1. new-cars
VYBERTE SI

ZOZNÁMTE SA S MODELOM RC F

Nový vzhľad modelu RC F, ktorý je teraz ešte ostrejší a vzrušujúcejší než doteraz, našiel inšpiráciu u pretekárskych vozidiel Lexus RC F GT3. Vývoj tohto vozidla s mimoriadne tuhým podvozkom a pretekárskym zavesením kolies prebiehal v našom technickom stredisku neďaleko okruhu Fuji Speedway.

Prepracovaný dizajn

Každá časť RC F je navrhnutá tak, aby poskytovala štýl a aerodynamický výkon vyšľachtený na pretekárskych dráhach za akýchkoľvek podmienok na cestách alebo poveternostných podmienkach.

 

LED svetlá s integrovanými dennými svetlami, zadný difúzor, upravený tvar mriežky a integrované zadné svetlá ponúkajú neopísateľný vzhľad. Trojité kanardy na prednom nárazníku vytvárajú vír a smerujú vzduch preč od predného kolesa, aby sa dosiahol agilný pocit riadenia. Otvory v nárazníku na prívod vzduchu k brzdám a postranné chladiče ešte viac zvýrazňujú pretekársky charakter.

REMESLNÉ SPRACOVANIE

V snahe dosiahnuť v modeli RC F V8 jemnejšie vyhladený interiér vyvinula automobilka roboty s dvomi ramenami a naučila ich napodobniť odborné zručnosti remeselných majstrov Lexus Takumi. Na miestach, kam sa robot nedostane, sa používa brúsna pasta s veľmi jemnými hliníkovými časticami.

 

Zvýšený výkon

RC F je navrhnutý pre vzrušujúci výkon a je vybavený najvýkonnejším motorom V8, aký kedy spoločnosť Lexus vyrobila. Testovaný počas náročných 24-hodinových pretekov na Nürburgringu a na najznámejších pretekoch do kopca Pikes Peak v Colorade, tento atmosférický 5,0-litrový motor znova určuje štandardy hrubej sily.

 

Zníženie hmotnosti neohrozilo vycibrenosť ani tuhosť karosérie. RC F je štandardne vybavené elektronicky riadeným systémom rozjazdu (Launch Control), ktorý vodičom umožňuje zrýchliť z 0 na 100 km za 4,3 sekundy. Špeciálne navrhnuté pneumatiky Michelin Pilot Sport 4S znižujú nedotáčavosť, zlepšujú celkovú priľnavosť a majú vysokú životnosť v extrémnych podmienkach. K celkovo nižšej hmotnosti vozidla prispelo použitie hliníkových častí konštrukcie, dutých hriadeľov, úprava sacieho potrubia a menší kompresor klimatizácie.

Revolučné technológie

V spoločnosti Lexus spájame technológie s inováciami s cieľom priniesť nové možnosti použitia. Jazdné prístroje modelu RC F predstavujú ďalší stupeň vývoja prístrojového panelu, ktorý sa objavil v superšporte LFA. Zobrazujú sa tu informácie ako otáčkomer, digitálny a analógový údaj rýchlosti vozidla a monitor smerovania krútiaceho momentu diferenciálu. Aktuálne informácie navyše vodičovi ponúkajú ukazovatele preťaženia, teploty vody a oleja, údaje o spotrebe paliva či stopky.

 

Bezpečnosť

Je upokojujúce vedieť, že jazdíte v jednom z najbezpečnejších vozidiel, aké boli kedy vyrobené. Všetky nové modely RC F môžu mať vo výbave bezpečnostný systém Lexus Safety System +. Obsahuje technológie, ktoré pomáhajú zabrániť trom z najčastejších druhov nehôd: nárazom zozadu; vybočeniu z jazdného pruhu a zrážkam s chodcami.

 

RC F pri zmene jazdného pruhu pomocou systému sledovania mŕtveho uhla sleduje vozidlá vzadu, prípadne spomalí za pomoci dynamického radarového tempomatu, ak vozidlo vpredu zabrzdí. Vo výbave modelu RC F nájdeme tiež systém rozpoznávania dopravných značiek, ktorý zhromažďuje informácie z dopravných značiek. Automatické diaľkové svetlá zaznamenávajú počas noci vozidlá vpredu a systém upozornenia na vybočenie z jazdného pruhu pomáha pri prejazde zákrutou alebo počas jazdy po diaľnici. Prednárazový bezpečnostný systém používa milimetrový radar v spojení s kamerou, ktorá dokáže zaznamenať aj chodcov, a informuje vodiča, keď treba prijať vhodné opatrenia.

Verzia Track Edition

Aerodynamické vlastnosti verzie Track Edition zabezpečujú lepšiu trakciu kolies a presnejšie riadenie. Verzia Track Edition sa môže pochváliť výrazným znížením neodpruženej hmotnosti o 25 kg len v samotnej prednej časti vozidla. Prispeli k tomu ľahšie kolesá, ako aj karbón-keramické brzdy a strmene.

 

Súčasťou štandardnej výbavy je červený kožený interiér spolu s detailmi sedadiel z materiálu Alcantara a ozdobným obložením z červeného Karbónu. Vozidlo ponúka na výber tri farby karosérie: Bielu Nova, Titánovú Sonic a Čiernu Grafitovú.

GALÉRIA MODELU RC F

Každá fotografia rozpráva príbeh. A práve tu sa začína vaša cesta, počas ktorej prebádate úchvatný dizajn a pôsobivé remeselné spracovanie vozidla Lexus.