1. Discover Lexus
  2. Performance
  3. F SPORT
VYBERTE SI
JAZDNÉ SCHOPNOSTI

VÝKONNÉ MODELY F SPORT

Všetky vozidlá v prevedení F SPORT sa inšpirovali superšportom LFA. Kupé RC F i sedan GS F okoreňujú aj tak markantný vzhľad modelov Lexus športovejším charakterom. Filozofia F automobilky Lexus je do všetkých vozidiel v prevedení F SPORT vložená prostredníctvom atletického dizajnu exteriéru, športovo zameranej kabíny a exkluzívnym odladením podvozku - v dôslednej snahe vyvolávať vo vodičovi pocity nadšenia.

DIZAJN EXTERIÉRU F SPORT

Stvárnenie F SPORT si dokáže získať pozornosť, či už neprehliadnuteľnou maskou chladiča v tvare vretena, jej rastrom alebo chrómovými akcentmi. Veľké chladiace kanály bŕzd a aerodynamické lamely spodného spojleru na prednej časti vozidla zlepšujú prítlak a zároveň zdôrazňujú rozhodný a dravý postoj. Vzhľad završujú jedinečné zliatinové kolesá a diskrétne znaky F SPORT, odkazujúce na pretekárske korene na preslávenom okruhu Fuji Speedway.

ŠPECIFICKÝ DIZAJN KOLIES A ODLADENIE PODVOZKU

Ľahké zliatinové kolesá sú obuté do nízkoprofilových pneumatík pre dokonalý prejazd zákrutami. Špecifické odladenie predného i zadného zavesenia zlepšuje ovládateľnosť a jazdné chovanie.

EXKLUZÍVNY PREDNÝ NÁRAZNÍK A MASKA CHLADIČA

O smelom a asertívnom charaktere vozidla vypovedá atraktívna podoba predných partií verzie F SPORT, kde zaujme jedinečný predný nárazník a nápadná vretenovitá maska chladiča s rastrom v podobe voštinovej siete. Do nižšej a hlbšej časti nárazníka je začlenený spojler, ktorému sekundujú dve samostatné mriežky masky chladiča v rohoch vozidla.

PRVKY INTERIÉRU F SPORT

Zo športovo pojatých prvkov interiéru v modeloch F SPORT ponúkame exkluzívne sedadlá s vynikajúcou oporou, strojovo obrobené hliníkové pedále alebo volant F SPORT. Ihneď po posadení sa do starostlivo vyrobeného kokpitu poznáte, že každý detail bol navrhnutý s cieľom sprostredkovať intuitívne spojenie s vozidlom a jeho športovým charakterom.

SEDADLÁ PRE MIMORIADNE VÝKONY

Konštrukcia sedadiel vozidiel v prevedení F SPORT sa pýši ešte prepracovanejším profilovaním, kopírujúcim krivky tela - od bokov až po ramená - pre dokonalú oporu v zákrutách. Do detailu vyvedené prešívanie je výsledkom ručnej práce najzručnejších majstrov výroby ‘Takumi’.

DISPLEJ INŠPIROVANÝ PRETEKÁRSKYMI OKRUHMI

Dynamicky pojatý prístrojový panel F SPORT predáva všetky informácie dôležité pre riadenie, aby ste behom svižnej jazdy mali všetky potrebné údaje ihneď po ruke. Vrstvený prístrojový panel v spojení s voličom Drive Mode Select mení spôsob zobrazovania podľa aktuálneho jazdného režimu.

Poznámka: k dispozícii pre vybrané modely Lexus.

ŠPORTOVÝ VOLANT A PEDÁLE

Ergonomicky tvarovaný športový volant so znakom F SPORT je obšitý perforovanou kožou a dokonale ladí s ovládacími prvkami radenia. Strojovo obrobené hliníkové pedále pod vašimi podrážkami, s poukazom na inšpiráciu radu F SPORT svetom motoristického športu, zaručujú skvelú adhéziu a lepšiu spätnú väzbu.

Poznámka: k dispozícii pre vybrané modely Lexus.

VYBERTE SI VLASTNÝ MODEL V PREVEDENÍ F SPORT

Nezameniteľný štýl prevedenia F SPORT je k dispozícii naprieč celým modelovým radom Lexus. Poznajte naše modely F SPORT na vlastnej koži.