1. Electrified
  2. Self-Charging Hybrid
VYBERTE SI
ELEKTRIFIKOVANÉ VOZIDLÁ LEXUS

HYBRIDNÉ VOZIDLÁ BEZ NUTNOSTI DOBÍJANIA

Hybridné vozidlá bez nutnosti dobíjania Lexus ponúkajú rovnaký sofistikovaný luxus ako iné elektrifikované vozidlá, ale s dodatočnou slobodou, pretože na dobíjanie nie je potrebná zástrčka. Odhaľte výhody uvedené nižšie a vyberte si hybrid Lexus, ktorý vám vyhovuje.

VÝHODY HYBRIDNÉHO POHONU LEXUS BEZ NUTNOSTI DOBÍJANIA

VÝNIMOČNE ENERGETICKY ÚSPORNÉ

ŠETRNEJŠÍ K PLANÉTE

Vďaka bezproblémovej kombinácii konvenčného benzínového motora a elektromotora dosahujú hybridy Lexus vysokú účinnosť. Jazda v režime EV (až 50 % času), ktorý využíva len elektromotor, produkuje nízke emisie a takmer nulové emisie pevných častíc.

NAVRHNUTÉ PRE UDRŽATEĽNOSŤ

VÝNIMOČNE EFEKTÍVNE

Užívajte si nižšie náklady na mobilitu vďaka oveľa nižším nákladom na údržbu s našimi hybridnými autami s vlastným nabíjaním. A keďže produkujete menej emisií, jazdite s istotou trvalej udržateľnosti.

ELEKTRIFIKÁCIA BEZ KOMPROMISOV

VÝHODNÉ VO VŠETKÝCH SMEROCH

Žiadna zástrčka. Žiadny kompromis. Žiadne oneskorenie. Hybridy Lexus bez nutnosti dobíjania, ktoré sa nabíjajú za jazdy a sú vždy pripravené na jazdu, sú navrhnuté tak, aby pozdvihli slobodu jazdy.

AKO FUNGUJE HYBRID BEZ NUTNOSTI DOBÍJANIA?

Hybridy Lexus bez nutnosti dobíjania, ktoré vyvažujú najúčinnejší benzínový motor na svete s výkonným a zároveň kompaktným elektromotorom, spájajú pokročilý výkon a efektivitu.

Eliminujú potrebu pripojenia vozidla k elektrickej sieti, pohodlne a bez námahy sa nabíjajú počas cesty, aby ste získali neprerušovanú slobodu. Rekuperačný brzdový systém navyše obnovuje energiu, keď zastavíte alebo spomalíte, a ukladá elektrickú energiu do hybridnej batérie na neskoršie použitie. A keďže po vybití batérie prevezme pohon benzínový motor, nikdy sa nemusíte obávať o dojazd batérie.

Vďaka neustálemu monitorovaniu jazdných podmienok s cieľom vybrať najlepší zdroj energie alebo kombináciu benzínového a elektrického pohonu dosiahne váš hybrid Lexus maximálny výkon bez ohľadu na cestu. Na svižnú jazdu v meste je ideálny plne elektrický režim EV. A vo chvíľach, keď je potrebný dodatočný výkon, prichádza do hry benzínový motor, ktorý plynulo zabezpečí zrýchlenie.

Pre tých, ktorí uprednostňujú 100% jazdu v EV režime za každých okolností a majú prístup k domácemu nabíjaniu, plne elektrické vozidlo bez problémov zapadne do vášho životného štýlu. Zistite viac informácií o rozdieloch medzi plne elektrickými a hybridnými vozidlami Lexus.

NÁJDITE SI SVOJ DOKONALÝ HYBRID BEZ NUTNOSTI DOBÍJANIA

AKÉ SÚ VÝHODY V OBLASTI NÁKLADOV?

DAŇOVÉ ÚĽAVY A STIMULY

Vlády v celej Európe motivujú vodičov k prechodu na elektrické vozidlá a ponúkajú nižšie daňové sadzby a stimuly pre hybridy.

