1. new-cars
 2. ES
VYBERTE SI
SO SKVELOU DOSTUPNOSŤOU

LEXUS ES

SO SKVELOU VÝBAVOU UŽ ZA 43 900 €. OBJAVTE VÝHODY OPERATÍVNEHO LEASINGU KINTO SO SPLÁTKOU UŽ OD 549 €.

Príťažlivá silueta nového modelu ES 300h pripomínajúca kupé naznačuje luxusný sedan, ktorý túži po jazde. Oči upúta odvážna nová predná maska, neobyčajné svetlomety a výrazné kolesá. Vďaka svojmu dynamickému dizajnu toto auto okamžite vzbudzuje u vodiča dôveru. V novom modeli ES je technológia všadeprítomná, takže sa za volantom budete cítiť bezpečnejšie a odhodlanejšie ako kedykoľvek predtým.
 • SVETOVÁ PREMIÉRA NOVÉHO LEXUS ES

  Nový ES sa vyznačuje vylepšeniami jazdnej úrovne, novým adaptívnym variabilným odpružením pre modely F SPORT a vylepšeným bezpečnostným systémom Lexus + vo všetkých modeloch.

 • VYNIKAJÚCA SPOTREBA PALIVA V REÁLNOM ŽIVOTE

  Hybrid ES 300h vedie nemecký ADAC v segmente „vyššej strednej triedy“ Ecotest a je jediným modelom, ktorý získal 4 hviezdičky z 5.                                      

 • HYBRID BEZ NUTNOSTI DOBÍJANIALEXUS

  Zistite viac o 4. generácii  hybridnej technológie Lexus, ktorá je základom nového ES 300h.

                                                                                                       

EXTERIÉR

 • NOVÉ LED SVETLÁ

  Všetky nové modely ES majú prepracované svetlomety. Ohromujúce 3- LED svetlomety vyvolávajú veľmi výrazný dojem a zahŕňajú systém BladeScan® AHS (Adaptive High-beam System). Vnútorný dizajn sa zmenil, aby sa vytvoril ostrejší výraz a zlepšila sa funkčnosť. Každé svetlo je zvýraznené typickými dennými svetlami Lexus (DRL).

 • HYBRID BEZ NUTNOSTI DOBÍJANIA LEXUS 4. GENERÁCIE

  Nový ES 300h je vybavený naším najnovším hybridným systémom Lexus, ktorý poskytuje výnimočnú spotrebu paliva, mimoriadne kultivovaný výkon a nižšie emisie CO2 už od 119 g/km.

  Inteligentná možnosť pre vodičov, ktorí hľadajú alternatívu k benzínovým alebo naftovým pohonným jednotkám, nabíja sa počas jazdy, keď spomaľujete alebo brzdíte, čo znamená, že ES 300h už nikdy nebudete musieť zapájať alebo sa starať o dojazd batérie. Spojením mimoriadne účinného 2,5-litrového štvorvalcového benzínového motora s Atkinsonovým cyklom s ľahkým a kompaktným elektromotorom si majitelia užívajú úžasnú kombináciu výkonu. Celkový výkon systému je 218 k/160 kW a spotreba paliva v kombinovanom cykle je od 5,2 l/100 km v kombinovanom cykle WLTP.

 • NOVÁ MRIEŽKA LEXUS 

  Pri zachovaní rozpoznateľnej identity výkonného sedanu sa nová predná maska ​​modelu ES 300h vyvinula pomocou zníženého počtu vertikálnych pruhov a komponentov v tvare písmena L, ktoré znázorňujú horizontálne prúdenie aj pohyb vpred. ES 300h F SPORT si zachováva svoju ikonickú čiernu masku chladiča s označením „F“.

