1. Discover Lexus
  2. Performance
  3. Born on the track
VYBERTE SI
JAZDNÉ SCHOPNOSTI

STVORENÝ PRE OKRUHY

Ako navrhovať vozidlá, ktoré ctia jedinečný a fascinujúci pôžitok z jazdy? Len tak, že ich stvoríme a vypipleme priamo na pretekárskej trati. Naše vozidlá testujeme presne tam, kde ikony motoristického športu zvyšujú tep fanúšikom, lámu rekordy a bojujú o víťazstvo.

PRETEKÁRSKE OKRUHY FUJI SPEEDWAY A NÜRBURGRING

Prevažná časť nášho testovania sa odohráva na preslávenom japonskom okruhu Fuji Speedway. Práve na jednej z najnáročnejších pretekárskych tratí sveta má pôvod označenia ‘F’ z našej Filozofie F.

 

Testovanie však prebieha i v Európe na preslávenom nemeckom okruhu Nürburgring. Poctu tomuto okruhu vzdáva i špeciálna edícia Nürburgring nášho modelu LFA. Toto vozidlo je mimoriadne a veľmi vzácne. Bolo vyrobených len 50 kusov.

 

V rámci každoročne usporiadaného vytrvalostného preteku 24 hodín Nürburgring prebehla i atraktívna premiéra nového luxusného kupé Lexus LC. To bolo odhalené behom spanilej jazdy pred samotným pretekom.

HLAVNÝ VODIČ

V Lexuse je testovanie rešpektované ako cenená zručnosť a umenie. Pre nás je jadrom výkonu. Je dôverne spojený s remeselným spracovaním a dohliadajú naň naši majstri Takumi.

 

Akio Toyoda, prezident Lexusu, je dôkazom hlbokej dôležitosti, ktorú prikladáme testovaniu, aj naším hlavným vodičom. Sedí za volantom každého jedného modelu a je konečným sudcom jeho výkonu. V zásade sa zameriava na emocionálnu cestu, ktorú zažíva s každým autom. Pohne to ním a pohne to vami?

NADPLNENÉ DEDIČSTVO

Lexus LFA je superauto v každom zmysle. Pokračuje a zintenzívňuje naše dedičstvo inovácií vedených pretekmi. Čistý príklad ambicióznej vízie odborne realizovanej v našej vášni, ktorý nás posúva vpred k novým limitom.

 

V LFA zažijete naplno vyjadrenie našej túžby vytvoriť dokonalé spojenie medzi autom a vodičom. Jeho revolučný duch a vlastnosti však hlboko ovplyvňujú aj ostatné vozidlá v našom sortimente, vrátane našich modelov F. To, čo začína LFA, si čoskoro nájde cestu inam. Usilujeme sa o najlepší a najvzrušujúcejší výkon v rámci celého radu Lexus. Aby sme to dosiahli, urobili sme z pretekárskej dráhy naše inovačné laboratórium pre modely F.