1. Electrified
  2. All-Electric
  3. Benefits
VYBERTE SI
PLNE ELEKTRICKÉ VOZIDLÁ

VÝHODY

Nulové emisie, nízke prevádzkové náklady a ešte vyššia úroveň bezpečnosti: Plne elektrické vozidlo Lexus ponúka výhody nad rámec nekompromisnej energie a podáva jasný dôkaz, aký skvelý je to pocit, keď ste na cestách.

NULOVÉ EMISIE

15 rokov priekopníckeho výskumu prinieslo elektrický motor, ktorý neprodukuje žiadne výfukové znečistenie v podobe emisií CO2. Svet je tak čistejší a vy ovládate motor, ktorý krásne pracuje.

Keď váš akumulátor dospeje na koniec svojej životnosti, máme schému spätého odberu, ktorá zabezpečí, že s ním naložíme bezpečne a zodpovedne.

NÍZKE PREVÁDZKOVÉ NÁKLADY

Šetriť začínate hneď, ako začnete jazdiť. Z rovnice vypadol zážihový aj vznetový motor, čo znamená, že už nie ste vydaní napospas svetovým cenám ropy. Náklady na elektrinu sa zvyknú časom ustáliť a dajú sa ľahšie predvídať.

Jednoduchšia je aj údržba. Elektrické vozidlá majú menej pohyblivých častí a menšie a účinnejšie chladiace sústavy, nemajú výfukový systém ani žiadny olej, motorové filtre či rozvodové remene. Brzdy sa menej opotrebúvajú. Strávite viac času na cestách a menej v garáži.

HLADINA HLUKU? MAXIMLÁLNE TICHO

Skoré ranné odchody a neskoré nočné dobrodružstvá môžu byť náročné, ak nechcete zobudiť susedov. Elektromotor si robí svoju pôsobivú prácu tak potichu, že ho sotva počuť.

Pre vodiča v kabíne je to jedinečný upokojujúci zážitok, pretože počuje len tlmené dunenie pneumatík na asfalte, ktoré naznačuje, že máte pod kapotou dostatok výkonu. Budúcnosť je v tichu.

VYSKÚŠANÉ A OVERENÉ

Spoľahlivosť a dôvera sú neoddeliteľnou súčasťou úžasného zážitku z jazdy. Elektromotor Lexus vyskúšali a preverili na miliónoch kilometrov vodičskí majstri, ktorí pomáhali vylepšovať každú stránku jeho výkonu.

Všetky vozidlá sú vybavené naším pokročilým bezpečnostným systémom Lexus Safety System + a vy si môžete vychutnať väčšiu kontrolu nad vozidlom vďaka lepšej vyváženosti, ktorá pramení z optimálneho umiestnenia súčastí, ako sú akumulátory a elektromotory. Vďaka technológii elektronického riadenia nie je potrebné mechanické spojenie, čo vám poskytuje ničím nespútaný pocit pri riadení a vskutku citlivú odozvu.

DAŇOVÉ ÚĽAVY A STIMULY

Keďže vlády krajín na celom svete podporujú prechod na elektrickú mobilitu prostredníctvom nižších daní a stimulov na inštaláciu domácej nabíjačky, možno ste k tomu, aby ste sa vo svojom elektrickom vozidle Lexus cítili úžasne, oveľa bližšie, než si myslíte.

PRIPOJTE SA K BUDÚCNOSTI

ĎALŠÍ PLNE ELEKRICKÝ LEXUS

BUĎTE INFORMOVANÝ O NOVINKÁCH O LEXUS RZ