2018 lexus lfa hero

06 / 08 / 2018

UNIKÁTNE VOZIDLO LFA NA PRETEKOCH 24 HODÍN SPA

Pretekársky tím Emil Frey Lexus Racing debutoval na pretekoch Total 24 hodín Spa 28.-29. júla, pričom do 70. ročníka týchto kultových vytrvalostných pretekov postavil dve vozidlá Lexus RC F GT3.
Vstup do pretekov sa vydaril vďaka výborným výsledkom tímu Emil Frey Lexus Racing v jeho prvej plnej sezóne prestížnej série Blancpain GT, vrátane veľkolepého víťazstva v piatom kole šampionátu na francúzskom okruhu Paula Ricarda.

Nasledovala skúšobná jazda na okruhu Spa-Francorchamps, ktorý je domov pretekov Total 24 hodín Spa, kde sa zároveň otestovali rôzne nastavenia v mokrých aj suchých podmienkach.
Citovali sa aj údaje z úspešnej minuloročnej cesty do Spa-Francorchamps, keď tím zaistil prvú štartovnú pozíciu pre vozidlo RC F GT3 na celom svete, a v podobnom duchu pokračoval, keď si zaistil dominantné víťazstvo v kole medzinárodnej série International GT Open.

Vedúci tímu Lorenz Frey uviedol, že sebavedomie tímu výrazne pozdvihla skúška ako aj vedomie, že vozidlo RC F GT3 si dobre počínalo na náročnej sedemkilometrovej trati Spa. "Ak vezmeme do úvahy, že trať Spa so svojimi rýchlymi zákrutami veľmi dobre vyhovuje nášmu Lexusu RC F GT3, mali by sme byť svedkami dobrého výkonu," uviedol. "Preteky Spa patria k najťažším pretekom GT3 a konajú sa pravdepodobne na tej najveľkolepejšej pretekárskej trati, aká existuje, a všetci v tíme sa veľmi tešíme na náš prvý štart na 24-hodinových pretekoch so značkou Lexus.
 
 
 
 
        text space quote
        2018 lexus lfa portrait

PRETEKY SPA PATRIA K NAJŤAŽŠÍM PRETEKOM GT3 A KONAJÚ SA PRAVDEPODOBNE NA TEJ NAJVEĽKOLEPEJŠEJ PRETEKÁRSKEJ TRATI, AKÁ EXISTUJE, A VŠETCI V TÍME SA VEĽMI TEŠÍME NA NÁŠ PRVÝ ŠTART NA 24-HODINOVÝCH PRETEKOCH SO ZNAČKOU LEXUS.

Lorenz Frey, vedúci tímu
Zostava veľmi skúsených vodičov, vrátane monackého Stéphana Ortelliho - niekdajšieho víťaza petekov 24 hodín Spa a 24 hodín Le Mans - vtedy pilotovala dve vozidlá RC F GT3 za tím Emil Frey Lexus Racing.
 
 
 
 

UMELECKÉ VOZIDLO LFA

 
Spoločnosť Lexus Europe pri príležitosti tejto premiéry a 10. výročia športovej značky Lexus ‘F’ predstavila na pretekárskom víkende v Spa unikátne Umelecké vozidlo LFA. Dizajn tohto výnimočného vozidla, ktorého autorom je portugalský umelec Pedro Henriques, zaujme okamžite rozpoznateľnými líniami kultového superšportového vozidla Lexus LFA v spojení s organickým vzorom, ktorý vyjadruje pocit pohybu a neustáleho vývoja.
„Mojou inšpiráciou pre tento dizajn bola myšlienka akejsi prchavosti dnešného sveta, kde je všetko v neustálom pohybe a je ťažké čokoľvek zastaviť,“ vysvetľuje Pedro. „Línie na nákresoch vyjadrujú tento pocit všadeprítomného pohybu bez zastavenia. Použitím ručne vyrábaných materiálov a plynulých kriviek na rôznych častiach vozidla som chcel vyvolať dojem organickosti. Touto cestou som mal v úmysle dosiahnuť zdanie, že vozidlo nemá presne definovaný tvar a pri pohybe sa neustále mení.“
 
 
 

DÚFAM, ŽE SA MI PODARÍ PREUKÁZAŤ, ŽE VOZIDLO JE MENEJ VYMEDZENÉ SVOJÍM TVAROM A PRI POHYBE SA NEUSTÁLE MENÍ.

Pedro Henriques
 
 
 
Spoločnosť Lexus pestuje vášeň pre umenie a dizajn, ako vidno aj na exponátoch značky vystavovaných každoročne počas dizajnového týždňa v Miláne. Toto leto Lexus otvoril aj inovatívnu pop-up výstavu v Lisabone pod názvom "UX Art Space", na ktorej sa predstavili diela rôznych umelcov, vrátane Pedra Henriquesa.