1. new-cars
  2. Svetová premiéra - úplne nový Lexus LBX
  3. Multimedia & Safety
VYBERTE SI

PRÉMIOVÝ INFOTAIMENT & MULTIMÉDIÁ

Model LBX je vybavený najnovším systémom Lexus Link Connect, ktorý sa obsluhuje prostredníctvom 9,8-palcovej dotykovej obrazovky.

Systém poskytuje cloudovú navigáciu, ktorá optimalizuje plánovanie cesty vďaka informáciám o dopravnej situácii a zdržaniach na cestách v reálnom čase. K ďalšiemu zvýšeniu pohodlia prispieva palubný asistent „Hej Lexus“, ktorý reaguje na hlasové príkazy zo strany vodiča aj spolujazdca.

Používanie  smartfónov zabezpečuje káblové alebo bezdrôtové pripojenie prostredníctvom systému Apple CarPlay a káblové pripojenie prostredníctvom systému Android Auto. Mieru pohodlia ešte viac zvýši voliteľný digitálny kľúč, ktorý je kompatibilný s mobilnými zariadeniami so systémom iOS aj Android a umožňuje majiteľom používať smartfón na odomykanie a štartovanie vozidla. Telefón dokonca nemusia ani vytiahnuť z vrecka či tašky; stačí, ak ho má človek pri sebe. Digitálny kľúč je možné zdieľať aj s inými osobami, ak sa potrebujú dostať do vozidla alebo ho použiť.

Podobne ako ostatné najnovšie modely Lexus, aj model LBX ponúka integrovanú aktualizáciu softvéru multimediálnych a bezpečnostných systémov prostredníctvom bezdrôtového prenosu (OTA), takže majitelia nemusia za účelom aktualizácií chodiť s vozidlom do servisu Lexus.

Model LBX je v ponuke so štandardným audiosystémom. Spoločnosť Mark Levinson ako exkluzívny prémiový partner spoločnosti Lexus navrhla pre model LBX luxusný audiosystém. V ponuke je v rámci voliteľnej výbavy vozidla a obsahuje zostavu 13 reproduktorov, ktoré sú optimálne rozmiestnené po celom vozidle. Patrí medzi ne aj doplnkový basový reproduktor (subwoofer) integrovaný do zadných dverí, čím sa zabránilo strate priestoru v batožinovom priestore.

INTELIGENTNÉ BEZPEČNOSTNÉ A ASISTENČNÉ JAZDNÉ SYSTÉMY

Model LBX disponuje komplexnými bezpečnostnými a asistenčnými prvkami najnovšej generácie bezpečnostného systému Lexus Safety System +. V rámci neho je vozidlo vybavené viacerými systémami na detekciu rizík dopravných nehôd; upozorní vodiča a v prípade potreby automaticky poskytne asistenciu v podobe riadenia, brzdenia a riadenia hnacej sily, aby predišlo nárazu alebo zmiernilo jeho následky. Medzi najdôležitejšie prvky patrí prednárazový bezpečnostný systém s funkciou pomoci pri odbočovaní na križovatke, dynamický radarový tempomat, asistent sledovania dráhy vozidla/asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu a asistent rozpoznávania dopravných značiek. K ďalším prvkom, ktoré podporujú bezpečnejšiu jazdu a manévrovanie a znižujú záťaž vodiča, patrí systém elektronického otvárania dverí e-latch s asistentom bezpečného opustenia vozidla, systém sledovania vodiča, inteligentné parkovacie senzory s funkciou automatického brzdenia, funkcia upozornenia na premávku za vozidlom a systém monitorovania mŕtveho uhla.

Možnosti voliteľnej výbavy budú ponúkať aj rozšírený bezpečnostný balík, v rámci ktorého budú zavedené funkcie ako upozornenie na premávku pred vozidlom a panoramatická parkovací monitor. Možnosť parkovania na diaľku môže vodiča zbaviť stresu z manévrovania vozidla do stiesneného priestoru a umožňuje mu zaparkovať vozidlo na diaľku aj pomocou smartfónu.

Model LBX je vybavený aj stieračmi so zabudovaním ostrekovačmi. Tie boli zavedené už vo vlajkových modeloch Lexus LC a LS. Stierač tak rozvádza kvapalinu do ostrekovača priamo zo stierača, čím zaručuje lepšiu viditeľnosť pri umývaní čelného skla.