1. Owners
 2. Maintenance
 3. Hybrid Health Check
VYBERTE SI
SERVIS A ÚDRŽBA

KONTROLA STAVU HYBRIDNÉHO SYSTÉMU

Vyťažte zo svojho vozidla Lexus s hybridným pohonom maximum – vďaka pravidelnej ročnej kontrole stavu hybridného systému u vášho miestneho predajcu vozidiel Lexus. Účelom kontroly stavu hybridného systému vozidiel Lexus je zabezpečiť, aby prvotriedny hybridný systém zabezpečoval aj naďalej optimálny výkon vášho vozidla.

PRIEKOPNÍCI HYBRIDNÉHO POHONU

Keďže sme „priekopníkmi hybridného pohonu“, nesieme plnú zodpovednosť za zabezpečenie toho, aby vám váš Lexus s hybridným pohonom aj naďalej poskytoval čo najefektívnejší výkon. Preto vám ponúkame kontrolu stavu hybridného systému, ktorá zabezpečí, že si váš Lexus zachová svoj špičkový výkon.

 

EXPERTI NA HYBRIDNÉ TECHNOLÓGIE

Technológia Lexus Hybrid Drive bola vynájdená spoločnosťou Lexus, a preto je na vykonávanie servisu hybridných technológií najdôveryhodnejším partnerom autorizovaný predajca vozidiel Lexus. Všetci naši technici sú absolventi uznávaného školiaceho programu Lexus Certified Training a patria k všeobecne rešpektovaným expertom. To znamená, že naši experti sú všetci do jedného absolútne pokrokoví špecialisti vo všetkých aspektoch hybridných technológií a plne vyškolení na používanie iba najpokrokovejšej výbavy a systémov. V konečnom dôsledku to všetko smeruje k tomu, aby sa vášmu vozidlu Lexus dostala tá najlepšia starostlivosť – starostlivosť, akú si zaslúži.

 • KONTROLA STAVU HYBRIDNÉHO SYSTÉMU VOZIDLA LEXUS

   

 • Pravidelná ročná kontrola hybridnej technológie vášho vozidla je vynikajúcim prostriedkom na zabezpečenie toho, že systém bude aj naďalej fungovať na svojej najplynulejšej a najefektívnejšej optimálnej úrovni. Vyhodnotíme celý systém Lexus Hybrid Drive a vypracujeme komplexnú správu so všetkými informáciami, ktoré potrebujete na to, aby ste porozumeli jeho prevádzkovému stavu. Všetky podrobné informácie budú starostlivo a jasne vysvetlené, a ak na akejkoľvek súčasti systému vznikne potreba servisného zásahu alebo zdokonalenia, prediskutuje sa to spolu s ďalšími odporúčanými krokmi.

  1. KONTROLA HYBRIDNÉHO AKUMULÁTORA Systém urobí analýzu výkonu hybridného akumulátora.
  2. KONTROLA SYSTÉMU POHONU Systém urobí analýzu efektivity systému pohonu.
  3. KONTROLA CHLADIACEHO SYSTÉMU Systém urobí analýzu efektivity chladiaceho systému.

 • POKOJ V DUŠI

   

 • Pravidelná ročná kontrola stavu hybridného systému sa vykonáva bezplatne ako súčasť servisu Lexus. Vďaka sledovaniu stavu hybridného systému vášho vozidla v pravidelných intervaloch môžu technici spoločnosti Lexus vyriešiť všetky možné problémy ešte pred tým, ako vzniknú.

 • BALÍK „HYBRID BATTERY EXTENDED CARE“ POSKYTUJÚCI PREDĹŽENÚ STAROSTLIVOSŤ O HYBRIDNÝ AKUMULÁTOR

 • Na komponenty systému pohonu Lexus Hybrid Drive sa štandardne vzťahuje záruka výrobcu na 5 rokov (alebo 100 000 km). Po úspešnom absolvovaní programu kontrol stavu hybridného systému môžete ďalší 1 rok (alebo ďalších 15 000 km) využívať výhody balíka Hybrid Battery Extended Care a bude vám poskytnuté potvrdenie ako doplnok k vašej servisnej dokumentácii.

