1. new-cars
  2. LM World Premiere
VYBERTE SI
MAKING LUXURY PERSONAL

ÚPLNE NOVÝ LEXUS LM

Tento „Luxury Mover“ – je štvrtým modelom vo filozofii Lexus Next Chapter, po úspešnom predstavení úplne nových SUV NX, RX a plne elektrického RZ. Ide o najnovšiu etapu obnovy kompletného produktového radu, ktorý zahŕňa nové platformy, nové pohonné jednotky a inovatívne technológie.

ÚPLNE NOVÝ LEXUS LM

MAKING LUXURY PERSONAL

Tento „Luxury Mover“ – je štvrtým modelom vo filozofii Lexus Next Chapter, po úspešnom predstavení úplne nových SUV NX, RX a plne elektrického RZ. Ide o najnovšiu etapu obnovy kompletného produktového radu, ktorý zahŕňa nové platformy, nové pohonné jednotky a inovatívne technológie.

OSOBITÝ PRÍSTUP

VÝZNAMNÁ PRÍTOMNOSŤ Z KAŽDÉHO POHĽADU

Pri vývoji konceptu LM si Lexus urobil prieskum s výrobcami súkromných lietadiel a prémiovými zákazníkmi.

Ich zistenia potvrdili, že zákazníci vnímajú najvyšší štandard luxusu práve vtedy, keď sa vo svojom prostredí cítia dokonale oddýchnutí. Kvalitu dokonca hodnotili vyššie, keď mali prístup k pokročilým technológiám a funkciám. 

Spoločnosť Lexus aplikovala tieto poznatky pri navrhovaní vozidla, v ktorom sa pasažieri cítia úplne uvoľnene a svoj komfort si vedia maximálne personalizovať. Toto je princíp pohostinnosti Lexus Omotenashi.

POHOSTINNOSŤ

KAŽDÝ DETAIL JE STAROSTLIVO ZVAŽOVANÝ

Vývoj LM, rovnako ako všetky nové modely Lexus, bol zameraný výlučne na človeka.

Primárny dôraz bol kladený na pohodlie a pohodu cestujúcich , ktorý posúva Lexus Omotenashi na inú úroveň. Každý detail je navrhnutý tak, aby sa cestujúci cítili úplne ako doma a bolo o nich dokonale postarané, či už chcú počas jazdy relaxovať alebo pracovať. Sedadlá sú navrhnuté pre dokonalú oporu a pohodlie; prostredie kabíny je presne kontrolované z hľadiska teploty, kvality vzduchu a osvetlenia; a je tu jednoduchý a intuitívny prístup ku konektivite a zábave, vrátane 48-palcového širokouhlého HD monitora a špeciálneho audio systému Mark Levinson 3D Surround Sound.

ZAPOJENIE ZMYSLOV

LEXUS JAZDNÝ KOMFORT A TICHO

Lexus sa v LM snažil zosúladiť pôžitok z jazdy a jazdný komfort, vlastnosti, ktoré môže byť ťažké vyvážiť. Pri zabezpečovaní toho, aby sa dosiahol ten správny jazdný pocit značky Lexus sa podarilo využiť výhody kvality platformy GA-K, vysokej tuhosti karosérie a technológií pohonu, brzdenia a odpruženia, ktoré poskytujú dobrú dynamiku a zároveň zachovávajú jazdný komfort.
ÚPLNE NOVÝ LEXUS LM

7-MIESTNY MODEL

V sedemmiestnom modeli má stredný rad VIP sedadiel prednosť z hľadiska priestoru a prístupných funkcií a ďalší tretí rad je vybavený tromi výklopnými sedadlami, ktoré možno v prípade potreby väčšieho batožinového priestoru sklopiť.
ÚPLNE NOVÝ LEXUS LM

4-MIESTNY MODEL

Štvormiestny model je vrcholom luxusu, len s dvomi multifunkčnými zadnými sedadlami a množstvom funkcií, vďaka ktorým bude každá cesta maximálne pohodlná a príjemná. Patrí medzi ne priečka medzi prednou a zadnou kabínou, v ktorej sa nachádza 48-palcový širokouhlý monitor a sklenený panel, ktorý možno stmaviť pre súkromie. Zvukový systém Mark Levinson 3D Surround Sound vyrobený na mieru má 23 reproduktorov, zatiaľ čo pohodlie v kabíne zvyšuje sofistikovanejší Lexus Climate Concierge, ktorý využíva tepelné senzory na presné ovládanie a priame kúrenie a ventiláciu.
INTERIÉR

MULTIMEDIÁLNY PANEL V ŠTÝLE SMARTFÓNU

Rýchle a intuitívne nastavenie viacerých vlastností a funkcií kabíny zabezpečuje ovládač, navrhnutý ako smartfón. Pomocou neho možno spravovať audio systém, nastavenie klimatizácie, funkcie sedadiel, vnútorné osvetlenie a rolety.

