1. Discover Lexus
  2. Design
VYBERTE SI
OBJAVTE LEXUS

DIZAJN

Smelý. Odlišný. Zameraný. Náš dizajn je okamžite rozpoznateľný a nikdy nezabúda vyvolávať emócie a inšpirovať k novým nápadom, prekračujúcim doterajšie hranice.

OD SMELÝCH NÁPADOV K NEPREHLIADNUTEĽNÉMU DIZAJNU

Všetko, čo vytvárame, kedysi začalo nejakým smelým nápadom. Pri hľadaní inšpirácie sa neriadime miestom ani časom - čím rozvíjame svoje originálne myslenie a sviežu kreativitu. Práve vďaka tomuto postupu je štylistické stvárnenie našich vozidiel tak jedinečné.

OSOBITÝ DIZAJN

Náš prístup je definovaný dizajnovým jazykom L-Finesse. To znamená, že vám prinášame najnovší dizajn a technológie a snažíme sa o precíznosť vo všetkom, čo vytvárame.

01

OČAKÁVANIE

Verní konceptu Omotenashi – japonskej filozofii pohostinnosti – robíme viac, než len uspokojujeme potreby a túžby vodičov. Bezproblémovo ich očakávame, takže zákazník môže vždy zažiť úžasný zážitok.
02

JEDNODUCHOSŤ

Všetko, čo vytvoríme, musí byť intuitívne a musí poskytovať potešenie z používania. Akákoľvek nadmerná zložitosť je vždy odstránená, aby ste v zážitku z jazdy mohli mať úprimné emócie.
03

ÚŽASNÁ ELEGANCIA

Všetky naše vozidlá majú silu upútať pozornosť. Čím viac obdivujete dizajn, tým viac vás vtiahne. Niet divu, že naši dizajnéri hovoria o „vizuálnych cestách“.

VRETENOVÁ MRIEŽKA

Naša mriežka chladiča je okamžite rozpoznateľným dizajnovým prvkom značky Lexus. Je to odvážny prvok, ktorý nemožno vynechať. Jeho ikonografia pretrváva, pričom postupom času a v rámci nášho sortimentu dostáva jemne odlišné spracovanie.

L-SVETLOMETY

Naše svetlá v tvare písmena L sú harmonicky zladené s našou mriežkou chladiča a vytvárajú impozantný vzhľad. V prednej a zadnej časti každého vozidla je naše meno. Svetlá sa neustále vyvíjajú a sú formované technologickým pokrokom, ako aj štýlovým vývojom.

CHARAKTERISTICKÝ PROFIL

Každý Lexus ponúka výraznú bočnú siluetu, aby sa  ukázala sofistikovaná aerodynamika, zatiaľ čo hlboké záhyby sú odrazom prvého písmena nášho mena. Dizajn, remeslo, inžinierstvo a výkon sa snúbia s jednotným a výrazným účelom.

VÍZIE BUDÚCNOSTI

Naša dizajnová filozofia nás posúva ďaleko do budúcnosti. Je zdrojom inšpirácie priekopníckych koncepčných vozidiel. Dokonca jácht, levitujúcich dosiek a vesmírneho plavidla.

ŠPORTOVÁ JACHTA

Akio Toyoda sa ako vášnivý jazdecký majster neuspokojí s riadením automobilov. Tento neúnavný bádateľ má na zreteli všetky vozidlá. A jachty nie sú výnimkou. Už dlhšiu dobu ho inšpiruje výkon a mimoriadne hladké ovládanie tých najlepších modelov.

Vedel, že odborne navrhnutá športová jachta by bola atraktívnym a mimoriadne luxusným doplnkom k produktom životného štýlu Lexus. Túto myšlienku sme dotiahli až do fáze realizácie v podobe športovej jachty Lexus. Všetci na palubu.

KONCEPTY

Naše odvážne koncepty sú tým, čo poháňa Lexus. Poháňajú nás do budúcnosti s nepredvídateľnou energiou, ktorá je im vlastná. A zdanlivo nemožné robia možným.