1. Electrified
 2. All-Electric
 3. How it works
VYBERTE SI
PLNE ELEKTRICKÉ VOZIDLÁ

AKO FUNGUJÚ PLNE ELEKTRICKÉ VOZIDLÁ

Objavte nový svet elektrických vozidiel Lexus, kde je nabíjanie bez námahy a vaše vozidlo je slastne poháňané k ďalšiemu obzoru.

ĎALŠÍ PLNE ELEKRICKÝ LEXUS

BUĎTE INFORMOVANÝ O NOVINKÁCH O LEXUS RZ

UVOĽNITE SA A DOBÍJAJTE

 

Jednoducho sa pripojte k domácej sieti alebo zastavte na verejnej nabíjacej stanici. Objavte spôsoby, ako nabiť vozidlo Lexus a ako dlho trvá plné nabitie akumulátora.

 •  

  RÝCHLE NABÍJANIE JEDNOSMERNÝM PRÚDOM

   51 mins

  Odhadovaný čas nabitia akumulátora z 5 na 80 % jednosmerným prúdom*

  Narastajúci počet nabíjacích staníc znamená, že udržať vaše vozidlo v chode, keď ste na cestách, je ľahšie než kedykoľvek predtým. Rýchlosť nabíjania do veľkej miery závisí od výkonu konkrétnej jednotky. Nabíjačka s kapacitou 50 kW dokáže nabiť niektoré vozidlá na 80 % už za 30 minút. Miesta s rýchlym nabíjaním (7 – 22 kW) dokážu nabiť niektoré modely do plnej kapacity za 3 až 4 hodiny. Väčšina verejných nabíjacích miest sú rýchlonabíjačky.

  Na každej ceste budete cítiť istotu, pretože budete vedieť, že sieť staníc rýchleho nabíjania po celej Európe vám zabezpečí energiu takmer na každom kroku. A čo je ešte lepšie, vaše vozidlo nájde stanicu za vás a povie vám, kedy ste pripravení pokračovať v ceste.

  Je to jednoduché. Zadajte cieľ svojej cesty na dotykovej obrazovke a plánovač cesty vám znázorní trasu k najbližšej nabíjacej stanici.

  Keď prídete na stanicu, pokojne si vychutnajte šálku kávy a váš akumulátor sa zatiaľ nabije – v priebehu minút, nie hodín.

  Vaša aplikácia Lexus hovorí, že ste pripravení pokračovať. Pripravte sa na ďalší úsek svojej cesty.

  V súčasnosti je v EÚ približne 100-tisíc nabíjacích miest a v priebehu piatich rokov by mal tento počet vzrásť na dva milióny. Zatiaľ čo niektoré verejné nabíjacie miesta poskytujú „otvorený prístup“, teda ich použitie je bezplatné, väčšina patrí poskytovateľom siete, takže budete zrejme potrebovať kartu alebo mobilnú aplikáciu.

 •  

  NABÍJANIE DOMA STRIEDAVÝM PRÚDOM

   8 hrs 2 mins

  Odhadovaný čas nabitia akumulátora z 0 na 100 % striedavým prúdom*

  Nástenná nabíjačka Lexus sa ľahko inštaluje doma a zabezpečí plné nabitie vášho vozidla už za osem hodín. Pomocou aplikácie Lexus Link objavíte šikovné funkcie, ako je napríklad nastavenie maximálneho nabitia, ktoré umožňuje majiteľom vozidla žijúcim na kopci využívať po odchode z domu rekuperáciu.

  Odporúča sa, aby ste na inštaláciu domácej nabíjačky využili služby profesionálneho technika. Spoločnosť Lexus zabezpečí na výkon tejto práce dôveryhodného partnera. A aby ste mohli byť pokojní, zaistí aj bezpečné zapojenie jednotky na požadovanej úrovni.

  Viac energie zabezpečí rýchlejšie nabitie vášho akumulátora.

  Niektoré krajiny ponúkajú granty až do výšky 75 % z počiatočných nákladov na nabíjačku.

  Mnohí dodávatelia elektrickej energie ponúkajú sadzby, ktoré sú v nočných hodinách lacnejšie, čo vám môže znížiť náklady.

