1. Discover Lexus
 2. Design
 3. Signature Styling
VYBERTE SI
DIZAJN

CHARAKTERISTICKÝ ŠTÝL

DIZAJN
CHARAKTERISTICKÝ ŠTÝL


Náš prístup k návrhu je definovaný dizajnovým jazykom L-Finesse. Čo to znamená? Prinášame najmodernejší dizajn i technológie a usilujeme o precízne prevedenie všetkých našich produktov.

L-FINESSE


Túto zásadu podtrhujú tri základné charakteristiky, ktoré inšpirujú a riadia každé rozhodnutie v otázkach estetiky.

 1. HLADKÁ INTUÍCIA
  Presne podľa zásad Omotenashi – najlepších tradícií japonskej pohostinnosti – chceme vždy ponúknuť viac ako len naplnenie potrieb a túžob vodičov. Intuitívne ich očakávame, aby ste sa mohli tešiť z úžasných zážitkov.

 2. PREKVAPIVÁ JEDNODUCHOSŤ
  Každý náš produkt musí byť maximálne intuitívny, čo do použitia i vonkajšieho prevedenia. Všetky zbytočné zložitosti je nutné orezať, aby sme dokázali vyvolať rýdze a ničím neriedené emócie spojené s pôžitkom z jazdy.

 3. RAFINOVANÁ ELEGANCIA
  Všetky naše vozidlá dokážu priťahovať pohľady a niekedy i popliesť hlavu. Ale tiež si získať pozornosť a udržať ju. Čím viac sa na ne pozeráte, tým viac vás priťahujú. Nie je divu, že naši návrhári hovoria o 'putovaní zraku’.

MASKA CHLADIČA V TVARE VRETENA


Naša maska chladiča v tvare vretena je okamžite rozpoznateľným dizajnovým znakom Lexus. Ide o smelé a neprehliadnuteľné vyjadrenie. Jej obrazová funkcia je stále rovnaká, napriek tomu, že naprieč modelovým radom i v priebehu času prechádza jemnými úpravami.

SVETLOMETY S MOTÍVOM L


Svetlá v tvare písmena "L" harmonicky ladia s vretenovitou maskou chladiča, a dosahujú tak podmanivého účinku. Názov Lexus pripomínajú predné i zadné partie každého z našich vozidiel. Svetlomety, prechádzajúce neustálym vývojom, sú produktom najmodernejších technológií i štylistického stvárnenia.

PROVOKATÍVNE POHĽADY


Ak chcete byť odvážni, musíte za niečo stáť. Pokiaľ ide o dizajn a štýl, robíme to, čo považujeme za správne, pričom vždy kladieme na prvé miesto kreatívnu dokonalosť a estetickú precíznosť.

 

DIZAJN S NÁZOROM


Dizajn značky Lexus je zámerne odvážny a provokatívny. Sloboda myslenia a prejavu je pre nás najdôležitejšia. Neúnavne skúmame a sledujeme nové nápady. Začíname s odvážnymi konceptmi – takými, ktoré sú skutočne originálne, odvážne a vysoko koncepčné – ktoré pretavíme do vizionárskeho dizajnu vozidla, nápaditého v každom aspekte.

 

ODVÁŽNA VOĽBA


Pre nás je odvážny dizajn o sebavedomí. Ochota uplatniť nárok a stáť oddelene od ostatných. Vieme, kto sme, a nikdy nezlyháme v tom, v čo veríme. 

Prečo? Pretože odvážne dizajn vytvára neuveriteľné zážitky. Úžasné veci, ktoré nás skutočne hýbu, nepochádzajú zo známeho a podobného. Zrodili sa z odvážnych protikladov. Keď prijmete paradoxy a polaritu, dosiahnete niečo skutočne špičkové.


GLOBÁLNY POHĽAD


Rozmanité perspektívy, odlišné kultúry a svieže prostredie poháňajú dizajn značky Lexus. Sme hrdí na to, že máme tri dizajnové centrá v jedinečných kútoch sveta. Pracujú nezávisle aj spoločne a podporujú radikálne myslenie a nekonečné experimentovanie. Z týchto majákov dokonalosti vznikajú ikonické autá.

 

AICHI, JAPONSKO


SUV RX. LC športové kupé. A vlajková sedan LS. Čo majú tieto pôsobivé modely spoločné? Všetky boli predstavené a privedené k životu medzi stenami dizajnérskeho štúdia prefektúry Lexus Aichi. Priestor optimalizuje a vyživuje celý proces navrhovania, od hrubých náčrtov až po 3D vykresľovanie.

Na najvyššom poschodí nájdete unikátnu skúšobnú sálu. Vďaka 200-tonovej sťahovacej streche sú nové modely prezerané síce tajne, ale za denného svetla. Na treťom poschodí budete svedkami plnohodnotného divadla a kabíny virtuálnej reality. A na prízemí sa nachádza fotografický ateliér. Tu sa rodia legendy.


CÔTE D'AZUR, FRANCÚZSKO


Špecializované európske dizajnérske centrum Lexus sa nachádza v Sophia Antipolis, len kúsok od azúrového Stredozemného mora. Alpy sú na dohľad, pričom Nice a Cannes sú vzdialené len pár minút jazdy autom. Je to dokonalé miesto na inšpiráciu inovatívneho dizajnu.

ED2 – European Design Development – je účelový dom európskeho dizajnérskeho tímu Lexus s rozlohou 6 000 metrov štvorcových. Dizajnéri úzko spolupracujú s dizajnérmi v prefektúre Aichi v Japonsku. Tu ožívajú niektoré z najlepších koncepčných áut na svete.


NEWPORT BEACH, CALIFORNIA


Kalifornská základňa globálnej dizajnérskej prevádzky Lexus sa volá CALTY Design Research. Ako hovorí prezident CALTY Kevin Hunter: „Nie sme len stylingové štúdio. Robíme tiež veľa výskumov a sme na to hrdí; preto je aj slovo výskum súčasťou celého názvu štúdia.“

Štúdio v Newport Beach vytvoril pre Lexus prvotné koncepty pre elegantné LC 500 a RX – dva z najprelomovejších sériových modelov Lexus.


PREDSTAVOVANIE BUDÚCNOSTI


Naše odvážne nápady sa stávajú konceptami vozidiel a nakoniec sériovými vozidlami, ale inšpirácia má aj futuristickejšie, avantgardné výsledky. Znovu si predstavujeme pohyb a cestovanie bez obmedzení. Od vzduchu, po more, po chodníky, sme otvorení vytváraniu vozidiel pre akýkoľvek priestor a každú chvíľu.
 

VIZIONÁRSKE NÁPADY


Odvážna predstavivosť nás vedie na nečakané a vzrušujúce miesta. Vyzývame konštruktérov na každom kroku a meníme technológiu, aby sme dosiahli nové méty. Žiadna spokojnosť, žiadny oddych.

V posledných rokoch sme boli priekopníkmi a predstavili sme Skyjet, športovú jachtu a hoverboard. Radikálne odlišné funkcie, všetky spája nezameniteľne odvážne myslenie značky Lexus.