NÍZKE PREVÁDZKOVÉ NÁKLADY

Hybridné vozidlá spotrebujú až o 30 % menej paliva na kilometer v porovnaní s bežnými motormi, takže ušetríte na nákladoch na palivo a zároveň sa znížia aj náklady na údržbu, opotrebovanie komponentov a pneumatík.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY TÝKAJÚCE SA HYBRIDOV BEZ NUTNOSTI DOBÍJANIA

Naše vysoko účinné hybridy bez nutnosti dobíjania majú oproti dieselovej norme Euro 6 z roku 2014 emisie škodlivých plynov na úrovni jednej desatiny.

Hybridy Lexus bez nutnosti dobíjania, ktoré kombinujú výkon vysoko účinného benzínového motora a elektromotora(-ov), sa dokážu nabíjať počas jazdy, spomaľovania alebo brzdenia, čo znamená, že môžete prejsť určité vzdialenosti v elektrickom režime a nikdy ich nemusíte pripájať do zásuvky ani sa obávať o dojazd batérie, pretože po vybití batérie prevezme pohon benzínový motor.

Samonabíjací hybrid Lexus je vhodnou voľbou pre tých, ktorí chcú urobiť krok smerom k elektrifikácii, ale chcú väčšiu flexibilitu a dojazd v porovnaní s vozidlom poháňaným výlučne elektrickou batériou. V porovnaní s benzínovými alebo naftovými vozidlami profitujete zo znížených emisií CO2 (nulových v režime EV) bez starostí so zapájaním vozidla do zásuvky.

Naše oceňované hybridné modely sú rovnako spoľahlivé ako podobné benzínové a naftové vozidlá.

 

Sú výnimočne odolné a pre pokoj duše sa všetky naše nové hybridné vozidlá dodávajú so zárukou na 5 rokov /100 000 km na hybridnú batériu, aby ste mali istotu pri každej ceste.

Mnohí vodiči považujú prevádzku svojho hybridného vozidla Lexus za lacnejšiu. Vďaka elektromotoru sa mnohé mestské cesty dajú absolvovať v režime EV s nulovou spotrebou paliva.

 

Hybridy Lexus sú tiež cenovo dostupnejšie na servis a majitelia pociťujú menšie opotrebovanie dielov, ako sú napríklad brzdové doštičky.

Na dobíjanie nemusíte svoje hybridné vozidlo Lexus  pripájať do zásuvky (hybrid bez nutnosti dobíjania). Vďaka našej priekopníckej elektrifikovanej technológii sa batéria dobíja počas jazdy. Pri brzdení využíva aj systém ECB-R: elektronicky riadené brzdenie s regeneráciou.

Hoci je možné prepnúť na elektrický pohon manuálne, nebudete to potrebovať. Inteligentná jednotka Power Control Unit monitoruje podmienky jazdy a plynule riadi tok energie, keď ste na ceste.

 

Od štartu, cez zrýchľovanie, stred jazdy až po spomaľovanie sa optimálne rozhoduje za vás.

Elektrická batéria je skonštruovaná tak, aby vydržala celý život.

 

Pre väčší pokoj na duši sa všetky nové hybridné vozidlá Lexus so samonabíjacím systémom štandardne dodávajú s krytím hybridnej batérie na 5 rokov alebo 100 000 km a pri pravidelnom servise Lexus a kontrole stavu hybridného systému je možné získať predĺženú záruku až na 15 rokov.

VIAC ELEKTRIFIKOVANÝCH VOZIDIEL LEXUS

PRE SPOKOJNOSŤ

ČISTO ELEKTRICKÉ

Jazda na elektrickom vozidle Lexus prináša mnoho výhod, od úspory nákladov a ochrany životného prostredia až po rôzne možnosti nabíjania. Spoznajte ich všetky a pozrite si našu kompletnú ponuku plne elektrických vozidiel.

PRE RADOSŤ

PERFORMANCE HYBRID

Vďaka turbomotoru zistite, ako Lexus Performance Hybrid prináša bezkonkurenčný silu, špičkový výkon a potešenie z jazdy na každej ceste.

Hybridy Lexus bez nutnosti dobíjania, ktoré kombinujú výkon vysoko účinného benzínového motora a elektromotora(-ov), sa dokážu nabíjať počas jazdy, spomaľovania alebo brzdenia, čo znamená, že môžete prejsť určité vzdialenosti v elektrickom režime a nikdy ich nemusíte pripájať do zásuvky ani sa obávať o dojazd batérie, pretože keď sa batéria vybije, prácu prevezme benzínový motor. Viac informácií: