1. Discover Lexus
  2. Safety
  3. Blind spot monitor
VYBERTE SI
BEZPEČNOSŤ LEXUS

SYSTÉM NA MONITOROVANIE MŔTVEHO UHLA

Asistenčné systémy pre vodiča.

Systém monitorovania mŕtveho uhla zdokonaľuje vašu bystrosť na ceste, aby ste boli vždy pripravení na nasledujúci manéver. Systém monitorovania mŕtveho uhla poskytuje vodičom čo najpresnejšie informácie o polohe ostatných vozidiel, zdokonaľuje vnímanie okolia počas jazdy a umožňuje vám vychutnať si bezproblémové zmeny jazdného pruhu.

Systém monitorovania mŕtveho uhla využíva kvázi mikrovlnný radar a zaznamenáva vozidlá v mŕtvych uhloch spätných zrkadiel. Má dosah až 60 metrov smerom dozadu do vedľajšieho pruhu. Systém dokáže upozorniť vodičov aj na objekty, ktoré sa približujú zozadu veľkou rýchlosťou, takže počas jazdy budete mať informácie o ostatných vozidlách.

Ak vodič signalizuje zmenu jazdného pruhu, vo vonkajšom spätnom zrkadle sa osvetlí oblasť s prekážkou – priamo v zornom poli vodiča. Táto mimoriadna úroveň viditeľnosti slúži na zdokonalenie vašich vodičských zručností a zaistenie pokojnej a sebaistej jazdy na diaľnici, pretože jazdné pruhy budete meniť v ideálnom momente a budete mať dokonalý prehľad o ceste okolo vás.

Navštívte stránku, kde môžete interaktívne vyskúšať systém monitorovania mŕtveho uhla

Vyhlásenie: Bezpečnostný systém Lexus za žiadnych okolností nepoužívajte ako náhradu bežnej jazdy a pred použitím systému si prečítajte pokyny. Za bezpečnú jazdu je vždy zodpovedný vodič.

MODELY S TOUTO TECHNOLÓGIOU

POST https://dxp-webcarconfig.lexus-europe.com/v1/model-filter-results/sk/sk?model=rxl%2Cnx%2Cis%2Crc%2Crf%2Ces%2Cll%2Cls%2Cux%2Crx