1. Discover Lexus
  2. Performance
  3. LC 500 Sports Coupe
VYBERTE SI

ŠPORTOVÉ KUPÉ LC

Lexus LC predstavuje v mnohých ohľadoch zásadný obrat. Symbolizuje počiatok novej éry vozidiel Lexus a jej vodičov. Vozidlo navrhnuté v našom svetovo preslávenom výskumnom centre aerodynamiky v Japonsku prináša bezkonkurenčné jazdné zážitky, nech sa už chystáte kamkoľvek.

NAVRHNUTÝ PRE NOVÚ EPOCHU

Lexus LC, odhalený na medzinárodnom autosalóne NAIAS 2016 v Detroite, okamžite vyvolal pozornosť a uznanie naprieč celým odvetvím. Výsledkom spolupráce rôznorodých tímov Lexus je vozidlo, ktoré bravúrne spája oslnivý dizajn s bezkonkurenčnými jazdnými schopnosťami. Zázračne sa riadi, ale súčasne je tiež smelým náznakom budúceho smerovania značky Lexus.

OD KONCEPTU AŽ PO REALITU

Spôsob, akým sa podarilo pretaviť pôvodný koncept do sériovej výroby LC, je celkom nevídaný. Dizajn vozidla sa spája s konštrukčnými schopnosťami a prináša luxusný zážitok z jazdy.

MIMORIADNY ÚSPECH SÁM O SEBE

Toto je mimoriadna vízia, realizovaná až do posledného detailu. Lexus LC, inšpirovaný oceňovaným konceptom LF-LC z roka 2012, prepisuje zažité pravidlá i očakávania celého odvetvia.

Konštruktéri a návrhári Lexus vynaložili nesmiernu snahu, aby pôvodný úchvatný koncept pretvorili do reálneho vozidla. LC vzniká pod dohľadom majstrov výroby ‘Takumi’, podobne ako v prípade nášho svetovo presláveného superšportu LFA. Výroba automobilov je ich poslaním, vďaka desiatkam rokov skúseností poznajú tajomstvá presnosti a krásy do posledného detailu, a tak podvihujú štandardy na celkom novú úroveň.

BEZKONKURENČNÉ JAZDNÉ SCHOPNOSTI

Vkĺznite za volant LC a odhaľte bohatú ponuku nových pokrokových funkcií, navrhnutých pre jedinečný pôžitok z jazdy. Nechajte sa očariť športovým luxusom tohto modelu, ktorý interpretuje našu filozofiu dizajn L-finesse.

Lexus LC, vznikajúci pri bezkonkurenčnej starostlivosti majstrov výroby Takumi, je jedným z prvých vozidiel, ktoré kompletne vyvinulo naše svetovo preslávené výskumné centrum aerodynamiky v Japonsku. Symbolizuje počiatok novej éry.

VIACSTUPŇOVÝ HYBRIDNÝ POHON

 

Lexus LC 500h ako prvý využíva novú hybridnú technológiu automobilky Lexus. Poháňa ho revolučný viacstupňový hybridný pohon, prinášajúci hospodárnu prevádzku s nízkymi emisiami a pôžitok zo športovej jazdy.

VÝKON NOVEJ GENERÁCIE

Zoznámte sa s novou generáciou hybridného pohonu. Viacstupňový hybridný pohon modelu LC využíva inteligentnú súhru dvoch zdrojov energie. Vozidlo môže poháňať samotný elektromotor, čerpajúci energiu z akumulátora alebo samotný benzínový motor. Ale keď na to príde, obidva sa môžu zapojiť ako jeden tím.

A výsledok? Neuveriteľne hospodárna prevádzka, nízke emisie, opojný pôžitok z jazdy a pozoruhodná akcelerácia. Systém Lexus priebežne sleduje jazdné podmienky a hladko rozhoduje o zdroji hnacej sily, aby voľba bola vždy optimálna. Ak však chcete, môžete prevziať kontrolu pomocou voliča jazdných režimov Drive Mode Select.

S viacstupňovým hybridným pohonom môže byť i hybridný model veľmi športový. Do hry sa zapojila štvorstupňová automatická prevodovka. Vďaka nej je možné simulovať 10 virtuálnych prevodových stupňov, medzi ktorými môže vodič bleskovo prepínať. Dupnite na akceleračný pedál a užite si agilný záťah s bleskovou odozvou alebo sa tešte z inteligentného a hospodárneho chodu pri nižších rýchlostiach.

JAZDNÁ DYNAMIKA

Konštrukcia LC je dotiahnutá k dokonalosti v snahe sprostredkovať bezkonkurenčný pôžitok z jazdy. Dobre vieme, že i tie najmenšie komponenty môžu mať ohromný dopad.

JAZDA, KTORÚ NIKDE INDE NENÁJDETE.

Agregát LC 500 používa duálnu sústavu nasávania. Prispieva k lepšiemu plneniu vzduchom a súčasne vylepšuje fantastický zvuk motora – ktorý je očarujúcou hudbou pre uši nadšencov. Motor s atmosférickým plnením skvele ladí s celkovým charakterom športového kupé. Prispieva k lineárnemu nárastu výkonu a stojí aj za intuitívnym ovládaním a mimoriadnym pôžitkom za volantom.

Na ceste k budúcemu smerovaniu značky Lexus sme dosiahli celkom nového pôžitku z jazdy. Charakter a atmosféru LC nie je možné pripodobiť k žiadnemu z predchádzajúcich vozidiel Lexus.

STVORENÁ PRE AGILITU

Keď sme uvádzali LC do života, predstavovali sme si očakávaný výsledok v každej zákrute: pôžitok z ostrejšej a ešte kultivovanejšej jazdy. Agilný, pružný, výkonný.

Chceli sme poskytnúť špičkové jazdné kvality, patriace luxusnému športovému kupé, ktoré však zároveň prekvapí a prebudí vo vodičovi to pravé nadšenie. A keď s LC vyrazíte len tak pre radosť, ihneď poznáte, že sme nášmu ctižiadostivému cieľu dostáli.