1. Owners
 2. Maintenance
 3. Oil change
VYBERTE SI
SERVIS A ÚDRŽBA

VÝMENA MOTOROVÉHO OLEJA

Výmena oleja je dôležitá pre zachovanie plynulého chodu vášho Lexusu. Technici značky Lexus vyberú ten správny olej pre dosahovanie optimálneho výkonu motora vášho Lexusu a optimálnej spotreby paliva.

VYMIEŇANIE MOTOROVÉHO OLEJA VÁŠHO VOZIDLAKým výmena motorového oleja tvorí štandardnú súčasť každého servisu Lexus, počet najazdených kilometrov určuje, ako pravidelne bude potrebné meniť motorový olej vášho vozidla. V prípade, že potrebujete ďalšie informácie, navštívte vami preferovaného predajcu vozidiel Lexus, ktorý vám poskytne špecializované poradenstvo.

PREČO BY SOM MAL VYMIEŇAŤ MOTOROVÝ OLEJ?

Výmena oleja jednoducho znamená odstránenie starého oleja z motora vozidla a jeho nahradenie novým, čerstvým olejom. Tento proces je nevyhnutný na predĺženie životnosti súčastí motora tým, že zabráni akémukoľvek zahrievaniu spôsobenému trením a možnej korózii. Taktiež zabezpečí, aby olejový filter naďalej zabraňoval vnikaniu veľkých a škodlivých častíc do motora.

AKO VYMENÍM OLEJ?

 

Ak chcete zabezpečiť správne vykonanie výmeny oleja a zabrániť tak akémukoľvek poškodeniu vášho vozidla Lexus, kontaktujte najbližšieho predajcu, aby ste si dohodli termín výmeny oleja našimi vyškolenými odborníkmi.

 

 • Pre vozidlá Lexus, u ktorých sa požaduje syntetický olej 0w-20, boli schválené predĺžené intervaly výmeny oleja každých 10 000 km/12 mesiacov. Mali by ste však aj naďalej pravidelne kontrolovať hladinu motorového oleja vo vozidle a v prípade potreby ju doplniť.

  Motory, u ktorých sa odporúča použiť minerálny olej 5w-20 alebo 5w-30 a ktoré tiež umožňujú voliteľné použitie syntetického oleja 0w-20, sa budú aj naďalej vyžadovať intervaly výmeny oleja každých 5 000 km/6 mesiacov (podľa toho, čo nastane skôr), a to aj v prípade, ak sa použije olej 0w-20.

  Ak prevádzka vozidla spĺňa štandardné kritériá pre „špeciálne prevádzkové podmienky“, ako sú: jazda v teréne, jazda po prašných cestách, ťahanie prívesu, opakované krátke jazdy pri teplote pod 0 ˚C alebo dlhá doba prevádzky na voľnobeh, tak sa motorový olej sa musí meniť v intervaloch po najazdení 5 000 km, a to bez ohľadu na typ oleja.

  Typ motorového oleja, ktorý potrebujete použiť, sa líši v závislosti od motora vo vašom vozidle. Ak sa chcete uistiť, že sa pri vykonávaní výmeny motorového oleja použije správny olej, odporúčame vám obrátiť sa na vášho miestneho predajcu a dohodnúť si s ním termín výmeny oleja, ktorú vykonajú naši vyškolení odborníci

  Vychutnajte si mimoriadnu úroveň starostlivosti a pozornej obsluhy v našej sieti predajcov vozidiel Lexus. Skúsení technici značky Lexus disponujú špecializovanou výbavou a nástrojmi, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre váš Lexus, a vymenia olejový filter pri každej výmene motorového oleja, ktorú vykonávajú.

 • Ak chcete vášmu vozidlu Lexus zabezpečiť najlepšiu možnú starostlivosť, objednajte sa na servis u vášho miestneho predajcu vozidiel Lexus.

  Cena za náš program Servis Lexus pokrýva všetky vyžadované servisné úkony na vašom Lexuse počas priebehu jeho životnosti. Ak sa chcete dozvedieť viac o dostupných možnostiach servisu, navštívte najbližšieho predajcu vozidiel Lexus.