1. new-cars
  2. UX-300e
VYBERTE SI
NOVÝ MODEL

LEXUS UX 300e

Najnovší model ponúka dojazd 450 km, čo je nárast o viac ako 40 % v porovnaní s predchodcom, a energetickú účinnosť 16.7 kWh/100km.

ŠPIČKOVÝ VÝKON, VÄČŠIA BEZPEČNOSŤ

PRIEKOPNÍK ELEKTRIFIKÁCIE

Nový model UX300e je vývojovým zdokonalením prvého sériového modelu batériového elektrického vozidla (BEV) značky Lexus. Vozidlo je vysoko hodnotené vďaka svojmu osobitému dizajnu mestského kompaktného crossoveru a veľkosti karosérie s vynikajúcou ovládateľnosťou, ako aj vďaka vysokej kvalite jazdy a tichosti, akú dokáže ponúknuť len BEV. Najnovší model ponúka dojazd 450 km, čo je nárast o viac ako 40 % v porovnaní s predchodcom, a energetickú účinnosť 16.7 kWh/100km.
ŠPIČKOVÝ VÝKON, VÄČŠIA BEZPEČNOSŤ

HLBŠÍ ZÁŽITOK Z JAZDY

Vozidlo plynulo reaguje, zrýchľuje a spomaľuje vo všetkých jazdných situáciách. Tuhosť karosérie nového modelu UX300e sa zvýšila vďaka 20 pridaným bodovým zvarom. Nízko položené ťažisko je výsledkom umiestnenia akumulátora pod podlahou, výkonných tlmičov štandardne inštalovaných vzadu a optimálneho vyladenia elektrického posilňovača riadenia (EPS) a tlmičov. Výsledkom je ostrá a kultivovaná jazda, ktorá sa vyznačuje vyššou kvalitou a priamosťou a lepšou odozvou.
ŠPIČKOVÝ VÝKON, VÄČŠIA BEZPEČNOSŤ

LEXUS SAFETY SYSTEM +

„Prednárazová bezpečnostná“ funkcia, ktorá cez deň deteguje cyklistov a v noci chodcov, je rozšírená o detekciu protiidúcich vozidiel pred odbočením vpravo na križovatke a detekciu chodcov prechádzajúcich cez cestu pri odbočení vpravo alebo vľavo. Okrem toho boli pridané funkcie, ako napríklad asistent núdzového riadenia. Funkcia regulácie rýchlosti v zákrutách spomaľuje vozidlo v predstihu podľa veľkosti zákruty.

„Model UX300e dosiahol výrazné predĺženie dojazdu ako hodnotné vozidlo BEV, ktoré je na mieru šité životnému štýlu zákazníka. Budeme pokračovať vo vylepšeniach smerujúcich k dosiahnutiu uhlíkovo neutrálnej spoločnosti.“

Hlavný konštruktér Micuteru Emoto

  • VIAC PRIPOJENIA NEŽ KEDYKOĽVEK PREDTÝM

    Multimediálny systém a pripojené služby boli prepracované. Okrem väčšieho 12,3-palcového dotykového displeja s vyšším rozlíšením je systém vybavený intuitívnym rozhraním, ktoré sa ľahko ovláda. Pripojený navigačný systém využíva informácie z máp v cloude na získavanie dopravných informácií a informácií o dostupnosti parkovacích miest v reálnom čase.

    Systémy Apple CarPlay™ a Android Auto™* boli nastavené na používanie špeciálnych funkcií na displejoch vo vozidle. Systém Apple CarPlay™ podporuje okrem bežného pripojenia USB aj bezdrôtové pripojenie Wi-Fi.

    Vyslovením vopred nastaveného aktivačného slova (napr. „Hej, Lexus!“) možno aktivovať funkciu rozpoznávania hlasu bez toho, aby ste museli ovládať prepínač alebo zastaviť práve prehrávanú hudbu. Okrem toho možno systém ovládať prirodzenou rečou, ako keby ste sa rozprávali s vozidlom.
JAZDA BEZ KOMPROMISOV

VYLEPŠENÁ POUŽITEĽNOSŤ

Tvar a rozmiestnenie ovládačov prístrojovej dosky a panelu boli optimalizované v spojení s dotykovým displejom. Panel ponúka á tiež port USB A na prehrávanie zdrojov zvuku vo vysokej kvalite, dva porty USB-C na nabíjanie zariadení a osvetlenú priehradku, do ktorej sa zmestí veľký smartfón.