1. Electrified
  2. Why drive Lexus Electrified
  3. Charging
VYBERTE SI
MÚDRE RIEŠENIA

NABÍJANIE VOZIDIEL LEXUS

Navrhnuté tak, aby vyhovovali každému životnému štýlu a dobrodružstvu. Objavte jednoduchosť nabíjania svojho elektrifikovaného vozidla Lexus. Odhaľte všetko, čo potrebujete vedieť, od nákladov až po miesta nabíjacích bodov.

KOĽKO STOJÍ NABÍJANIE?

Existujú rýchle a výkonné riešenia pre domáce aj verejné nabíjanie elektrifikovaných vozidiel.

Domáce nabíjanie cez noc je podstatne výhodnejšie ako nabíjanie počas dňa, nakoľko niektorí poskytovatelia ponúkajú počas tejto doby nižšie tarify. Zatiaľ čo v prípade verejných nabíjacích staníc, predplatné siete Lexus Charging Network umožňuje cenovo dostupné nabíjanie na cestách.

Z dlhodobého hľadiska sú náklady na prevádzku a údržbu elektrických vozidiel nižšie v porovnaní s vodzilami na klasické palivá. 

AKO DLHO TRVÁ NABÍJANIE?

ÚSPORA NÁKLADOV

DOMÁCE NABÍJANI

Do úplného nabitia batérie vášho elektrického vozidla sa pri nabíjačkách s výkonom 7 kW očakáva 4-8 hodín nepretržitého nabíjania. To sa však môže medzi jednotlivými vozidlami a modelmi líšiť. Nielen, že nočné nabíjanie doma bude hladko zapadať do vášho životného štýlu, ale tiež maximalizuje účinnosť, keď je dopyt po elektrine nižší.
RÝCHLE NABÍJANIE

NA CESTÁCH

S pokrokom v technológii môžu vodiči elektrických a hybridných vozidiel Lexus očakávať úplné nabitie svojej autobatérie za 3 až 4 hodiny na väčšine zo 150 000 dostupných verejných nabíjacích staníc v EÚ. Vďaka rýchlemu nabíjaniu s výkonom 150 kW dokážu uvedené jednotky nabiť batérie na 80 % len za 30 minút. Návrat na cestu je teda bezproblémový.

AKO NABIŤ ELEKTRICKÉ VOZIDLO

DOMÁCE NABÍJANIE

SMART WALLBOX

Pri domácom nabíjaní vášho elektrického alebo hybridného vozidla môžete použiť bežnú zásuvku. Na maximalizáciu efektívnosti sa však odporúča inštalácia inteligentného kompaktného wallboxu. 
VEREJNÉ NABÍJANIE

NABÍJACÍ KÁBEL

Ak chcete nabíjať počas cestovania, budete potrebovať nabíjací kábel pre použitie na nabíjacích staniciach bez káblov. Pre jednoduchosť na cestách umožňujeme vodičom elektrických vozidiel Lexus prístup k viac ako 150 000 verejným nabíjacím bodom EÚ.
BEZPROBLÉMOVÝ ZAČIATOK

ODBORNÁ INŠTALÁCIA

Inštaláciu domáceho wallboxu zverte do rúk profesionálneho elektrikára. V spoločnosti Lexus Vám s radosťou pomôžeme nájsť dôveryhodného partnera, ktorý vykoná prácu, pričom zabezpečíme, aby kabeláž nabíjacej jednotky bola stabilná a bezpečná, aby spĺňala požadovaný štandard.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY K NABÍJANIU

Áno môžete. Inštaláciou domáceho wallboxu budete môcť svoje vozidlo nabíjať z pohodlia svojho domova.

Ak nemáte k dispozícii domáci wallbox, môžete svoje elektrické vozidlo nabíjať pomocou bežnej zásuvky. Tento spôsob nabíjania je však oveľa pomalší a oveľa menej efektívny.

Počas cesty vo svojom elektrickom vozidle máte v prípade potreby prístup k viacerým verejným nabíjacím staniciam. Odporúčame mať vždy po ruke nabíjací kábel pre stanice bez nich.

 

Naša verejná nabíjacia sieť Lexus, ktorá sa nachádza v aplikácii Lexus Link, identifikuje viac ako 150 000 verejných nabíjacích bodov v celej Európe, vďaka čomu je ľahké nájsť jedno v okolí.

Nechať svoje elektrické alebo hybridné vozidlo nabíjať cez noc je úplne v poriadku. Navyše, nabíjanie cez noc je nákladovo efektívnejšie, pretože niektorí poskytovatelia ponúkajú počas tohto obdobia nižšie tarify.

Môžete vlastniť elektrické vozidlo aj bez možnosti domáceho wallboxu, pretože máte k dispozícii verejné nabíjacie miesta.