Lexus Design awards hub text left

SÚŤAŽ LEXUS DESIGN AWARD

AKCIA LEXUS V OBLASTI DIZAJNU

Kreativita má potenciál meniť svet. Súťaž Lexus Design Award víta nové nápady tým, že podporuje mladých návrhárov a tvorcov, ktorých diela majú potenciál utvárať našu budúcnosť novým a zajímavým spôsobom.


 

 
  2019 lexus lda banner

Soutěž LEXUS DESIGN AWARD

SÚŤAŽ LEXUS DESIGN AWARD 2019 JE OTVORENÁ

Vyzývame dizajnérov, aby vytvorili lepší zajtrajšok.


 

 
  2018 lexus lda hub hero

LEXUS DESIGN AWARD

FINALISTI LEXUS DESIGN AWARD 2018

Spoločnosť Lexus International predstavila 12 finalistov bojujúcich o prestížnu cenu za dizajn Lexus Design Award 2018. Šiesty ročník tejto významnej medzinárodnej súťaže dizajnu vyzýva mladých dizajnérov, aby predstavili svoje myšlienky vychádzajúce z tohtoročnej témy „CO-“, odvodenej od latinskej predpony „s alebo spoločne v harmónii“.


 

 
  Ancient craft meets new design hero

LEXUS DESIGN AWARD

STARÉ REMESLO S NOVÝM DIZAJNOM

V kolekcii CRAFTED FOR LEXUS (vyrobené pre Lexus) sa spojili časom overené remeslo a súčasný dizajn a vytvorili jedinečnú zbierku predmetov. Neustále sa rozširujúcu zbierku práve doplnili dve úplne nové diela.


 

 
  lda david adjaye

LEXUS DESIGN AWARD

SIR DAVID ADJAYE SA PRIPOJÍ K ELITNEJ ZOSTAVE POROTCOV NA PODUJATÍ LEXUS DESIGN AWARD 2018

Spoločnosť Lexus s radosťou oznamuje, že vizionársky architekt Sir David Adjaye sa pripojí medzi porotcov na podujatí Lexus Design Award 2018. Adjaye, jeden z najvplyvnejších architektov svojej generácie, dopĺňa svetovú zostavu porotcov.


 

 
  Lexus Design awards entries open

SÚŤAŽ LEXUS DESIGN AWARD

SÚŤAŽ LEXUS DESIGN AWARD 2018 – UŽ PRIJÍMAME PRIHLÁŠKY

Lexus je pripravený spoznať nových dizajnérov. Preto vyzýva mladé talenty k zasielaniu prihlášok do súťaže Lexus Design Award 2018.


 

 
  2017 lexus lda finalists hub asset

FINALISTI SÚŤAŽE LEXUS DESIGN AWARD

Z niekoľkých tisíc prihlásených projektov bude zvolených iba dvanásť finalistov. Z ktorých osem bude mať možnosť prezentovať svoje diela na milánskom týždni designu a zvyšní štyria získajú jedinečnú príležitosť pracovať pod odborným vedením svetovo uznávaných návrhárov v úlohe mentorov. Títo mentori pomôžu finalistom ich nápady zrealizovať pretvorením pôvodných konceptov do prototypov.


 

 
  2017 lda judges thumb

SÚŤAŽ LEXUS DESIGN AWARD 2017

POROTCOVIA

Rada porotcov súťaže Lexus Design Award tvorí elitná skupina svetovo preslávených kreatívnych návrhárov a odborníkov z rôznych odvetví designu. Ich úlohou je preštudovať tisícky prihlásených projektov, zvoliť dvanásť finalistov, vybrať štyroch víťazov prototypov a nakoniec víťaza ceny Grand Prix.


 

 
  2017 lda mentor thumb

SÚŤAŽ LEXUS DESIGN AWARD

MENTORI

Lexus vybral konkrétnych špičkových svetových odborníkov na design pre mentorovanie a spoluprácu so štyrmi finalistami súťaže LDA; mentori Lexus v nasledujících mesiacoch ponúknu finalistom neoceniteľné poznatky, obchodne využiteľné rady a vedenie behom realizácie návrhov do podoby fyzických prototypov.