1. Discover Lexus
  2. Performance
  3. Motorsport
VYBERTE SI
JAZDNÉ SCHOPNOSTI

MOTORISTICKÝ ŠPORT

Ak vás zaujíma jedinečné a mimoriadne zasadenie sa automobilky Lexus o svet motoristického športu, zoznámte sa s našimi superšportmi a vozidlami, s ktorými pretekáme. Odhalíte neuveriteľne opojný pôžitok z jazdy, ktorý vzišiel zo starostlivého vývoja a testovania na okruhoch.

FRANCÚZSKY TALENT

 

Za volant sa tento rok zverilo trio mladých francúzskych jazdcov. Aurélien Panis a Thomas Neubauer sa zúčastnia šampionátu v šprinte, zostavu Endurance doplní Timothé Buret. Napriek priemernému veku 23 rokov tím v minulosti úzko spolupracoval s jazdcami v rôznych kategóriách.

 

Potvrdením Auréliena Panisa ako oficiálneho jazdca Lexus pripravuje cestu pre mladých ľudí, aby reprezentovali značku v GT. Aurélien je talentovaný a stabilný jazdec, ktorý má veľmi dobré skúsenosti s pretekmi na monopostoch a na nedávnych rôznych šampionátoch ukázal veľký talent.

 

Timothé Buret získal solídne skúsenosti účasťou v ELMS a 24-hodinovom Le Mans s tímom. Minulý rok posilnil amatérsku zostavu pre Total 24 Hours of Spa v GT3 s Lexusom.

 

Thomas Neubauer je jazdec plný energie a nadšenia s veľkou túžbou po víťazstve. Je jediným z tria, ktorý absolvoval celú sezónu v GT3. Jeho skúsenosti budú veľmi užitočné pre jeho tímových kolegov.

PRIPRAVENÝ NA PRETEKY

 

„Som veľmi šťastný a hrdý, že sa môžem pripojiť k Lexusu v GT World Challenge Europe so štatútom oficiálneho jazdca,“ hovorí Aurélien Panis – jazdec vytrvalostného a šprintérskeho pohára GT3 GTWCE. Je tiež skutočným potešením byť späť s tímom Tech1 Racing. s ktorým som debutoval vo Formule Renault 3.5 a mal som možnosť zúčastniť sa na niekoľkých pretekoch minulý rok v Blancpain Sprint s Lexusom.

 

„Sme veľmi radi, že môžeme opäť spolupracovať so spoločnosťou Lexus,“ hovorí Sarah Abadie, manažérka tímu Tech1.

„Chceli by sme sa veľmi pekne poďakovať spoločnosti Lexus za dôveru, že budeme pokračovať v našej spolupráci s RC F GT3. Sme veľmi vďační aj mimo technickej a športovej stránky: Lexus podporil našu myšlienku vytvorenia programu s mladými vodičmi, ktorý by prispel k posilneniu tejto skvelej značky v GT.

 

Všetko je v našich rukách, aby sme prijali výzvu vyhrať strieborné poháre v GT World Challenge Europe a postavili Lexus do centra pozornosti.“

 

„Lexus Europe sa teší na novú sezónu s Tech1 Racing a Olivierom Panisom v majstrovstvách sveta Challenge Europe,“ hovorí Olivier Naus, manažér značky, udalostí a motoristického športu Lexus Europe. „Už sa nevieme dočkať, kedy uvidíme auto na trati!

 

„Zostava pre rok 2020 s Aurélienom, Thomasom a Timothém nás stavia do silnej pozície. Sme presvedčení, že títo jazdci sú budúcnosťou motoristických pretekov a tešíme sa, že ich uvidíme za volantom RC F GT3.“

SLEDUJTE AKCIU

 

Z dôvodu krízy COVID-19 nebolo možné dodržať pôvodný kalendár, ale teraz GT World Challenge Powered by AWS obnovila svoje globálne úsilie a revidovala kalendár pre Európu.


Budeme informovať o všetkých pretekoch, ktoré sa uskutočnia, a o šťastí nášho tímu. Navštívte oficiálnu webovú stránku GT World Challenge Europe.