1. Discover Lexus
  2. Concept cars
  3. LF-SA
VYBERTE SI
KONCEPČNÉ VOZIDLÁ

ULTRA-KOMPAKTNÝ KONCEPT

KONCEPČNÉ VOZIDLÁ LF-SA

Naše európske návrhárske centrum sme poverili úlohou stvoriť koncept ultra-kompaktného vozidla do mesta s usporiadaním 2+2. Výsledkom je koncepčné vozidlo zamerané na vodiča, odrážajúce atmosféru víkendových dobrodružstiev i každodenného cestovania po meste. SA je skratkou pre "Small Adventurer", teda malý dobrodruh.

Koncepčný model LF-SA Concept je smelou interpretáciou filozofie dizajnu L-finesse značky Lexus, bez toho aby odsúval stranou potešenie z jazdy.

LF-SA Concept skúma budúcnosť, v ktorej si majitelia vozidiel Lexus budú môcť vychutnávať 'luxus' reálnych vodičských skúseností a súčasne si užívať tú najvyššiu formu palubnej konektivity, zábavy a bezpečnosti.

SMELÉ TVARY KOMPAKTNEJ KAROSÉRIE

 
Napriek tomu, že je zo štylistického stvárnenia viac ako zrejmá robustnosť a sebaistota, návrhári konceptu usilovali o to, aby LF-SA zostal prvoplánovo kompaktný kvôli príkladnej manévrovateľnosti a agilite - čo je nevyhnutná výbava každého vozidla do mesta.

POKROKOVÝ DIZAJN

Kontrast medzi konvexnými a konkávnymi povrchmi karosérie je akcentovaný efektným podseknutím nad podbehmi kolies. To celkovému stvárneniu prepožičiava jedinečné proporcie a evokuje intenzívny pocit dynamiky a napredovacieho pohybu.

DOBRODRUŽSTVO FARIEB

Zmieňovaná atmosféra dobrodružstva sa odráža i vo farebnej kombinácii tohto konceptu; lakovanie karosérie vo hviezdne striebornom odtieni odkazuje na vesmírny výskum, zatiaľ čo interiér sa inšpiroval pohľadom na úchvatné zatmenie slnka.

NASTÚPTE DO KABÍNY KONCEPTU LF-SA

 
Aj cez svoje kompaktné vonkajšie rozmery sa môže koncept LF-SA pochváliť prekvapivo veľkou kabínou. Od prvého okamžiku zaujme presvetlená a vzdušná atmosféra, ktorú zdôrazňuje prístrojová doska alebo jedinečný pohyb volantu a pedálov.

 

VODIČSKY ZAMERANÝ DIZAJN

Pretože typické vozidlo do mesta je spravidla obsadené samotným vodičom, v kabíne s usporiadaním 2+2 je pohodlie vodiča prioritou. Sedadlo vodiča je pevné, volant a pedále sa dajú nastaviť, čím sa vozidlo prispôsobuje svojmu majiteľovi

PRIESTOR PRE PRESKÚMANIE

Sedadlo predného spolujazdca je posuvné kvôli jednoduchému prístupu na zadné sedadlá. Dizajn interiéru pracuje s priestorom, materiálmi a objemom s cieľom vytvoriť v kabíne dve jasne rozlíšiteľné a vzájomne sa prekrývajúce zóny v tvare elipsy.

 

JENODUCHÝ A INTUITÍVNY

Súčasťou systému palubného infotainmentu v podmanivom koncepte LF-SA je holografický displej, hladko začlenený do ostro rezaného prístrojového panelu vedľa širokouhlého priehľadového displeja HUD a touchpadu v stredovom paneli.