1. Discover Lexus
  2. Tokyo motorshow 2019
VYBERTE SI
NOVINKY LEXUS

FUTURISTICKÁ VÍZIA

Lexus predstavuje svoju futuristickú víziu elektrifikácie prostredníctvom svetovej premiéry konceptu vozidla LF-30 electrified.

TOKIO, JAPONSKO (23. október 2019)

Spoločnosť Lexus, v súlade so svojou snahou prinášať neustále pokrokové zážitky, odhalila víziu „Lexus Electrified“, ktorá predstavuje nadchádzajúcu generáciu elektrifikovaných vozidiel Lexus. Tomuto okamihu predchádzala svetová premiéra konceptu Lexus LF-30 Electrified na 46. ročníku Tokijského autosalónu 2019.

Lexus sa už od samotného vzniku značky v roku 1989 usiluje o to, aby zákazníkom vždy prinášal pokrokové riešenia a unikátne zážitky spojené s produktmi a so značkou, ktoré sú schopné osloviť všetkých päť ľudských zmyslov. Uvedením modelu RX 400h v roku 2005 sa Lexus postavil do čela svetových priekopníkov technológií elektrifikácie, ako sú dvojstupňová redukčná prevodovka alebo viacstupňový hybridný pohon, účinne využívajúci hybridné technológie spôsobom, ktorý prináša vynikajúce jazdné schopnosti a bezprostrednú spätnú väzbu pri riadení, ktorá je charakteristická pre hybridné vozidlá značky Lexus.

Cieľom dnes predstavenej vízie „Lexus Electrified“ je dosiahnuť významný posun výkonových charakteristík, ovládania i radosti za volantom – hoci sa mobilita naprieč spoločnosťou postupne mení s nástupom autonómneho riadenia a elektrifikácie vozidiel.

V snahe zachovať typickú zábavu za volantom vyvíja Lexus nový vyspelý systém regulácie polohy karosérie a ďalšie technológie elektrifikácie pre ešte väčšiu radosť z riadenia a zásadnú premenu samotnej podstaty luxusných vozidiel budúcnosti. V tomto smere čerpá Lexus zo skúseností, ktoré nadobudol počas vývoja kľúčových technológií pre rad obľúbených hybridných modelov Lexus s elektrickým a benzínovým pohonom, ako sú napr. systém energetického manažmentu batérie, riadiace moduly výkonu alebo elektromotory.

 

Technológia Lexus Electrified podporuje integrovanú kontrolu hnacieho ústrojenstva, riadenia, odpruženia a bŕzd, čím maximálne využíva potenciál technológie riadenia elektromotorov, postupne vyšľachtenej v hybridných modeloch značky. Prostredníctvom uvedenej technológie dokážeme regulovať hnaciu silu v prospech optimálnej polohy karosérie vozidla v každej jazdnej situácii. Snahou spoločnosti Lexus je aj naďalej ponúkať vozidlá poskytujúce zábavu za volantom i bezpečnejšie cestovanie.

V rámci plnenia tohto cieľa plánuje Lexus odhaliť v novembri 2019 svoj prvý elektromobil s batériovým pohonom (BEV) – čím opäť reaguje na potreby zákazníkov v rôznych regiónoch po celom svete, kam spadá aj vývoj hybridných vozidiel (HEV), plug-in hybridov (PHEV), elektromobilov na batérie (BEV) a vozidiel poháňaných vodíkom (FCEV).

 

V nadväznosti na to potom Lexus plánuje rozšíriť svoju modelovú ponuku elektrifikovaných vozidiel – začiatkom nadchádzajúcej dekády preto predstaví prvý plug-in hybridný Lexus a tiež novú špeciálnu platformu pre elektromobily na batérie. Do roku 2025 bude mať Lexus k dispozícii elektrifikované verzie všetkých modelov svojich vozidiel; cieľom je, aby predaje elektrifikovaných vozidiel predbehli predajné objemy modelov s klasickým spaľovacím motorom.