  Tento balík si môžete predĺžiť každý rok a to až po dobu 10 rokov od dátumu prvej registrácie vozidla. Toto desaťročie sa bude niesť v znamení pokoja v duši, pretože budete vedieť, že ak si – v málo pravdepodobnom prípade – bude váš Lexus vyžadovať mimoriadnu pozornosť, tak sa o neho postarajú experti.

ODPOVEDE NA VAŠE OTÁZKY TÝKAJÚCE SA HYBRIDNÉHO SYSTÉMU

V prípade akýchkoľvek otázok týkajúcich sa údržby hybridného systému si prehliadnite nasledujúce časté otázky k danej problematike alebo sa obráťte na svoje miestne centrum Lexus.

 • Toto patrí k bežným mylným predstavám, avšak odpoveď znie nie. O hybridný motor sa nemusíte starať častejšie ako o bežné auto a pravidelná údržba a drobné opravy majú tendenciu byť lacnejšie, ako je tomu u konvenčného motora.

  Rovnako ako je tomu u vozidiel každého typu, je pravidelná údržba kľúčom k tomu, aby bolo vaše auto v najlepšom stave. Čím častejšie používate svoje vozidlo, tým častejšie budete musieť vykonávať jeho servis. Obráťte sa na miestneho predajcu vozidiel Lexus, aby ste zistili optimálne intervaly medzi servisnými prehliadkami a tiež to, čo ešte môžete urobiť pre optimalizáciu stavu vášho hybridného akumulátora a ďalších komponentov.

  Obráťte sa na vášho miestneho predajcu vozidiel Lexus a objednajte sa na kontrolu stavu hybridného systému v čase a na mieste, ktoré vám najviac vyhovujú.

  Správa o kontrole stavu hybridného systému je podrobné vysvetlenie stavu vášho vozidla. Táto komplexná správa osvedčuje, že vaše vozidlo absolvovalo servisnú prehliadku, a tým predlžuje jeho záruku. Zároveň upozorní na všetky oblasti v hybridnom systéme, ktoré si v budúcnosti môžu vyžadovať starostlivosť. Túto správu si ponechávate na použitie a porovnania v budúcnosti, keď dôjde k termínu ďalšej kontroly stavu hybridného systému.

 • Hybridné akumulátory Lexus sa vyrábajú podľa najvyšších štandardov a sú navrhnuté tak, aby ich životnosť trvala čo najdlhšie. To, ako dlho vydrží váš akumulátor, závisí od používania a vašich návykov pri riadení a aj v tomto prípade zohráva údržba obrovskú úlohu pri zachovaní jeho dlhej životnosti. Hybridné akumulátory Lexus dokážu vydržať tak dlho ako vozidlo, vďaka čomu robia z hybridu jednu z najspoľahlivejších možností z ponuky vozidiel v nasledujúcich rokoch.

  Spoločnosť Lexus vkladala dôveru a investovala do hybridných technológií už od roku 2004 a sme veľmi hrdí na to, ako sme zdokonalili naše odborné znalosti v tejto oblasti. Každé vozidlo poháňané samonabíjacím hybridným pohonným ústrojenstvom Self-Charging Hybrid od spoločnosti Lexus využíva najnovšie inovácie v oblasti hybridných technológií a je navrhnuté tak, aby vodičom ponúkalo možnosť inteligentného výberu, pretože sa v ňom snúbi ekologická hospodárnosť s čistou radosťou z jazdy. Vďaka najširšiemu sortimentu luxusných hybridných modelov dostupných na trhu je prispôsobenie hybridných technológií vášmu životnému štýlu jednoduchšie ako kedykoľvek predtým.