DIZAJN

CHARAKTERISTICKÝ ŠTÝL

Náš prístup k návrhu je definovaný dizajnovým jazykom L-Finesse. Čo to znamená? Prinášame najmodernejší dizajn i technológie a usilujeme o precízne prevedenie všetkých našich produktov.

L-FINESSE

Túto zásadu podtrhujú tri základné charakteristiky, ktoré inšpirujú a riadia každé rozhodnutie v otázkach estetiky.

 • Hladká intuícia

  Presne podľa zásad Omotenashi – najlepších tradícií japonskej pohostinnosti – chceme vždy ponúknuť viac ako len naplnenie potrieb a túžob vodičov. Intuitívne ich očakávame, aby ste sa mohli tešiť z úžasných zážitkov.

  Prekvapivá jednoduchosť

  Každý náš produkt musí byť maximálne intuitívny, čo do použitia i vonkajšieho prevedenia. Všetky zbytočné zložitosti je nutné orezať, aby sme dokázali vyvolať rýdze a ničím neriedené emócie spojené s pôžitkom z jazdy.

  Rafinovaná elegancia

  Všetky naše vozidlá dokážu priťahovať pohľady a niekedy i popliesť hlavu. Ale tiež si získať pozornosť a udržať ju. Čím viac sa na ne pozeráte, tým viac vás priťahujú. Nie je divu, že naši návrhári hovoria o 'putovaní zraku’.

MASKA CHLADIČA V TVARE VRETENA

Naša maska chladiča v tvare vretena je okamžite rozpoznateľným dizajnovým znakom Lexus. Ide o smelé a neprehliadnuteľné vyjadrenie. Jej obrazová funkcia je stále rovnaká, napriek tomu, že naprieč modelovým radom i v priebehu času prechádza jemnými úpravami.

SVETLOMETY S MOTÍVOM L

Svetlá v tvare písmena "L" harmonicky ladia s vretenovitou maskou chladiča, a dosahujú tak podmanivého účinku. Názov Lexus pripomínajú predné i zadné partie každého z našich vozidiel. Svetlomety, prechádzajúce neustálym vývojom, sú produktom najmodernejších technológií i štylistického stvárnenia.

CHARAKTERISTICKÝ BOČNÝ PROFIL

Každý z modelov Lexus zaujme markantným bočným profilom. Všetky vozidlá Lexus vďaka svojmu optimalizovanému profilu vykazujú príkladnú aerodynamiku, zatiaľ čo hlboké prelisy nápadne odkazujú na prvé písmeno z nášho názvu. Dizajn, umenie, konštrukčné prevedenie a jazdné schopnosti kráčajú vždy ruka v ruke.