Príplatkový systém Digitálnych vonjkajších spätných zrkadiel s pomocou digitálneho bočného monitora nahrádza klasické vonkajšie spätné zrkadlá kompaktnými vonkajšími kamerami, ktoré sú prepojené s displejmi vo vozidle. Táto priekopnícka technológia od spoločnosti Lexus poskytuje lepší bočný výhľad smerom dozadu za každej jazdnej situácie, najmä v noci a v daždi. Tento systém obmedzuje alebo úplne eliminuje slepé miesta. Dokáže sa automaticky prispôsobiť a poskytuje širšie zorné pole pri zatáčaní alebo cúvaní. Pre najnovší model ES sa podarilo zvýšiť kvalitu kamier tejto priekopníckej technológie tak, aby cez deň aj v noci poskytovali prirodzenejší obraz.

Radarové zariadenia namontované v zadnom nárazníku registrujú vozidlá v susediacich jazdných pruhoch, ktoré nie sú viditeľné vo vonkajších spätných zrkadlách. Ak vodič signalizuje zmenu jazdného pruhu a do jeho slepého uhla vojde iné vozidlo, v príslušnom vonkajšom spätnom zrkadle sa zobrazí výstražný signál.

System+ (LSS+) s dvomi novými dôležitými funkciami zažijete na palube modelu ES 300h dokonalý pocit istoty. Asistent odbočovania na križovatke zaznamenáva protiidúce vozidlá a chodcov križujúcich dráhu vozidla pri odbočovaní na križovatke. Asistent núdzového riadenia vám zasa pomáha ovládať riadenie v prípade, že sa vo vašom jazdnom pruhu alebo v jeho tesnej blízkosti nachádza iné vozidlo, cyklista alebo chodec. Ďalším inovatívnym prvkom modelu ES 300h je funkcia znižovania rýchlosti v zákrutách, ktorá vozidlo automaticky spomalí, ak sa pri používaní dynamického adaptívneho tempomatu vyžaduje nižšia rýchlosť v zákrute. Systém adaptívnych diaľkových svetiel typu BladeScan® vám pomáha lepšie a na väčšiu vzdialenosť rozpoznávať účastníkov cestnej premávky a dopravné značky bez oslňovania vodičov protiidúcich vozidiel.

Celkový vzhľad vylepšujú 18-palcové kolesá novej triedy ES 300h Luxury s výraznými lúčmi s hyperchrómovaným povrchom. Pre nový ES boli vyvinuté aj dve nové farby karosérie: Sonic Platinum využíva výrazné tiene, zatiaľ čo Sonic Grey má metalický vysoký lesk. Spolu s úžasným zafírovým modrým lakom ES 300h F SPORT sa nové lesklé čierne 19-palcové kolesá F SPORT zhodujú s prednou maskou chladiča a dotvárajú dynamický vzhľad značky „F“.

EXTERIÉR

 • BEZDOTYKOVÝ SENZOR  

  Rýchly a citlivý diaľkovo ovládaný senzor zaisťuje pohodlie, najmä keď máte ruky plné nakupovania. S kľúčom vo vrecku alebo taške jednoducho položte nohu pod zadný nárazník, aby ste otvorili alebo zatvorili kufor.

 • SILUETA AKO KUPÉ

  Vzrušujúce nové ES 300h búra predsudky o výkonných sedanoch. Vďaka nášmu odvážnemu prístupu k dizajnu je nižší, širší a uhladenejší. Zboku si všimnete siluetu podobnú kupé, ktorá vo vnútri ponúka priestrannosť vlajkovej lode sedanu.

 • ZADNÉ LED SVETLÁ

  Pomocou najnovšej technológie LED dodávajú zadné svetlá ES vozidlu okamžite rozpoznateľný vizuálny podpis Lexus „L“ s krištáľovým osvetlením.

Konštruktérsky tím ES vylepšil aj adaptívne variabilné odpruženie nového modelu ES 300h F SPORT. Vďaka novému pohonu teraz systém lepšie reaguje, najmä na nízke tlmiace sily. Podobne ako systémy v kupé LC a sedane LS, AVS je schopný 650 úrovní nastavenia a teraz má tiež rozšírenú dráhu prietoku pre ventil na reguláciu prietoku oleja. Nový systém dosahuje vysoko kvalitný jazdný komfort a zároveň zlepšuje odozvu riadenia a stabilitu.

