1. Discover Lexus
  2. Lexus chantilly event
VYBERTE SI
NOVINKY LEXUS

SPOLOČNOSŤ LEXUS OSLAVUJE SVOJE 30.

Spoločnosť Lexus oslavuje svoje 30. Výročie na prehliadke Chantilly Arts & Elegance Richard Mille.

  • Spoločnosť Lexus si na medzinárodne renomovanej oslave luxusného motorizmu, umenia a životného štýlu pripomenula svoje 30. výročie
  • Spoločnosť Lexus predstavila svoj nový koncept LC Convertible na súťaži Concours d’Élégance. Vozidlo sprevádzala modelka, ktorú obliekol módny návrhár Haider Ackermann
  • Prepracované SUV RX malo svoju európsku premiéru
  • Šupinová zbroj Gyorin Kozane, ktorú predstavilo španielske umelecké duo Antoñito a Manolín, získala prvú cenu v súťaži Lexus UX Art Car

30. júna oslávila spoločnosť Lexus 30. výročie od svojho založenia – ako luxusná značka so špeciálnymi prezentáciami na prehliadke Chantilly Arts & Elegance Richard Mille, jednej z popredných európskych luxusných osláv motorizmu, umenia a životného štýlu.

Spoločnosť Lexus bola oficiálnym partnerom piateho ročníka podujatia, ktoré sa konalo vo formálnych priestoroch historického zámku v Chantilly vo Francúzsku, 50 km severne od Paríža. Je medzinárodne preslávený ako historické a elegantné výstavisko pre tie najlepšie klasické, moderné a koncepčné vozidlá, kde sa konajú súťaže o najlepšie exponáty, prehliadka „Najkrajších automobilov sveta“, aukcia a mnohé ďalšie aktivity a zábavné udalosti určené na oslavu „art de vivre à la Française“ – podstaty francúzskeho životného štýlu.

Ako udalosť venovaná luxusu, štýlu a technickej zručnosti to bolo perfektné prostredie pre oslavy výročia spoločnosti Lexus.

KONCEPT LEXUS LC CONVERTIBLE

 

Koncept Lexus LC Convertible mal svoj svetový debut na detroitskom autosalóne 2019, kde bol prezentovaný ako štúdia pre novú verziu vlajkovej lode LC s otvorenou strechou. Koncepčný automobil bol navrhnutý na tému „dokonalá krása“ v každom detaile, od sklonu čelného skla až po ladné kontúry zadnej časti. Vozidlo sa zúčastnilo na súťaži Concours d’Élégance v Chantilly, kde ho sprevádzala modelka, ktorú obliekol módny návrhár Haider Ackermann.

Práca Haidera Ackermanna je ovplyvnená kultúrnymi rozdielmi v móde, kontrastmi a spájaním rôznych spôsobov obliekania. Charakteristické črty zahŕňajú jednoduché strihy, ktoré sú často asymetrické a šité z rôznych materiálov. Vzhľad je rázne moderný, dynamický a mestský, kombinuje vyššiu a nižšiu kultúru.

EURÓPSKA PREMIÉRA NOVÉHO MODELU RX

 

Na prehliadke Chantilly Arts & Elegance Richard Mille malo európsku premiéru nové, prepracované a luxusné SUV Lexus RX. Vynovený model ponúka vylepšenia vonkajšieho dizajnu, zmeny systémov odpruženia a brzdenia, čím sa zvyšuje kvalita jazdy a ovládateľnosť, presnosť a citlivosť riadenia. Nový Lexus RX je zároveň prvý automobil na svete so systémom adaptívnych diaľkových svetiel využívajúcim technológiu LED BladeScan.

Nový Lexus RX bol vystavený vedľa nového sedanu ES, výkonného kupé RC F Track Edition a slávneho a vzácneho superauta Lexus LFA.

VÝSLEDOK SÚŤAŽE LEXUS UX ART CAR

 

Tisíce návštevníkov Chantilly sami vybrali víťaza súťaže Lexus UX Art Car. Najpopulárnejšou položkou v súťaži sa ukázalo byť Gyorin Kozane (brnenie zo šupín) od španielskeho umeleckého dua Antoñito a Manolín, inak známych aj ako Trini Salamanca a Pablo Parraga. Pestré a do detailov vypracované umelecké dielo pripomínalo trblietavé rybie šupiny.

Antoñito a Manolín sú umelci-samoukovia, ktorí vytvárajú experimentálne nábytkové objekty pomocou totemických geometrických tvarov, ktoré sa vyznačujú zjavnou jednoduchosťou. Ich sedadlá, komody a sochy predstavujú rafinovaný brutalizmus, pričom používajú zemité farby a materiály.

Ako celkoví víťazi budú Antoñito a Manolín vystupovať ako hostia spoločnosti Lexus v Milánskom týždni dizajnu v roku 2020 – jednom z najdôležitejších svetových dizajnérskych výstavísk, kde má spoločnosť Lexus významné zastúpenie už od roku 2005.

 

ČESTNÉ MIESTA

 

Meno, Leitmotiv


Skupina Leitmotiv pracovala priamo na mieste v Chantilly a premenila Lexus UX na inštaláciu sochárskeho umenia. Každý výtvarník využije časť vozidla na vyjadrenie svojich vlastných zručností a interpretácie. Na povrchu modelu UX tak vznikne množstvo rôznorodých plôch s rôznym charakterom, od ilustratívneho a zasneného až po abstraktný a spontánny.

Leitmotiv je kolektív, ktorý tvoria traja francúzski umelci: Keim, Wozdat a Ygrek. Všetci vyštudovali úžitkové umenie a sú predstavitelia pouličných malieb. Ich špecializácie sa navzájom dopĺňajú a kombinujú, a dodávajú ich práci vizuálnu energiu.

Cesta Samuraja, René Turrek


V Ceste Samuraja použil René Turrek na model Lexus UX farebné spreje – na strane spolujazdca vytvoril stručné línie v rôznych farbách a hrúbkach, aby symbolizoval silu a moderné technológie značky Lexus. Použitím neónových odtieňov vytvoril špeciálne efekty, ktoré vyzerajú inak, keď sa divák na auto pozerá za denného svetla a inak pod ultrafialovým svetlom.

Na strane vodiča použil línie, ktoré odrážali krivku samurajského meča aplikovaného na sivé pozadie, ktoré reaguje na slnečné svetlo a blesky fotoaparátov, a mení sa na žiarivé strieborno-biele.

Turrek je graffiti umelec pochádzajúci z Nemecka. Je tiež dizajnér a priekopník, ktorý vyvinul nové techniky maľby, povrchovej úpravy a špeciálnych efektov. Toto je jeho druhé umelecky upravené vozidlo Lexus. Predtým, v roku 2015, premenil SUV Lexus NX na umelecké dielo v spolupráci s predajcom vozidiel Lexus Forum Osnabrück.

 

 

GALÉRIA

Každý obrázok rozpráva príbeh. Tu začína vaša cesta objavovania dych berúceho dizajnu a ohromujúcej technologickej zručnosti spoločnosti Lexus.