Nový model LM je tiež prvým modelom na svete, ktorý poskytuje funkciu rozpoznávania hlasu, ktorá špecificky reaguje na príkazy cestujúcich na zadných sedadlách.

INTERIÉR

MARK LEVINSON® 3D SURROUND SOUND REFERENCE AUDIO SYSTEM

Audio systém Mark Levinson 3D Surround Sound je na mieru bol navrhnutý pre obe verzie LM. 23 reproduktorov v štvormiestnom modeli a 21 reproduktorov v sedemmiestnom modeli poskytujú kvalitu reprodukcie zvuku na najvyššej úrovni a vytvárajú efekt systému domáceho kina.
INTERIÉR

48 PALCOVÝ ŠIROKOUHLÝ MONITOR

V štvormiestnom modeli LM je v spodnej časti priečky kabíny umiestnený 48-palcový širokouhlý HD monitor umiestnený v optimálnom uhle pre sledovanie. Existujú tri režimy zobrazenia: celá obrazovka, kino a samostatné ľavé a pravé obrazovky zobrazujúce nezávislý obsah (s individuálnymi ľavým/pravým výstupom pre slúchadlá ).

Používatelia môžu premietať obsah priamo zo svojho smartfónu alebo tabletu alebo sa pripojiť k obrazovke cez dva porty HDMI. Systém je možné použiť na zábavu alebo na online obchodné stretnutia.

V sedemmiestnom modeli je k dispozícii 14-palcový zadný multimediálny displej, ktorý možno ovládať nezávisle od displeja v prednej konzole.

INTERIÉR

LEXUS CLIMATE CONCIERGE S PRÍDAVNOU FUNKCIONALITOU

Spoločnosť Lexus vyvinula pre nový model LM systém Climate Concierge, ktorý rozširuje jeho vlastnosti a funkčnosť nad rámec klimatizácie, aby pokryl viac aspektov prostredia v kabíne. Rozsah služieb, ktoré poskytuje, možno porovnať s osobným „komorníkom“, ktorý zaisťuje, že všetko spĺňa požiadavky používateľa.

Osobné preferencie klimatizácie, osvetlenia zadnej časti kabíny, okenných žalúzií a polohy sklonu sedadla možno zvoliť jediným dotykom, pričom ovládanie je prispôsobené každému jednotlivému pasažierovi.

INTERIÉR

OMOTENASHI

S novým modelom LM prináša Lexus dokonalé Omotenashi“ s personalizovaným luxusom, komfortom a pohodou v každom detaile.

Stredová priečka v štvormiestnom modeli má hornú časť z číreho skla, vďaka čomu majú cestujúci na zadných sedadlách priamy výhľad na cestu pred nimi. Dá sa otvárať alebo zatvárať, a ak si želáte súkromie, dá sa stlmiť stlačením tlačidla.

Kabína je osvetlená nepriamym ambientným osvetlením stropu a bočného obloženia, ďalšími stropnými bodovými svetlami a pri štvormiestnom modeli tieňovým osvetlením na úrovni podlahy. Interiér je možné vylepšiť širokou škálou rôznych nastavení farieb okolitého osvetlenia, vrátane 14 odtieňov vybraných v piatich rôznych témach nálady: Liečivá, Relaxačná, Vzrušujúca, Sústreďujúca a Vzrušujúca.