S NAMI ZÁJDETE ĎALEJ

 

S elektrickými vozidlami značky Lexus zájdete ďalej, než ste si kedy mysleli. Posaďte sa za volant a cestujte z mesta do mesta s vedomím, že prídete spoľahlivo nielen do cieľa svojej cesty, ale ešte ďalej.

01

MILÁNO → BENÁTKY

278 KILOMETROV
02

ZÜRICH → MNÍCHOV

309KILOMETROV
03

BRUSEL → PARÍŽ

312 KILOMETROV

PREDĹŽTE DOJAZD SVOJHO AKUMULÁTORA

Už i tak pôsobivý dojazd, ktorý poskytujú naše plne elektrické vozidlá, je možné ešte predĺžiť pomocou jednoduchých tipov na jazdu, ktoré vám ušetria peniaze a znížia množstvo energie potrebnej na cestu.

JAZDITE INTELIGENTNE

Aby ste si predĺžili dojazd na maximum, vaše vozidlo sleduje výkon a optimalizuje spôsob vašej jazdy. Dojazd môžete predĺžiť aj zmenou režimov jazdy. Elektrické vozidlá si vyžadujú veľmi malú údržbu. Avšak jednoduché veci, ako je správne nahustenie pneumatík či výmena vzduchových filtrov, môžu predĺžiť dojazd akumulátora na jedno nabitie až o niekoľko kilometrov.

CHLADNEJŠIE JE LEPŠIE

Na vozidlách, ktoré sú dlho zaparkované v horúcich podmienkach, môže dochádzať k rýchlejšiemu poškodeniu akumulátora. Na zaistenie maximálneho dojazdu používajte klimatizáciu striedmo.

JEMNEJŠIE ĎALEJ ZÁJDEŠ

Postupné a plynulé zrýchlenie zvyšuje účinnosť každého elektrického vozidla. Ak sa budete vyhýbať prudkému zrýchleniu, najmä v hustej premávke, môžete výrazne zvýšiť dojazd, ktorým vaše vozidlo disponuje po každom nabití.

INOVATÍVNA TECHNOLÓGIA AKUMULÁTOROV

DOŽIVOTNÁ ISTOTA

Akumulátor, ktorý napája vaše vozidlo Lexus, zvyčajne vydrží po celú životnosť vozidla. Skúmaním sa zistilo, že mnohé elektrické vozidlá majú po najazdení 193 000 km k dispozícii ešte cca 75 % kapacity svojho akumulátora. Iné skúmania ukázali dokonca ešte dlhšiu životnosť, kde došlo k strate len 5 % po najazdení 80 000 km a ďalších 5 % po najazdení 241 000 km. Keďže bežný vodič elektrického vozidla najazdí v priemere len okolo 15 000 km za rok, väčšina nebude nikdy potrebovať nový akumulátor.

PLNÉ POKRYTIE

Pre dlhú a bezproblémovú životnosť sú naše akumulátory vybavené pokročilými systémami chladenia a vyhrievania. Odolné gumové tesnenia ich zasa chránia pred všetkými formami vody a prachu. Spoločnosť Lexus ponúka aj 10-ročný (alebo 1 milión km) plán rozšírenej starostlivosti o akumulátory elektrických vozidiel, ktorý sa vzťahuje na všetky funkčné poruchy hlavného akumulátora a pokles kapacity pod hranicu 70 %. Podmienkou je dodržiavať pravidelné kontrolné prehliadky.

NEMUSÍTE MAŤ OBAVY

Ste v dobrých rukách – spoločnosť Lexus priniesla na trh už vyše 1,5 milióna mimoriadne bezpečných hybridných elektrických vozidiel (HEV) a nový hybridný Lexus ES 300h bez nutnosti dobíjania bol označený organizáciou NCAP ako „najlepší v triede“ v kategórii elektrických/hybridných vozidiel aj v kategórii rodinných vozidiel.

JEDNODUCHÁ RECYKLÁCIA

Keď akumulátor modelu UX 300e dospeje na koniec svojej životnosti, máme schému spätého odberu, ktorá zabezpečí, že ho bezpečne a zodpovedne recyklujeme – čo je dôležité pre našu planétu. V súčasnosti získavame späť prostredníctvom našich maloobchodných sietí v Európe viac ako 90 % našich akumulátorov, no naším cieľom je dosiahnuť 100-percentnú mieru spätného odberu vo všetkých našich prevádzkach.