Systém Hybrid Acoustics™ využíva trojvrstvový tlmič vo vnútri palubnej dosky, v ktorom je protihluková izolačná vrstva vložená medzi dve vrstvy plsti. Vďaka tomu je cestovanie v modeli ES 300h vždy vysokohodnotným zážitkom, a to aj pri vyšších rýchlostiach.

ES má extrémne tuhú karosériu, ktorá poskytuje jazdu, ktorá je obzvlášť kultivovaná a stabilná. Podvozok je skonštruovaný pomocou laserového skrutkového zvárania, ktoré je prvým Lexusom v tomto segmente, a zvýšilo sa aj používanie lepenia. To spolu s rozsiahlym použitím ľahkých materiálov, ako je hliník, pomohlo minimalizovať hmotnosť a zlepšiť spotrebu paliva. Okrem toho vzpera zavesenia v motorovom priestore a vzpera v tvare V namontovaná v prednej časti zadného zavesenia spája podvozok a zavesenie, čím sa dosahuje vysoká úroveň jazdného komfortu a ovládateľnosti.

INTERIÉR

 •  MARK LEVINSON® 

  Prémiový priestorový zvukový systém Mark Levinson® so 17 reproduktormi v novom ES, ako prvý Lexus vybavený technológiou „Mark Levinson® PurePlay“, obsahuje sedem reproduktorov Unity™ vo výške ramien. Tie vytvárajú zážitok z počúvania veľmi blízky zážitku domáceho systému Mark Levinson®. ES je tiež vybavený 265 mm subwooferom a technológiou Clari-Fi™ Music Restoration Technology, programom, ktorý vykonáva analýzu údajov zdroja zvuku s cieľom obnoviť správne množstvo prvkov, presne reprodukovať pôvodné zvuky a prinášať živý zvuk späť do života.

 • NOVÝ 12,3” DOTYKOVÝ DISPLEJ

  Lexus Link Multimedia na novom ES bol navrhnutý pre jednoduché používanie a rýchlosť. Jeho srdcom je 8" alebo 12,3" dotykový displej s vysokým rozlíšením ES 300h, ktorý prijíma aktualizácie OTA (Over The Air). Nové displeje boli naklonené o 5 stupňov smerom k vodičovi a posunuté o 112 mm, aby sa zlepšil výhľad a použiteľnosť. Lexus Link Multimedia ponúka komplexnú škálu funkcií a plynulý displej. 12,3” displej je vybavený navigáciou Lexus Premium Navigation so živou 3D grafikou, audiom a klimatizáciou. Vodič a cestujúci môžu tiež používať svoje obľúbené aplikácie pre smartfóny cez Android Auto® alebo bezdrôtové Apple CarPlay®.

 • DOTYKOVÁ PODLOŽKA

  Hlavný displej nového ES 300h môžete ovládať aj pomocou touchpadu namontovaného na stredovej konzole alebo pomocou hlasových príkazov. Rozhranie Touch Padu bolo navrhnuté tak, aby vám poskytlo intuitívny pocit zo smartfónu s operáciami, ako je posúvanie, stláčanie alebo klepanie.

Údaje o vozidle sa farebne premietajú priamo na čelné sklo. Projekčný displej s rozmermi 260 x 97,5 mm vám umožňuje sledovať rôzne údaje, ako napríklad pokyny navigácie, nastavenia audiosystému alebo bezpečnostné prvky, bez odvrátenia pozornosti od cesty pred vami.