INTERIÉR

VÝHĽAD VON

Uzavretý pocit môže vyvolať nevoľnosť z auta, najmä pri pozeraní na obrazovku alebo čítaní. Aby to Lexus vyriešil, modelu LM vytvoril čo najväčšie okná, aby cestujúci mali vždy prehľad o tom, ako a kde sa auto pohybuje. Okrem veľkých bočných okien sú tu pevné okná v streche a jasný výhľad cez čelné sklo.
INTERIÉR

KOKPIT VODIČA TAZUNA

V súlade s filozofiou Omotenashi je kokpit vodiča navrhnutý s rovnakou pozornosťou k detailu ako ostatné nové modely Lexus. Usporiadanie hlavných ovládacích prvkov teda zodpovedá konceptu Tazuna, takže vodičovi stačí urobiť malý pohybmi rúk alebo očí a dokáže udržať svoju pozornosť zameranú na cestu pred sebou.„Tazuna“ je japonské slovo, ktoré opisuje rovnaký druh intuitívneho ovládania, aký má jazdec nad svojim koňom, prostredníctvom jemného nastavenia oťaží.

Usporiadanie kokpitu prispieva k Lexus Driving Signature a pomáha vodičovi vychutnávať si neustály pocit kontroly a spojenia s vozidlom a pohodlie na akejkoľvek ceste. Aby sa vodič cítil v jednote s autom, je volant posunutý bližšie k vodičovi a nastavený do kolmejšieho uhla a poloha pedálov a opierky nôh bola presne vypočítaná.

EXTERIÉR

DÔSTOJNÁ ELEGANCIA

Nový model LM odráža dizajn „Next Chapter“ značky Lexus, vyvinutý na tému „dôstojnej elegancie“. Výsledkom je jedinečný a sebavedomý vzhľad na ceste s proporciami, ktoré uľahčujú používanie a manévrovateľnosť. Celková dĺžka je 5 130 mm, šírka 1 890 mm a výška 1 945 mm. Veľkorysá šírka, výška a rázvor 3 000 mm sú kľúčom k maximalizácii priestoru pre cestujúcich vzadu .

Výrazné spracovanie prednej časti predstavuje novú identitu značky Lexus s „rozbitím“ známej vretenovej masky chladiča. Tvar vretena bol stlačený, aby vytvoril veľkú spodnú časť masky chladiča pod tenkým otvorom pod prednou hranou kapoty, ktorý spája svetlomety. Plynulé línie modelu LM sú zvýraznené zatemnenými prednými a zadnými stĺpikmi, zatiaľ čo otvorenosť vytvára veľká sklenená plocha po celom obvode. Ľahký prístup zabezpečujú veľké posuvné bočné dvere.

K dispozícií sú 17-palcové alebo 19-palcové liate disky a výber farieb odráža prestíž LM, vrátane troch „sonic“ povrchových úprav s hlbokým leskom.

BEZPEČNOSŤ

BEZPEČNOSŤ PRE VODIČOV

Najnovšie portfólio zahŕňa rozšírené funkcie pre predkolízny systém vrátane núdzového asistenta riadenia a adaptívneho tempomatu spolu s proaktívnym asistentom jazdy pre bezpečnejšiu jazdu v pomalšej mestskej premávke. Monitor vodiča neustále kontroluje bdelosť vodiča a jemne zastaví auto a spustí systém eCall, aby privolal pomoc, ak nereaguje na varovné upozornenia. Exit Assist varuje pred blížiacou sa premávkou zozadu a zabraňuje neúmyselnému otvoreniu, ktoré by mohlo spôsobiť nehodu.

Vďaka výhodám bezdrôtovej technológie je možné bezproblémovo dodávať aktualizácie softvéru, čím sa zabezpečí, že majitelia budú môcť využívať výhody najnovšieho vývoja bez toho, aby museli odviezť svoje vozidlo do servisného strediska.

LEXUS SAFETY SYSTEM

Model LM je vybavený najnovšou generáciou bezpečnostného systému Lexus Safety System + s aktívnou bezpečnosťou a asistenčnými systémami vodiča, ktoré sú súčasťou aj nových modelov NX, RX a RZ. Tieto sú schopné odhaliť ešte väčší rozsah rizík nehôd a v prípade potreby poskytnúť výstrahy a podporu riadenia, brzdenia a hnacej sily, aby pomohli vyhnúť sa nárazu alebo ho zmierniť. Sú vyladené tak, aby fungovali spôsobom, ktorý vodičovi pripadá prirodzený a upokojujúci. Takisto systémy pomáhajú znižovať únavu a udržiavať bdelosť vodiča.