1. Owners
 2. Maintenance
 3. MOT
VYBERTE SI
SERVIS A ÚDRŽBA

STK

Ak je vozidlo Lexus staršie ako štyri roky, vyžaduje sa STK, aby sa zabezpečilo, že vaše vozidlo je spôsobilé na jazdu a zároveň vyhovuje bezpečnostným a environmentálnym normám stanoveným Ministerstvom dopravy a výstavby SR.

ČO ZAHŔŇA STK?Ak zoberiete svoje vozidlo k najbližšiemu predajcovi vozidiel Lexus na vykonanie STK, môžete si byť istí najlepšími výsledkami pre vás a vaše vozidlo. Od príkladných služieb pre zákazníkov, ktoré plynú zo samotnej podstaty spoločnosti Lexus, až po skúsených technikov vykonávajúcich STK – to všetko vám zaistí, že budete rýchlo späť na ceste s pocitom absolútnej istoty.

STK je komplexná kontrola, ktorou sa preukáže, že vozidlo spĺňa zákonné normy požadované na jazdu po ceste, avšak nezohľadňuje stav motora, spojky a prevodovky. Osvedčenie o kontrole technického stavu poskytuje každý predajca vozidiel Lexus za pevnú cenu, takže nemusíte vyhľadávať najvýhodnejšiu cenu.

Hodnotenie zahŕňa dôkladnú kontrolnú prehliadku svetiel, riadenia, zavesenia kolies, akumulátora, palivového systému, emisií, bŕzd, kolies a pneumatík vášho vozidla. Ak vaše vozidlo z akéhokoľvek dôvodu neprejde STK, naši odborní technici vykonajú všetky opravy, pričom použijú kvalitné originálne diely Lexus.

ODPOVEDE NA VAŠE OTÁZKY TÝKAJÚCE SA STK

 • Kontaktujte miestneho predajcu vozidiel Lexus, aby ste si dohodli termín STK, pretože naši vyškolení technici poznajú váš Lexus lepšie ako ktokoľvek iný a vynasnažia sa, aby ste získali osvedčenie čo najskôr.

  STK trvá približne jednu hodinu. Ak sa rozhodnete počkať u vášho miestneho predajcu vozidiel Lexus, môžete si byť istí, že počas prípravy vášho vozidla si budete vychutnávať najkvalitnejšiu formu pohostinnosti. Máte tiež možnosť ponechať svoje vozidlo u nás na určitý čas a môžete ho vyzdvihnúť, kedy to pre vás bude najvhodnejšie. Ak si vaše vozidlo vyžaduje ďalšiu starostlivosť, naši vyškolení technici značky Lexus vás budú informovať prostredníctvom zvoleného spôsobu komunikácie.

  STK je kontrolou toho, či je vaše auto spôsobilé na jazdu, a preto si nevyžaduje osobitné znalosti na predbežnú kontrolu základných kritérií pred vašou STK.

 • Ak vaše vozidlo neprejde STK, našou prioritou je informovať vás a odstrániť problémy tak rýchlo, ako sa len dá. Váš miestny predajca vozidiel Lexus pravdepodobne bude mať potrebné diely na sklade. Ak by sa však stalo, že by ich nemal (čo je veľmi nepravdepodobné), naša služba Same Day Service zabezpečí, že nebudete v tejto nepríjemnej situácii a mimo cesty dlhú dobu.

  STK je právna požiadavka na pravidelnú kontrolu vozidiel každé dva roky. Vzťahuje sa na vozidlá staršie ako 4 roky. STK kontroluje, či vaše vozidlo spĺňa základný štandard spôsobilosti na jazdu. Toto je vizuálna skúška a nič sa počas nej nerozoberá. Dokonca ja kolesá vášho vozidla zostanú na svojom mieste. Neznamená, že vaše vozidlo nevyhnutne funguje na najvyššej úrovni, ale iba to, že je bezpečné na jazdu, a to ako pre vás, tak pre ostatných účastníkov cestnej premávky.

  Servisná prehliadka je nevyhnutná na to, aby ste vedeli, či je vaše vozidlo v dobrom stave a či dosahuje najlepší výkon. Tiež slúži na optimalizáciu životnosti vášho vozidla. Servis Lexus je dôkladná kontrolná prehliadka vášho vozidla z každého uhla vrátane svetiel, motora, bŕzd a zavesenia kolies. Kontrolná prehliadka našimi vyškolenými technikmi vám vďaka ich špecializovaným znalostiam o každom modeli modelového radu Lexus poskytne absolútny pokoj v duši na každej ceste, ktorá je pred vami.

KONTROLNÝ ZOZNAM STK


 • Zvuk klaksóna


  Ostrekovače a stierače čelného skla


  Hladiny kvapaliny do ostrekovačov


  Kompletné gumené lišty stieračov bez akýchkoľvek chýbajúcich kúskov


  Bezpečnostné pásy nie sú rozstrapkané, roztrhané alebo pokazené


  Ak prudko zatiahnete za bezpečnostný pás, uistite sa, že sa zablokoval navíjač bezpečnostného pásu


  Ak prudko zatiahnete za bezpečnostný pás, uistite sa, že sa zablokoval navíjač bezpečnostného pásu


  Bočné steny pneumatík nie sú porezané alebo vyduté


  V behúni pneumatiky nie sú uviaznuté žiadne predmety


  Hĺbka behúňa musí byť minimálne 1,6 mm


  Uistite sa, že sa každá pneumatika zhoduje náprotivnou pneumatikou na rovnakej náprave, čo sa týka veľkosti a konštrukcie


  Rezervná pneumatika musí byť tiež spôsobilá na jazdu


  Každá vonkajšia žiarovka funguje, žiarovky svetlometov fungujú v tlmenom aj diaľkovom režime


   


 • Na šošovkách svetiel sa nesmú nachádzať praskliny alebo poškodenia


  Bočné steny pneumatík nie sú porezané alebo vyduté


  V behúni pneumatiky nie sú uviaznuté žiadne predmety


  Hĺbka behúňa musí byť minimálne 1,6 mm


  Uistite sa, že sa každá pneumatika zhoduje náprotivnou pneumatikou na rovnakej náprave, čo sa týka veľkosti a konštrukcie


  Rezervná pneumatika musí byť tiež spôsobilá na jazdu


  Každá vonkajšia žiarovka funguje, žiarovky svetlometov fungujú v tlmenom aj diaľkovom režime


  Na šošovkách svetiel sa nesmú nachádzať praskliny alebo poškodenia


  Na karosérii sa nenachádzajú žiadne ostré hrany, ktoré by mohli zraniť chodcov alebo cyklistov


  Nárazníky sú upevnené


  Všetky dvere sa dajú otvoriť zvnútra aj zvonka


  Na oblasti stieranej stieračmi čelného skla sa nesmú nachádzať praskliny alebo odštiepnuté miesta


  Mimo tejto oblasti nesmú byť odštiepnuté miesta väčšie ako 10 mm


  Zrkadlá musia byť upevnené, čisté a v dobrom stave