Trojramenný volant kombinuje pravú kožu s jemne zrnitým drevom. Pevne, ale pohodlne vám padne do rúk. K dispozícii je aj funkcia vyhrievania pre chladnejšie rána a spínače, ktoré slúžia na ovládanie audiosystému, telefónu, rozpoznávania hlasu, multiinformačného displeja, dynamického adaptívneho tempomatu a asistenta poloautonómnej jazdy v jazdnom pruhu.

Sedadlá v modeli ES čalúnené jemnou kožou alebo semi-anilínovou kožou sú vynikajúcim príkladom najvyššej úrovne japonskej remeselnej výroby „Takumi“.Sedadlo vodiča poskytuje dokonalú oporu a ergonomickú polohu, ktorá znižuje pocit únavy. Až 16 rôznych smerov nastavenia sedadla umožňuje rôzne polohy pre široké spektrum vodičov (14 nastavení pre spolujazdca na prednom sedadle). Stupne výbavy Executive a Luxury ponúkajú možnosť nastavenia bedrovej opierky až v štyroch smeroch, čo oceníte pri dlhých cestách. Koža má bezchybnú kvalitu a šitie sa vykonáva s obrovskou presnosťou.

Volič režimov jazdy je umiestnený vedľa rámu prístrojového štítu, aby sa dal ovládať bez straty očného kontaktu s vozovkou a bez zmeny polohy vodiča. Štandardne sú k dispozícii režimy Eco, Normal a Sport, s výnimkou variantu ES 300h F SPORT, ktorý sa dodáva s režimami Eco, Normal, Custom, Sport S a Sport S+

Pomocou služieb Apple CarPlay® a Android Auto® si v modeli ES môžete na centrálnom displeji jednoducho zobraziť niektoré aplikácie svojho smartfónu a pristupovať k nim.

Pripojením k novej aplikácii Lexus Link sa z vášho ES stane vozidlo s internetovým pripojením. Lexus Link poskytuje bezproblémový prístup k týmto službám konektivity: 

 • Analýza jazdy: Sleduje jazdu, jazdný štýl a služobné cesty. Model ES 300h taktiež ponúka službu Hybrid Coaching, ktorá vám pomôže znížiť spotrebu aj množstvo emisií..
 • Vyhľadanie vozidla: Určí polohu vášho vozidla Lexus a naviguje vás späť k nemu. 
 • Servis a údržba: Pomáha riadiť starostlivosť o vaše vozidlo ES.  
 • Zdieľanie s vozidlom: Umožňuje naplánovať trasu na inom zariadení a poslať ju do vozidla Lexus, zatiaľ čo funkcia „od vozidla ku dverám“ vás po zaparkovaní dovedie pešo do vášho konečného cieľa. 
 • Stav vozidla: Okrem mnohých ďalších výstrah vás napríklad upozorní na to, ak necháte na vozidle otvorené okná alebo zabudnete vypnúť svetlomety. Ďalej môžete skontrolovať, či ste zamkli vozidlo alebo aktivovali alarm.

INTERIÉR

 • NOVÁ FAREBNÁ SCHÉMA „PROVOCATIVE ELEGANCE“

  V celom interiéri si všimnete pozornosť venovanú detailom a zručnosti našich známych remeselníkov „Takumi“. Prepychové ručne šité čalúnenie je teraz dostupné v štýlových nových odtieňoch s vynikajúcou ladiacou vložkou, ktorá je typická pre ručne vyrobený vzhľad kabíny. Pre nový ES naši interiéroví dizajnéri vyvinuli nový farebný koncept na tému „provokatívna elegancia“. Orechové prvky v novo vyvinutom orechu Sumi Black Walnut a Dark Brown Walnut vytvárajú v kabíne exkluzívnejšiu atmosféru. Okrem Hazel si interiér možno objednať v tóne Forest Brown. Pre športovejší dojem je teraz F SPORT vybavený čalúnením sedadiel vo farebnej schéme White/Flare Red v kombinácii s čiernymi operadlami.

