2017 lda finalists thumb

VYHLÁSENIE VÍŤAZOV DESIGNOVEJ SÚŤAŽE LEXUS DESIGN AWARD 2017

Spoločnosť Lexus International vyhlásila dvanásť finalistov súťaže Lexus Design Award 2017. Medzinárodná designová súťaž, podporujúca nádejných návrhárov a kreativcov z celého sveta, teraz slávi už piate výročie - prvý raz bola usporiadaná v roku 2013 s cieľom podnietiť nápady na podporu lepšej budúcnosti. Do súťaže Lexus Design Award 2017 pod mottom "YET" bolo zaslaných celkom 1152 príspevkov zo 63 krajín.
Motto YET, zhmotňujúce filozofiu inovácií Lexus, je pre piaty ročník súťaže Lexus viac ako príhodné. Motto “Yet” (avšak, a napriek tomu) nás inšpiruje hľadať synergické účinky spájaním zdanlivo nezlučiteľných cieľov – ako je napríklad priestornosť, avšak súčasne i aerodynamický design. Filozofia “Yet”, zlučujúca protikladné prvky, búra hranice vízií pokrokového designu a technológií s cieľom sprostredkovať svetu nové úžasné zážitky.
V novembri 2016 sa zišiel rada svetovo uznávaných návrhárov a kreatívnych školiteľov, ktorí vyhodnotili prihlásené projekty. Po komplexnom hodnotení a širokej diskusii zvolili porotcovia 12 finalistov.
Z týchto finalistov boli vybraní nasledujúci štyria víťazi, ktorí dostanú príležitosť zrealizovať prototyp vlastného návrhu pod vedením svetovo uznávaných kreatívnych tvorcov.
V rámci súťaže Lexus Design Award 2017 boli vybraní štyria nižšie uvedení školitelia, ktorí štvorici finalistov poskytnú potrebné kreatívne vedenie: architekti a medzioboroví návrhári Neri & Hu, návrhár Max Lamb, návrhárka/architektka Elena Manferdini a výtvarník/architekt Snarkitecture. Všetci pôsobili i ako školitelia finalistov minulého ročníka súťaže.
Štvorica hotových prototypov sa predstaví v rámci expozície automobilky Lexus na tohtoročnom milánskom týždni designu, spoločne s panelovými prezentáciami návrhov zvyšných ôsmich finalistov. Akcia bude usporiadaná od 3. apríla (dni pre novinárov a odovzdávajúcich ceny) do 9. apríla. Dňa 3. apríla predstavia finalisti svoje návrhy porotcom a zástupcom medzinárodných médií. Porotcovia vyhodnotia štyri prototypy a vyhlásia víťazov Grand Prix, čím sa súťaž Lexus Design Award 2017 zavŕši.
Ďalšie informácie a snímky nájdete na:
Webových stránkach súťaže Lexus Design Award: https://www.lexus-int.com/lexus-design-award
Instagramu: @lexusdesignaward
Oficiálne hashtagy: #LexusDesignAward; #MilanDesignWeek;