1. Discover Lexus
  2. Concept cars
  3. LS+ Concept
VYBERTE SI
KONCEPČNÉ VOZIDLÁ

LS+ CONCEPT

Spoločnosť Lexus dnes predstavila svetu koncept "LS+ Concept" s funkciou automatizovaného riadenia. Premiéra sa odohrala na 45. toskijskom autosalóne 2017 *1. Pri príležitosti 10. výročia športových modelov Lexus "F" boli zároveň predstavené limitované edície modelov RC F a GS F.

S cieľom prispieť k dosiahnutiu sveta bez dopravných nehôd spoločnosť Lexus aktívne zavádza pokrokové technológie založené na bezpečnostnom koncepte Integrated Safety Management Concept *2. A aby si všetci ľudia mohli užívať bezpečnú a plynulú mobilitu a radosť z jazdy, spoločnosť Lexus vyvíja automatizované technológie riadenia. Príchod technológie "Urban Teammate" pre automatizovanú jazdu na bežných cestách sa očakáva v prvej polovici roka 2020.

HLAVNÉ VLASTNOSTI KONCEPTU LS+

Koncept LS+, vybavený najmodernejšími technológiami, naznačuje budúcu podobu vlajkovej lode "LS". Vďaka pokročilému, ale dôstojnému prevedeniu a automatizovaným jazdným technológiám s plánovaným príchodom v roku 2020 bol koncept LS+ vyvinutý ako model symbolizujúci predvídavosť spoločnosti Lexus.


POKROČILÝ, AVŠAK DÔSTOJNÝ DIZAJN PRINÁŠAJÚCI BUDÚCI OBRAZ VLAJKOVEJ LODE LS

Ako koncepčné vozidlo, ktoré naznačuje budúci vzhľad modelu LS, koncept LS+ vytvára dôstojný obraz vlajkovej lode a naznačuje smer vývoja novej generácie Lexus založenej na filozofii dizajnu L-finesse *3. Okrem odvážne navrhnutej prednej mriežky, ktorá svojou konštrukciou prispieva k lepšiemu chladeniu a zvýšenému aerodynamickému výkonu, je predvídavosť spoločnosti Lexus vyjadrená v koncepte LS okrem iného čiastočne laserovými prednými svetlometmi a zadnými kombinovanými svetlami, ako aj prostredníctvom elektronických bočných zrkadiel.

NOVÉ AUTOMATIZOVANÉ TECHNOLÓGIE RIADENIA S PODPOROU UMELEJ INTELIGENCIE

Spoločnosť Lexus nasleduje svoj sen o svete, v ktorom všetci ľudia môžu využívať bezpečnú, plynulú a neobmedzenú mobilitu prostredníctvom automatizovaných technológií riadenia. Konkrétne má v úmysle automatizovať jazdu od vjazdu až po výjazd z diaľnice, a to pomocou automatizovaných technológií riadenia "Highway Teammate", ktoré sú s ohľadom na plánovaný príchod na trh v roku 2020 predstavené v koncepte LS+.

Na cestných komunikáciách určených len pre motorové vozidlá prostredníctvom vhodného rozpoznávania, posudzovania a prevádzky palubných systémov v reakcii na skutočné dopravné podmienky už môžu tieto technológie umožniť automatické pripájanie a zmenu jazdných pruhov, ako aj udržanie vozidla vo svojom jazdnom pruhu a taktiež vzdialenosti medzi vozidlami.

Koncept LS+ komunikuje s dátovým centrom pre aktualizáciu softvéru svojich systémov, čo umožňuje pridanie ďalších funkcií. Medzitým umelá inteligencia, ktorá sa učí z množstva údajov vrátane informácií o cestách a okolitých oblastiach, zabezpečuje vysokú úroveň automatizovanej jazdy. Auto, ktoré môže rásť spolu so svojimi užívateľmi, reprezentuje novú éru áut, s ktorými si ľudia môžu vytvoriť citové spojenie.

*1 - 45. Tokijský autosalón 2017 sa koná v Tokyo Big Sight na pobreží Tokia od 25. októbra do 5. novembra.

*2 - Integrated Safety Management Concept je koncepcia integrácie jednotlivých bezpečnostných technológií a systémov vozidla s cieľom poskytnúť vyššiu úroveň podpory vodičom vo všetkých jazdných situáciách.

*3 - L-finesse je originálna dizajnová filozofia značky Lexus založená na ideách "vedúceho postavenia" (leading-edge) a "finesy" (finesse). Cieľom je vytvoriť novú hodnotu harmonizáciou zdanlivo protichodných prvkov prostredníctvom prístupu známeho ako "YET".