1. Electrified
  2. Why drive Lexus Electrified
  3. Battery & Range
VYBERTE SI
ÍSŤ NAD RÁMEC

BATÉRIA A DOJAZD

Naše vylepšené elektrifikované technológie a batérie, vytvorené na zlepšenie vášho zážitku z jazdy na elektrinu, znamenajú, že môžete cestovať nad rámec svojich očakávaní.

POSUŇTE SVOJE ELETRIFIKOVANÉ VOZIDLO ĎALEJ

Keďže sme priekopníkmi sa v oblasti elektrifikácie a nestuále sa zdokonaľujeme, sme hrdí na to, že môžeme pomáhať vodičom eletrických vozidiel Lexus dosahovať maximálny možný dojazd na batériu. Preskúmajte faktory, ktoré ovplyvňujú spotrebu energie batérie a ako jazdiť efektívnejšie. A objavte vzdialenosti, ktoré naše vozidlá prejdú, aby ste maximalizovali potešenie z jazdy.

ČO OVPLYVŇUJE DOJAZD?

CHLADENIE A KÚRENIE

KLIMATIZÁCIA

Nadmerné vykurovanie a chladenie prostredníctvom klimatizačných systémov vášho vozidla sú dve z vlastností, ktoré spotrebúvajú energiu batérie. V niektorých prípadoch dokážu využiť až 30 % kapacity batérie, čo vedie k častejšiemu nabíjaniu.

VONKAJŠIE FAKTORY

VONKAJŠIA TEPLOTA

Počas chladnejších dní jazdia elektrické vozidlá menej efektívne, pretože potrebujú viac energie na dosiahnutie optimálnej teploty, pričom dojazd klesá o 10–20 %. Na rozdiel od toho sú efektívnejšie a majú väčší dojazd počas teplejších dní, pretože ideálna teplota je 20-30 °C.

ROZLIČNÉ JAZDY

ŠTÝL JAZDY

Typ cesty ovplyvňuje spotrebu energie a dojazd vašej batérie. Vyššie rýchlosti spotrebujú viac energie, aby sa mohli vyrovnať s aerodynamickým odporom. Zatiaľ čo nižšie rýchlosti umožňujú vozidlám rekuperovať, spotrebovať menej energie a maximalizovať dojazd.

AKO MAXIMALIZOVAŤ DOJAZD

POKOJ V DUŠI

MÚDRE RIEŠENIA

Na zlepšenie vášho zážitku sme navrhli inteligentné funkcie. Náš systém správy batérie pomáha maximalizovať dojazd, monitoruje úrovne nabitia a energiu vstupujúcu a vystupujúcu z batérie. Naše jazdné režimy maximalizujú efektivitu a zároveň umožňujú špičkový výkon.

MAXIMALIZÁCIA EFEKTÍVNOSTI

MAXIMALIZÁCIA EFEKTÍVNOSTI

Prispôsobením klimatizácie v aute môžete cestovať ďalej. Vyhrievané sedadlá a volanty spotrebujú menej energie batérie ako vnútorné vykurovacie systémy. Predhrievanie a chladenie pri nabíjaní navyše umožňuje efektívnejšiu jazdu tým, že šetrí energiu batérie pre maximálny dojazd.

OPATRNÁ JAZDA

PREMYSLENÁ JAZDA

Rozvážne jazdenie s vozidlom predlžuje dojazd. Postupné zrýchľovanie, najmä v hustej premávke, spotrebuje menej energie. Správne nahustenie pneumatík a pravidelná výmena vzduchového filtra tiež znamená, že vaša batéria nespotrebováva energiu navyše.

ÚVOD DO ELETRIFIKÁCIE

HYBRIDNÉ VOZIDLÁ

Objavte náš rad hybridných pohonných jednotiek a nájdite elektrifikované vozidlo, ktoré je pre vás ideálne. Od samodobíjacích až po výkonný hybrid, zažite výkonnú, ale efektívnu elektrifikovanú jazdu.
DLHOTRVAJÚCE

ŽIVOTNOSŤ BATÉRIE

Elektrické batérie prežijú samostné elektrické vozidlá. Životnosť je teda predvídateľná.
PROGRAM SPÄTNÉHO ODBERU

JEDNODUCHÁ RECYKLÁCIA

Náš program spätného odberu, ktorý je efektívny pre vás aj pre planétu, umožňuje vodičom elektrifikovaných vozidiel Lexus recyklovať batérie bezpečne a zodpovedne.