 • ZVUKOVÁ IZOLÁCIA

  Aby sa zabránilo prenikaniu hluku do kabíny ES, podniklo sa mnoho krokov, ako napríklad pridanie ďalších tesnení dverí, minimalizácia otvorov v podlahe a hornom operadle sedadla a zároveň optimalizácia tesnenia karosérie a zarovnania panelov. Aby sa maximalizovala absorpcia hluku, boli začlenené rôzne opatrenia, ako sú tlmiče hluku odpruženej veže, vložky krídel pohlcujúce zvuk a pod podlahové krytiny. Na čelnom skle a oknách predných dverí bolo použité akustické sklo s vysokou zvukovou izoláciou.

 • KLIMATIZÁCIA S-FLOW / CONCIERGE

  Na novom ES 300h senzor zisťuje vlhkosť v kabíne a teplotu kabíny/čelného skla, aby sa zabezpečilo, že sa čelné sklo nezahmlí. Climate Concierge tiež vypúšťa nepatrné častice nanoe™ X, čím na jednej strane pomáha inhibovať vírusy a baktérie*, na druhej strane redukuje zápach** a zároveň hydratuje vaše vlasy a pokožku.

   

   * Viac ako 99 % inhibícia vírusov a baktérií 1-hodinovou expozíciou nanoe™ X. Japan Food Research Laboratories, správa č. 20073697001-0101, 15038623001-0101:

  ** Intenzita zápachu znížená o viac ako 1,8 na 1 hodinu vystavenia nanoe™ X. Centrum analýzy produktov Panasonic Corporation, správa č. BAA33-150318-M35

Ovládací panel umožňuje cestujúcim na zadných sedadlách ovládať klimatizáciu, audio, vyhrievanie zadných sedadiel, sklápanie zadných sedadiel a slnečnú clonu. Pre zvýšenie pohodlia v horúcom počasí je k dispozícii elektricky ovládaná zadná slnečná clona, ktorú si pasažieri na zadných sedadlách môžu nastaviť pre zadné, dverové a zadné bočné okná.

V rámci ďalšieho zvyšovania bezpečnostných vlastností má model ES štandardne zabudovaný rozsiahly ochranný štít v podobe 8 airbagov. Zahŕňa airbagy vodiča a spolujazdca, kolenné airbagy, bočné airbagy vpredu a vzadu a hlavové airbagy pokrývajúce všetky bočné okná.

Ešte predtým, ako si sadnete za volant, nové ES pripravuje svoje privítanie. Keď sa v noci priblížite, kľučky dverí sa rozsvietia, aby vás pozdravili, a zem pod dverami je osvetlená, aby ste sa vyhli tomu, že vstúpite do mláky. Na uľahčenie nastupovania pasažierov má ES veľké zadné dvere. Akonáhle sa pohodlne usadíte v novom ES, vaši pasažieri si vychutnajú relaxačný zážitok z klimatizačného systému, ktorý vypúšťa do vzduchu v kabíne nepatrné nanoe® ióny, aby zvlhčili vlasy a pokožku všetkých na palube.

POCÍŤTE AKÉ TO JE ŠOFÉROVAŤ NOVÝ LEXUS ES

Zažite úžasné zážitky s testovacou jazdou Lexus. Najprv si vyberte vozidlo, miesto a čas, ktorý vám vyhovuje, a my sa postaráme o zvyšok.

VÝHODY

Naším cieľom je, aby bol váš zážitok z vlastníctva vozidla Lexus skutočne úžasný. V rámci toho ponúkame služby na mieru, ktoré sa starajú o vaše potreby a potreby vášho auta. Tieto výhody zahŕňajú: 

 • Záruka 3 roky / 100 000 km
 • 3 roky cestnej asistencie
 • 5-ročná záruka hybridnej batérie
 • Bezplatná ročná kontrola stavu hybridného systému
 • Aplikácia My Lexus & Lexus Link

 

GALÉRIA ES

Preskúmajte luxus, sofistikovanosť a úžasný vzhľad nového ES.