1. Owners
  2. Maintenance
  3. Tyres
VYBERTE SI
SERVIS A ÚDRŽBA

PNEUMATIKY

Spoločnosť Lexus ponúka optimálne pneumatiky pre vaše jazdné podmienky, aby vám zabezpečila najvyššie úrovne výkonu a ochranu pre vás a vašich pasažierov. Odporúčame vám vyberať si výlučne originálne pneumatiky Lexus, ktoré boli navrhnuté pre váš Lexus.

MAXIMÁLNY VÝKON NA CESTE

Dobrý stav vašich pneumatík je bezpodmienečne potrebný na to, aby ste vy a vaši pasažieri mali na ceste pocit dokonalého bezpečia. Stav vašich pneumatík dokáže tiež ovplyvniť brzdnú dráhu vášho vozidla za vlhkého počasia.

Pri výbere pneumatík je potrebné zvážiť mnohé faktory, ako napr.: priľnavosť, ovládateľnosť vozidla za suchého a vlhkého počasia, stabilita pri vysokej rýchlosti, komfort jazdy, hlučnosť, odozva na vozovke a spotreba paliva. Avšak existuje jedno rozhodnutie, pri ktorom je všetko jasné: s pneumatikami Lexus si vyberiete pneumatiky, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre váš Lexus.

Keď sa zhorší stav vašich pneumatík, zhorší sa aj váš zážitok z jazdy. Zvýšené opotrebenie ovplyvňuje brzdnú dráhu vášho vozidla za vlhkého počasia a ohrozuje tak bezpečnosť vás aj vašich cestujúcich. Avšak so správnymi pneumatikami budete disponovať úrovňami priľnavosti, ktoré sú nevyhnutné na efektívne riadenie, brzdenie a prenos výkonu z motora.

ZIMNÉ PNEUMATIKY LEXUS

Montáž zimných pneumatík vás pripraví na akékoľvek rozmary počasia. Zimné pneumatiky sú vyrobené zo zmesi, ktorá zostáva pružná aj pri nízkych teplotách. Sú vybavené dezénom s hlbokou vzorkou, ktorý rozptyľuje vodu a kašovitý sneh a je tiež vybavený početnými malými zárezmi, ktoré zlepšujú priľnavosť počas zastavovania, rozbiehania a zatáčania, pričom výrazne skracujú brzdné vzdialenosti vášho vozidla.

Táto kombinácia umožňuje zimným pneumatikám prispôsobiť sa niekoľkým jazdným podmienkam v chladnom počasí. Tieto podmienky zahŕňajú mokré, zasnežené alebo zľadovatené vozovky.

ÚČINKY ZIMNÝCH PNEUMATÍK NA DĹŽKY BRZDNÝCH DRÁH

Zasnežené vozovky

Pneumatika na zimné počasie ponúka zlepšenú brzdnú dráhu v dĺžke 8 m. Brzdenie na zasnežených vozovkách od 50 km/h až do zastavenie vozidla.

Zľadovatené vozovky

Pneumatika na zimné počasie ponúka zlepšenú brzdnú dráhu v dĺžke 11 m. Brzdenie na zasnežených vozovkách od 30 km/h až do zastavenia vozidla.

 

Vezmite na vedomie, že vyššie uvedené nákresy nie sú nakreslené v konkrétnej mierke. Brzdové skúšky boli vykonané nezávisle asociáciou britských výrobcov pneumatík (British Tyre Manufacturers Association) a dodané spoločnosťou Tyresafe. Ďalšie informácie nájdete na stránke www.tyresafe.org

 

ÚDRŽBA PNEUMATÍK

Preventívnou údržbou pneumatík si nielenže chránite svoju bezpečnosť, ale aj znižujete pravdepodobnosť nákladných opráv v budúcnosti. Pneumatiky v dobrom stave sú zároveň aj najhospodárnejšie, pretože zabezpečujú optimálnu úroveň spotreby paliva.

Všímaním si znakov opotrebenia pneumatík a ich riešením sa môžete vyhnúť dlhším brzdným dráham, akvaplaningu a prasknutiam pneumatík. Medzi bežné indikátory patrí nízky tlak pneumatiky, čiastkové opotrebenie behúňa, vibrácie volantu, neobvyklé zvuky, tendencia ťahania na jednu stranu a nedostatočná ovládateľnosť na mokrých vozovkách.

Ak rozpoznáte niektorý z týchto znakov, navštívte najbližšieho predajcu vozidiel Lexus, aby vykonal kontrolu pneumatík. Ak chcete predísť problémom, ktoré súvisia s pneumatikami, odborníci spoločnosti Lexus vám odporúčajú pravidelne testovať tlak pneumatík a sledovať akékoľvek zmeny, zabezpečiť, aby hĺbka behúňa nikdy nebola menšia ako je zákonom stanovené minimum 1,6 mm, a pravidelne kontrolovať pneumatiky, či nie sú porezané, opotrebené alebo či v nich nie sú zaryté predmety.

STAROSTLIVOSŤ O PNEUMATIKY VOZIDIEL LEXUS

Naši odborníci majú vždy na zreteli zásadu dostať vás cestu čo najskôr. Takže ak narazíte na akékoľvek problémy so svojimi originálnymi pneumatikami Lexus, navštívte niektorého blízkeho predajcu vozidiel Lexus, kde sa postaráme o váš pokoj v duši. Naši špecialisti budú schopní diagnostikovať problém s vašimi pneumatikami a opraviť ho, prípade namontujú náhradné pneumatiky.