lexus limitless co existence milan hero

PODUJATIE LEXUS „LIMITLESS CO-EXISTENCE“ NA MILAN DESIGN WEEK – ÚCHVATNÁ OSLAVA HARMONICKEJ OSOBNOSTI

Misia spoločnosti Lexus pri vytváraní lepšieho sveta prostredníctvom dizajnu a podpory predstavivosti a tvorivosti dnes dosiahla ďalší míľnik, keď značka oznámila konanie podujatia „LIMITLESS CO-EXISTENCE“. Bude to jedenásta účasť luxusnej automobilky na uznávanom podujatí Milan Design Week.

LIMITLESS CO-EXISTENCE

Návštevníci podujatia uvidia nápaditý dizajn nútiaci sa zamyslieť o neobmedzenej budúcnosti spoločnosti. Spoločnosť Lexus vníma dizajn ako katalyzátor nepretržitých zmien, splnomocnenia a inkluzívnosti. Dizajn môže premeniť niečo bežné na mimoriadne a ľudstvu ukázať, že s „CO-“, čo znamená napríklad kooperáciu , spoluprácu a koexistenciu – sú naše možnosti neobmedzené.
Fantastický hlavný objekt na podujatí, ktorý vytvoril japonský architekt Sota Ičikawa zo spoločnosti doubleNegatives Architecture, prináša priamo pred návštevníkov myšlienku „CO-“, reprezentovanú dynamickým umeleckým dielom v štyroch rozmeroch. Ičikawa, známy kombináciou informačných technológií s dizajnom pri opätovnom predstavovaní fyzického priestoru, vytvoril objekt, ktorá prelína digitálny a analógový svet. Vychádza z imaginárnej ideológie, že každý je stredom sveta – na reprezentáciu svetových individualít sa používa vizuálne nekonečný počet zavesených vertikálnych povrazov. Každý visiaci vertikálny povraz je súčasne osvetlený jedným svetelným zdrojom a napriek tomu ani jeden nie je v tieni. Znamená to, že každá perspektíva jednotlivca je svojím vlastným centrom. Prostredníctvom technológie a inovatívneho dizajnového myslenia sa dosiahlo zdanlivo nedosiahnuteľné.
Vášeň spoločnosti Lexus pre dizajn v posledných rokoch podnietila rastúcu príťažlivosť značky a v Miláne Lexus predstaví svoj najnovší koncept – inovatívny Lexus LF-1 Limitless – ktorý naznačuje budúce dizajnové myslenie značky Lexus.
Podujatie Lexus Design Event možno zažiť v novo zrekonštruovanom Cavallerizze v Národnom múzeu vedy a techniky Leonarda da Vinci. Tento niekdajší kláštor a konské stajne z 19. storočia prešli nedávno rekonštrukciou v rámci obnovy architektúry a projektu urbanistickej rekonštrukcie.
Trio inovatívnych mladých šéfkuchárov, ktorí sú Milánskymi ALTATTO, pripravilo unikátny kulinársky zážitok, ktorý ešte viac nadchne návštevníkov. Budú rozmaznávať zmysly prostredníctvom chuti a zraku, prenášajúc koncept LIMITLESS CO-EXISTENCE do inej dimenzie. Návštevníci budú mať okrem toho možnosť prezrieť si diela 12 finalistov Lexus Design Award 2018, ktoré oslavujú nadchádzajúce kreatívne talenty z celého sveta. A v novinársky deň 16. apríla uznávaná porota pred svetovými médiami zvolí víťaza Grand Prix.

2018 MILAN LEXUS DESIGN EVENT TEASER