1. Discover Lexus
  2. Concept cars
  3. LF-FC
VYBERTE SI
KONCEPČNÉ VOZIDLÁ

SEDAN POHÁŇANÝ VODÍKOVÝMI PALIVOVÝMI ČLÁNKAMI

LF-FC JE NAVRHNUTÉ NA USPOKOJENIE VAŠICH OČAKÁVANÍ

 

Nová generácia luxusného koncepčného vozidla LF-FC zaútočila na autosalón v Tokiu v roku 2015; bolo to odhalenie skutočne vizionárskeho nového luxusného sedanu. Je to vzrušujúci pohľad do budúcnosti. Vôbec prvý koncept palivových článkov. LF-FC je ohromujúce, no elegantné 4-dverové kupé poháňané priekopníckym systémom pohonu všetkých kolies. LF-FC nie je len dizajnové cvičenie, je navrhnuté tak, aby preformulovalo vaše očakávania.

"KONCEPT LF-FC ZHMOTŇUJE NAŠU IDEU POKROKOVÉHO LUXUSU A NAJNOVŠEJ VÍZIE NIE VEĽMI VZDIALENEJ BUDÚCNOSTI."

Tokuo Fukuiči, Prezident Lexus International

01

PODMANIVÁ JEDNODUCHOSŤ

Ten istý "plávajúci" motív je možné pozorovať okolo celého konceptu LF-FC, napríklad i u nových markantných koncových svetiel s trojicou hrotov. Radikálne štylistické stvárnenie tohto jedinečného koncepčného vozidla prvý krát oceníte v okamihu, kedy uvidíte jeho celý bočný profil. Pretože vtedy odhalíte skutočný charakter LF-FC.
02

DIZAJN S VÍZIOU

Uhladená línia strechy ubiehajúca cez celý profil naznačuje, že LF-FC bolo navrhnuté k pohlcovaniu diaľničných kilometrov rovnako dobre ako k bravúrnemu zdolávaniu horských serpentín. Dynamický naturel a eleganciu profilu ešte podtrhujú 21" zliatinové kolesá s ráfikmi vyrobenými z plastu vystuženého uhlíkovými vláknami (CFRP).
03

NASTÚPTE DO KABÍNY KONCEPTU LF-FC

Vstúpte do futuristického sveta intuitívnych technológií a luxusu. Ihneď po usadnutí vás uvíta nevtieravé holografické zobrazenie vznášajúce sa nad stredovým panelom. Bezdotyková technológia ožíva na pokyn jednoduchých gest rukou, ktorými je možné ovládať funkcie autonómneho riadenia LF-FC, systém palubného infotainmentu a sústavu klimatizácie.

LUXUS, KTORÝ VÁS POHLTÍ

Kabína bola pri návrhu rozdelená do dvoch zón; v hornej polovici sa kladie dôraz na pocit otvorenosti, aby sa vodič mohol plno sústrediť na vozovku vpredu bez akýchkoľvek náznakov obmedzenia. Predné sedadlá čalúnené kožou s povrchovou úpravou semi-aniline budia dojem, ako by voľne plávali vo vzduchu v hladkej nadväznosti na dvere a prístrojovú dosku.

POHON PALIVOVÝMI ČLÁNKAMI

Koncept s pohonom všetkých kolies využíva ako zdroj energie vodíkové palivové články a pýši sa presným rozdeľovaním hnacieho momentu medzi kolesá prednej a zadnej nápravy. K optimálnemu rozloženiu hmotnosti LC-FC prispieva zástavba palivových článkov do zadnej časti vozidla, riadiacej jednotky vpredu a vodíkových nádrží v usporiadaní do "T".