovanie tých najvyšších štandardov zaručujeme s pomocou najnovších technológií, napriek tomu všetko, čo nájdete pod kapotou, podlieha tiež starostlivej kontrole majstrov výroby.

Ľudské ruky používame hneď popri najmodernejších systémoch, ako je napr. počítačová tomografia (CT), známa zo zdravotníctva. Tieto zariadenia oproti klasickým skenerom vidia priamo do každého motora, aby sme zaručili, že pohonná jednotka spĺňa prísne kvalitatívne požiadavky Lexus.

Majstri výroby Takumi v snahe zaistiť konzistentnú presnosť a kvalitu používajú i ďalšie nástroje, napr. tradičný stetoskop.

MAJSTRI VÝROBY TAKUMI

Každý majster výroby Lexus Takumi sa môže pochváliť najmenej štvrť storočím skúseností z praxe.. Spoločne prinášajú bezkonkurenčné zručnosti, vedomosti a intuíciu do všetkých fáz procesu automobilovej výroby.

 

ŽIADNE SKRATKY

Existuje len jedna cesta k špičkovému remeslu a vyžaduje mimoriadnu pozornosť k detailom.  Od testovacích vodičov, ktorí sú testovaní pred cestným testom, až po miestnosť, kde budúci Takumi trénuje svoje zmysly, tieto filmy ukážu, prečo nič nie je vyrobené ako Lexus.

ĽUDIA A TECHNOLÓGIE

 Unikátne remeslo dokážu vykonávať iba roboti a ľudia pracujúci v harmónii. Prenesenie jedinečných zmyslov vysokokvalifikovaných remeselníkov do formy naprogramovaných dôsledných a efektívnych pohybov našich robotov viedlo k bezkonkurenčnému remeselnému spracovaniu produktov Lexus.

NADČLOVEK

Po hodinách testovania a tréningu získajú majstri Lexus Takumi takmer nadľudské zmysly. Zrak, ktorý dokáže vidieť značky neviditeľné pre netrénované oko, sluch, ktorý dokáže naladiť motor s chirurgickou presnosťou a hmat, ktorý dokáže odhaliť nedokonalosti s rozmerom zlomku milimetra.