1. Discover Lexus
  2. Concept cars
  3. LF-ZL
VYBERTE SI
KONCEPČNÉ VOZIDLÁ

LF-ZL JE SUV S VÍZIOU BUDÚCNOSTI

BEZPROBLÉMOVO INTEGROVANÁ MOBILITA

Koncept LF-ZL dáva nahliadnuť do budúcnosti mobility postavenej na hladkom spojení jednotlivcov a spoločnosti. Pôžitok z jazdy bude upravený na mieru každému používateľovi – vozidlo samo rozpozná návyky vodiča a ponúkne bezkonkurenčný spôsob interakcie formou osobných odporúčaní.

POHOSTINNOSŤ NOVEJ GENERÁCIE

Model LF-ZL, ktorý ponúka prestížny zážitok z vlastníctva nielen vozidla, je poháňaný inováciami v oblasti architektúry elektrického pohonu novej generácie a softvérovými pokrokmi novej platformy Arene OS. Vďaka priestrannej a uvoľnenej kabíne naplno využíva výhody v podobe špecifického riešenia elektrických vozidiel a optimalizovaného vnútorného priestoru. A plne stelesňuje japonský koncept Omotenashi, ktorý sa zameriava na pohostinnosť, a to všetko prostredníctvom technologického pokroku.

1

BEZPROBLÉMOVÉ ZAČLENENIE ŽIVOTNÉHO ŠTÝLU

Pri vytváraní personalizovanejšej mobility využije Lexus všetky možnosti systému Arene OS - platformy pre interaktívnu realitu. Zhromažďuje údaje z máp a kamier vozidla, učí sa a predvída potreby vodiča. V kombinácii s funkciou chatu s umelou inteligenciou a rozpoznávaním hlasu vo vozidle prepojí zozbierané informácie s digitálnymi informáciami z okolia, aby mohla riadiť napríklad proces nabíjania a napájania. LF-ZL sa tak bez problémov začlení do života zákazníka.
2

KOKPIT ZVYŠUJÚCI SÚSTREDENOSŤ

V kokpite LF-ZL sa funkcie, ktoré boli predtým rozmiestnené na veľkej ploche, sústredia na digitálne plochy na dosah ruky. Na ľavej strane nájdete prevádzkové funkcie, ako je radenie, bezpečnostné a asistenčné systémy vodiča (ADAS) a voľba jazdného režimu. Zatiaľ čo na pravej strane sa nachádza ovládanie audiosystému, klimatizácie, telefonovania a funkcie umelej inteligencie. Ešte viac zlepšuje sústredenie vodiča s princípom "oči na ceste", ukazovateľ vzdialeného pohľadu premieta informácie na čelné sklo a digitálne bočné spätné zrkadlá minimalizujú obzeranie.
3

ROZŠÍRENÁ PRISPÔSOBITEĽNOSŤ

V kokpite LF-ZL sa funkcie, ktoré boli predtým rozmiestnené na veľkej ploche, sústredili na digitálne plochy na dosah ruky. Na ľavej strane nájdete prevádzkové funkcie, ako je radenie, bezpečnostné a asistenčné systémy vodiča (ADAS) a voľba jazdného režimu. Zatiaľ čo na pravej strane sa nachádza audio, klimatizácia telefón a funkcie umelej inteligencie. Ešte viac zlepšuje sústredenie vodiča s princípom "oči na ceste", ukazovateľ vzdialeného pohľadu premieta informácie na čelné sklo a digitálne bočné spätné zrkadlá minimalizujú obzeranie.

KRÁSA, ELEKTRIFIKOVANÁ.

Model LF-ZL zdieľa celý rad dizajnových a elektrifikovaných prvkov so svojím sesterským modelom LF-ZC. Jeho vizuálna identita vytvára dojem emocionálneho efektu, rozvíja funkcionalitu a dizajn prostredníctvom elektrifikácie s vretenovým dizajnom karosérie a rozšírenými blatníkmi zadných kolies. Odrážajúc záväzok značky Lexus k udržateľnosti, je efektívnym a zároveň krásnym materiálom oboch vozidiel bambus. A vďaka absencii motorového priestoru a nízkemu ťažisku sa vďaka lepšej aerodynamike a zníženiu hmotnosti dojazd zdvojnásobí.

ŠPECIFIKÁCIE

Špecifikácie modelu LF-ZL

Celková dĺžka 5 300 mm

Celková šírka 2 200 mm

Celková výška 1 700 mm

Rázvor 3 350 mm