1. Discover Lexus
  2. Making Luxury Personal
VYBERTE SI
OBJAVTE LEXUS

LUXUS AKO OSOBNÁ ZÁLEŽITOSŤ

Lexus prináša novú definíciu luxusu a ponúka bezkonkurenčný zážitok z jazdy. Zistite viac o špičkovej kvalite spracovania, dômyselných technológiách a výnimočnej pohostinnosti „omotenaši“.

OBJAVTE LEXUS

EVOLÚCIA PROSTREDNÍCTVOM FILOZOFIE KAIZEN

Naše prvé vozidlo LS 400 sme uviedli na trh v roku 1989. Aby uspelo v segmente plnom etablovaných špičkových konkurentov, muselo byť niečím výnimočné.

Pri vývoji modelu LS 400 sa konštruktéri spoločnosti Lexus pokúsili dosiahnuť nemožné: vytvoriť automobil, ktorý je vzrušujúci, no pritom úsporný, tradičný, no pritom moderný, prirodzený, no pritom prepracovaný, pevný, no pritom ľahký. Táto filozofia „no pritom“ – spájajúca zdanlivo nekompatibilné vlastnosti do harmonickej symbiózy – je stále ústredným motívom nášho dizajnu.

V každom okamihu našej evolúcie sa snažíme spochybňovať status quo, pokojne a vytrvalo vylepšovať a inovovať. V japončine sa takýto prístup nazýva „Kaizen“.

OBJAVTE LEXUS

MOTIVOVANÝ VÁŠŇOU

Akio Toyoda, prezident a CEO spoločností Toyota a Lexus Master Driver, je pravý automobilový nadšenec. S vozidlom Lexus súťažil na vyčerpávajúcich 24-hodinových pretekoch na Nürburgringu.

Prvým výsledkom práce Akia Toyodu pre značku Lexus bolo vozidlo LFA – superautomobil nabitý revolučnými technológiami so vzrušujúcimi jazdnými vlastnosťami a maximálnou rýchlosťou 325 km/h. Model LFA s produkciou limitovanou na 500 kusov sa stal medzi automobilovými nadšencami legendou. Vzrušenie z jazdy je však neodmysliteľnou esenciou každého modelu Lexus.

„Mojou prioritou nie je zarábať peniaze, ale tvoriť skvelé autá. Autá, ktoré fantasticky vyzerajú, v ktorých sa výborne sedí a ktoré sa úžasne šoférujú” (Akio Toyoda).

OBJAVTE LEXUS

VYCIBRENÝ VĎAKA TAKUMI

Naučiť sa niečo nové netrvá dlho, ale na to, aby ste sa v tom stali majstrom, potrebujete 60 000 hodín.

Našich remeselných majstrov a majsterky nazývame Takumi. Ich vycibrené odborné zručnosti sú výsledkom 60 000 hodín praxe.

Majstri Takumi, vychýrení svojím dôrazom na detail, musia svoju zručnosť pravidelne dokazovať tým, že svojou nedominantnou rukou dokážu poskladať origami v podobe mačky za menej ako 90 sekúnd.

Takumi zohrávajú vo výrobnom procese kľúčovú rolu dokonca aj tam, kde sa využíva automatizácia. Napríklad pohyby ramena lakovacieho robota presne kopírujú pohyby majstra Takumi.

OBJAVTE LEXUS

POHÁŇANÝ DÔMYSELNÝMI TECHNOLÓGIAMI

Naše koncepčné automobily ukazujú priekopnícke technológie, ktoré transformujú budúcnosť mobility. Učíme sa, rastieme a experimentujeme – predvídajúc potreby a hodnoty dôležité pre našich zákazníkov a celú spoločnosť.

Aj intuitívne technológie ako Lexus Hybrid Drive (2005), LED svetlomety (2007), systém aktívnej detekcie chodcov (2013) či pokročilý prednárazový systém (2017) boli prvýkrát prezentované na našich koncepčných vozidlách.

Teraz si spoločnosť Lexus dala za cieľ do budúcnosti transformovať samotnú podstatu luxusného automobilu. Radosť z jazdy chceme povýšiť prostredníctvom našej vízie mobility s nulovými emisiami: Lexus Electrified. Tá je neodmysliteľnou súčasťou nášho kompletného prechodu na alternatívne pohony do roku 2035.

Nakoniec, technológie majú najväčší efekt, keď je ich podstatou autentická ľudskosť.rt.

OBJAVTE LEXUS

POHOSTINNOSŤ OMOTENAŠI

Spoločnosť Lexus sa vždy snažila správať k zákazníkom lepšie než ktorýkoľvek iný výrobca luxusných automobilov.

Nazývame to pozornou ohľaduplnosťou – omotenaši; predvídame potreby zákazníkov a správame sa k nim ako k hosťom v našom vlastnom dome.

Dodržiavanie tohto princípu je jedným z dôvodov, prečo neustále obsadzujeme najvyššie priečky v prieskumoch spokojnosti zákazníkov a naše služby sú považované za bezkonkurenčne najlepšie. A aj keď sú interakcie so zákazníkmi čoraz anonymnejšie, ponúkame pohodlie, možnosť výberu a ľudskosť – robíme všetko pre to, aby bol luxus osobnou záležitosťou.l.