1. Electrified
  2. Plug-In Hybrid
VYBERTE SI
PRE POHODLIE

PLUG-IN HYBRID

Objavte výhody a potešenie z jazdy za našimi plug-in hybridnými modelmi, od nákladovej efektívnosti až po technologické pokroky. Preskúmajte modely nášho radu elektrifikovaných vozidiel Lexus.

VÝHODY PLUG-IN HYBRIDOV ZNAČKY LEXUS

Lexus RX
A person plugging in a charging socket into a Lexus NX
KAŽDODENNÝ ŽIVOTNÝ ŠTÝL

VYLEPŠENÁ FLEXIBILITA

Zažite to najlepšie z jazdy s plug-in hybridným vozidlom Lexus, ktoré sa hodí k vášmu životnému štýlu. Prináša pohodlie pri každej jazde. Užite si nízkonákladovú jazdu bez emisií počas kratších jázd s režimom EV. Pocíťte pokoj na dlhších cestách s bezpečnosťou hybridnej jazdy, ktorá eliminuje obavy z najazdených kilometrov.

A man sat on the boot of the Lexus NX on the coast
VZRUŠUJÚCI VÝKON

NEKOMPROMISNÝ VÝKON

Zažite našu charakteristickú silu, výkon a potešenie z jazdy značky Lexus s naším radom plug-in hybridných modelov. S našim modelom RX 450h Plug-in Hybrid dosiahnete zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 6,5 sekundy a dojazd na elektrický pohon až 65 km. Takto vyzerá 15 rokov elektrifikovaného vývoja a dokonalosti.

A parked Lexus NX 450h model
A person plugging in a charging socket into a Lexus
AKO TO FUNGUJE

POKROČILÁ TECHNOLÓGIA

Náš rad plug-in hybridných modelov Lexus je vytvorený vďaka spojeniu konvenčného benzínového motora a väčšej batérií s elektromotorom. Pre zvýšenie pohodlia je batéria samonabíjateľná a taktiež nabíjateľná doma alebo na cestách. Samonabíjacie hnacie ústrojenstvo, ktoré premieňa energiu počas jazdy na maximalizáciu výkonu a zároveň znižuje spotrebu paliva, sa začne samo dobíjať, keď batéria klesne pod určitú úroveň. Zároveň pri vyšších rýchlostiach funguje efektívne v hybridnom režime.

OBJAVTE VÁŠ PLUG-IN HYBRIDNÝ MODEL LEXUS

AKÉ SÚ VÝHODY V OBLASTI NÁKLADOV?

ÚSPORA PALIVA

Vďaka kombinácii elektrickej batérie a benzínového motora pri jazde s plug-in hybridným vozidlom ušetríte peniaze za palivo.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY K PLUG-IN HYBRIDOM

Plug-in hybridné vozidlo (PHEV) má konvenčný benzínový motor aj elektromotor. Batéria je väčšia ako v štandardnom hybridnom vozidle, čo znamená, že v režime EV, ktorý využíva iba elektrickú energiu, môžete cestovať ďalej bez emisií.

Plug-in hybridné vozidlá majú dva zdroje energie, spaľovací benzínový motor a nabíjateľnú elektrickú batériu. Po nabití fungujú ako elektrické vozidlá v režime EV, neskôr sa pri vybití batérie skombinujú so zážihovým motorom s hybridnou technológiou so samonabíjaním.

Áno nabíjajú. Plug-in hybridy je možné nabíjať prostredníctvom nabíjačky a aj počas jazdy vďaka technológii samonabíjania.

Plug-in hybridné vozidlá môžu pred prepnutím na benzínový motor jazdiť výlučne na elektrický pohon, pretože jeho hlavným zdrojom energie je batéria. Zatiaľ čo hybridné vozidlá využívajú benzínový aj elektrický pohon súčasne.

Keď sa plug-in hybridnému vozidlu vybije batéria, automaticky sa prepne na používanie pomocou konvenčného benzínového motora.

VIAC HYBRIDNÝCH VOZIDIEL

ZA SLOBODU

HYBRID BEZ NUTNOSTI DOBÍJANIA

Zažite pocit slobody na ceste s naším radom hybridných vozidiel Lexus bez nutnosti dobíjania Dobíjajte sa počas cestovania, aby ste mali úplný pokoj a využívajte rovnaké výhody z hľadiska nákladov a emisií bez emisií ako pri plne elektrickom jazdení s režimom EV.

PRE ROZJARENOSŤ

HYBRIDNÝ VÝKON

Preskúmajte rad hybridných vozidiel Lexus, ktoré boli navhrnuté tak, aby vyhovoval potrebám vodičov, ktorí sa ženú za špičkovým elektrifikovaným výkonom. Vďaka turbomotoru a dynamickému ovládaniu aj pri vysokých rýchlostiach zažijete bezkonkurenčný výkon a potešenie z jazdy.