1. Discover Lexus
  2. Performance
  3. F philosophy
VYBERTE SI

FILOZOFIA F

Sme presvedčení, že jazdné schopnosti automobilu nespočívajú v samotnom výkone. Je to otázka pôžitku: fyzického i emotívneho.

ZAPÁLENIE PRE JAZDNÉ SCHOPNOSTI

 

Sme odhodlaní sprostredkovať úžasné zážitky. Také, ktoré prebúdzajú zmysly, podnecujú vášne, kultivujú zručnosti a dokážu vodiča prepojiť s jeho automobilom i vozovkou. Tomuto zasadeniu sa a pohľadu na vec sme dali označenie Filozofia F. Kedykoľvek sa posadíte do modelu Lexus F, váš pôžitok z jazdy sa znásobí.

ZRODENÝ NA PRETEKÁRSKOM OKRUHU

 

Ako navrhovať vozidlá, ktoré ctia jedinečný a fascinujúci pôžitok z jazdy? Len tak, že ich stvoríme a vypipleme priamo na pretekárskej trati. Naše vozidlá testujeme presne tam, kde ikony motoristického športu zvyšujú tep fanúšikom, lámu rekordy a bojujú o víťazstvo.

PRETEKÁRSKE OKRUHY FUJI SPEEDWAY A NÜRBURGRING

Prevažná časť nášho testovania sa odohráva na preslávenom japonskom okruhu Fuji Speedway. Práve na jednej z najnáročnejších pretekárskych tratí sveta má pôvod označenia ‘F’ z našej Filozofie F.

Testovanie však prebieha i v Európe na preslávenom nemeckom okruhu Nürburgring. Poctu tomuto okruhu vzdáva i špeciálna edícia Nürburgring nášho modelu LFA. Toto vozidlo je mimoriadne a veľmi vzácne. Bolo vyrobených len 50 kusov.

V rámci každoročne usporiadaného vytrvalostného preteku 24 hodín Nürburgring prebehla i atraktívna premiéra nového luxusného kupé Lexus LC. To bolo odhalené behom spanilej jazdy pred samotným pretekom.

JAZDECKÝ MAJSTER

Lexus považuje testovanie automobilov za mimoriadne oceňovanú zručnosť a určitú formu umenia. Z nášho pohľadu ide o kľúčovú súčasť jazdných schopností. Nad testovaním, nedeliteľne spojeným s remeselným spracovaním, dohliadajú naši majstri výroby Takumi.

O kľúčovom význame testovania svedčí i to, že jedným z našich jazdeckých majstrov je Akio Toyoda, prezident automobilky Lexus. Posadí sa za volant každého modelu a vynáša konečné hodnotenie jazdných schopností. Zameriava sa najmä na to, aké emócie v ňom príslušné vozidlo vyvolalo. Na neho zapôsobilo. Zapôsobí aj na vás?

TRADÍCIA S PREPLŇOVANÍM

Lexus LFA je superšport v každom ohľade. Nadväzuje na naše tradičné inovácie inšpirované motoristickým športom a posúva ich ešte o kus ďalej. Príkladom realizácie našej vízie je to, ako odráža zľahka ‘bláznivý’ charakter nášho zapálenia pre vec, ktoré nás núti hľadať stále nové hranice.

Práve za volantom LFA naplno pochopíte našu túžbu po vrcholnom prepojení vodiča s automobilom. Revolučný charakter a vlastnosti modelu LFA významne ovplyvnili i ďalšie vozidlá z našej ponuky, vrátane tých s označením F. Čo začalo u LFA sa čoskoro objavuje i inde. Zdokonaľujeme tie najlepšie a jazdné schopnosti naprieč celým modelovým radom Lexus. A za týmto účelom sme z pretekárskych okruhov urobili naše laboratórium inovácií modelov s označením F.

SAMOTNÁ ESENCIA JAZDNÝCH SCHOPNOSTÍ

 

Zdokonaľujeme tie najlepšie jazdné schopnosti naprieš celým mdoelovým radom Lexus. A za týmto účelom sme z pretekárskych okruhov urobili naše laboratórium inovácií modelov s označením F.

MODELY F

Všetky naše modely s označením F sú vrcholnou ukážkou zapálenia pre vec a jazdných schopností. Sprostredkujú ničím neriedený pôžitok z jazdy, dokonale vyjadrujúci našu Filozofiu F.

F SPORT

F SPORT sprostredkuje dráždiv chuť F vami zvoleného modelu Lexus. Tá bude ešte intenzívnejšia vďaka dizajnovým vylepšeniam a športovejšie naladenému podvozku.