1. Discover Lexus
  2. Concept cars
  3. LF-ZC
VYBERTE SI
KONCEPČNÉ VOZIDLÁ

ELEKTRICKÝ SEDAN LF-ZC

BUDÚCNOSŤ KRÁSY BEZ KOMPROMISOV

Predstavujeme LF-ZC - nový koncepčný batériový elektromobil, ktorý mal premiéru na japonskom veľtrhu mobility spolu so sesterským modelom LF-ZL.

Vyznačuje sa univerzálnejším balením, a to vďaka zmenšeniu rozmerov a zníženiu hmotnosti všetkých jeho konštrukčných prvkov. LF-ZC bude tiež ťažiť z nikdy nekončiaceho zdokonaľovania jazdného podpisu Lexus, ktorý išiel ruka v ruke s vývojom nových elektrifikovaných technológií.

Prezentácia funkčnosti aj krásy bez kompromisov je svedkom vízie spoločnosti Lexus pre elektrické vozidlá BEV s týmito dvoma novými koncepčnými vozidlami.

1

EMÓCIAMI NABITÝ DIZAJN

LF-ZC predstavuje evolúciu jedinečnej identity značky Lexus. Vytvára dojem emotívneho pôsobenia s nízko položenými proporciami, zameriava sa na aerodynamické vlastnosti a obsahuje charakteristické prvky špecifické pre elektrické vozidlá. Symbolom komplexnej evolúcie funkcie a dizajnu prostredníctvom elektrifikácie je vretenovitý dizajn karosérie, ktorý prechádza od prednej časti vozidla až po zadný nárazník. Zatiaľ čo rozšírené lemy zadných kolies sú zvýraznené, aby vyvážili aerodynamický výkon a široký postoj.
2

TRVALÁ UDRŽATEĽNOSŤ V POHYBE

S cieľom prezentovať ciele trvalo udržateľného rozvoja a záväzok spoločnosti Lexus efektívne recyklovať cenné prírodné zdroje sa na japonskom veľtrhu mobility predstavil koncept Bamboo CMF Concept1. Využíva bambus ako charakteristický materiál modelu LF-ZC a dosahuje rovnováhu medzi rýchlym rastom, významnou schopnosťou absorbovať CO2 a trvalou krásou, vďaka ktorej sa už po stáročia používa ako materiál v japonskom stavebníctve a remeselníctve.
3

VZRUŠUJÚCI ZÁŽITOK Z JAZDY

Cieľom modelu LF-ZC, ktorý poskytuje vynikajúci výkon vďaka batérii novej generácie a vysokej efektivite, bolo dosiahnuť približne dvojnásobný dojazd v porovnaní s konvenčným vozidlom. Vďaka absencii motorového priestoru ožívajú výhody lepšej aerodynamiky a zníženia hmotnosti. Nízky profil batérie dodáva siluete zaujímavosť a zabezpečuje nízke ťažisko pre lepšiu jazdnú dynamiku.
4

VÍTANIE TECHNOLOGICKÉHO POKROKU

Podobne ako LF-ZL, aj LF-ZC odráža japonskú koncepciu pohostinnosti, ktorá sa sústreďuje na pohostinnosť, a to všetko prostredníctvom technologického pokroku. Napríklad nová platforma pre zážitky s interaktívnou realitou Arene OS. Kombinuje údaje o preferenciách vodiča s funkciou chatu s umelou inteligenciou, ktorá sa učí a predvída potreby vodiča. Kabína je tiež priestranná a relaxačná. A systém rozpoznávania hlasu novej generácie s umelou inteligenciou poskytuje vodičom služby, ktoré stelesňujú ľudskú interakciu.

PRESKÚMAJTE ELEKTRIFIKÁCIU

LF-ZC, ktorý sa vyvíja v oblasti dizajnu, účinnosti a výkonu, využíva inovácie a pokročilé technológie. Predstavuje modelové myslenie budúcnosti, objavte viac o elektrifikácii v súčasnosti a preskúmajte plne elektrický Lexus RZ.

ŠPECIFIKÁCIE

Špecifikácie modelu LF-ZC

Celková dĺžka 4 750 mm

Celková šírka 1 880 mm

Celková výška 1 390 mm

Rozchod kolies 2 890 mm

 

Hodnota Cd menej ako 0,2 (cieľová hodnota)