1. Discover Lexus
  2. Design
  3. Provocative Perspectives
VYBERTE SI
DIZAJN

VYZÝVAVÉ HĽADISKÁ

Aby ste mohli byť smelí, musíte sa za niečo postaviť. Pokiaľ ide o dizajn a štylistické stvárnenie, robíme to, čo považujeme za správne, a vždy kladieme na prvé miesto prvotriednu kreativitu a estetickú presnosť.

DIZAJN S NÁZOROM

 

Dizajn Lexus je zámerne odvážny a vyzývavý. Sloboda myslenia a vyjadrenia má pre nás tú najvyššiu dôležitosť. Neúnavne skúmame a rozvíjame nové nápady. Začíname u smelých konceptov – originálnych, smelých a mimoriadne koncepčných, ktoré následne pretavujeme do vizionárskeho dizajnu vozidiel, nápaditého po všetkých stránkach

PRE SMELÉ VOĽBY

Smelý dizajn podľa nás spočíva v sebaistote. Ochote zariskovať a vyčleniť sa z davu. Vieme, kým sme, a nikdy sa nevzdáme svojich zásad svojim zásadám.

Prečo? Pretože smelý dizajn je tou správnou cestou k neuveriteľným zážitkom. Úžasné veci, ktoré nami dokážu naozaj pohnúť, nepochádzajú z dôverne známeho a podobného. Rodia sa na základoch odvážnych protikladov. Prostredníctvom paradoxov a protichodností môžeme dosiahnuť naozaj prenikavého výsledku.

GLOBÁLNE HĽADISKO

 

Dizajn Lexus stavia na rôznorodých pohľadoch a rôznych kultúrach so sviežim miestnym pojatím. Sme hrdí na naše tri návrhárske centrá v rôznych kútoch sveta. Tieto centrá, pôsobiace nezávisle a napriek tomu v spolupráci, pestujú radikálne myslenie a nekonečné experimentovanie. Práve tu sa rodia naše ikonické vozidlá.

PREFEKTÚRA AIČI, JAPONSKO

SUV RX. Športové kupé LC. A vlajkový sedan LS. Čo majú tieto pozoruhodné modely spoločného? Zrodili sa za stenami návrhárskeho štúdia Lexus v prefektúre Aiči. Práve tu prebieha optimalizácia a ďalší vývoj celého procesu návrhu, od hrubých náčrtkov až po 3D vyobrazenie a prakticky hotové prototypy.

V najvyššom poschodí sa nachádza skúšobná hala, ktorú inde asi neuvidíte. Vďaka zaťahovacej streche s hmotnosťou 200 ton je tu možné nepozorovane skúmať nové modely na slnečnom svetle. V treťom poschodí sa pre zmenu nachádzajú kompletné divadelné priestory a miestnosti pre virtuálnu realitu. A v prízemí je umiestnené fotografické štúdio. Práve tu sa rodia legendy.

Azúrové pobrežie, Francúzsko

Špecializované Európske vývojové centrum dizajnu Lexus sídli v Sophia Antipolis, len kúsok od azúrového pobrežia Stredozemného mora. Na dohľad sú i Alpy a ďaleko to nie je ani do Nice alebo Cannes. Lepšiu inšpiráciu pre pokrokový dizajn asi nenájdete.

Návrhárske centrum ED2 (European Design Development) tvoria priestory s rozlohou 6000 m2, špeciálne vybudované pre európsky tím návrhárov Lexus. Tunajší návrhári a modelári spolupracujú z kolegami z návrhárskeho štúdia v japonskej prefektúre Aiči. Práve tu vznikajú niektoré z najlepších vývojových štúdií sveta. Napríklad celkom originálny koncept LF-SA, pripravený pre ženevský autosalón 2015.

NEWPORT BEACH, KALIFORNIA

Kalifornská základňa globálneho návrhárskeho tímu Lexus nesie označenie CALTY Design Research. A pre toto označenie máme dôvod. Ako hovorí prezident CALTY Kevin Hunter: “Nie sme len dizajnové štúdio. Veľa sa venujeme i výskumu - a sme na to patrične hrdí; preto je tento výraz v plnom názve nášho štúdia obsiahnutý.”

Štúdio v Newport Beach je ohniskom kreativity automobilky Lexus prakticky od dôb jej vzniku. Jeho tím je duchovným otcom elegantného kupé LC 500 i modelu RX – dvoch z najviac priekopníckych sériových modelov Lexus.

NAŠE PREDSTAVY O BUDÚCNOSTI

 

Z našich smelých nápadov sa stávajú koncepčné vozidlá a nakoniec i sériovo vyrábané automobily, avšak výsledkom inšpirácie sú i futuristické a avantgardné výstupy. Meníme predstavy o pohybe a cestovaní bez obmedzenia. Sme pripravení navrhovať vozidlá pre ľubovoľný priestor alebo čas, od morskej hladiny cez oblohu až po chodníky.

VIZIONÁRSKE NÁPADY

Smelá predstavivosť nás privádza na nečakané a vzrušujúce miesta. V každom kroku sa snažíme technické riešenia podrobovať kritike, a posúvať tak technológie na novú úroveň. Žiadna samoľúbosť, žiadne postávanie na mieste.

V posledných rokoch sme vytvorili a predstavili plavidlo Skyjet, športovú jachtu a levitujúcu dosku. Napriek tomu, že sa svojím účelom radikálne odlišujú, ich spoločným znakom je nezameniteľne odvážne myslenie Lexus.