DIZAJN

VÍZIA BUDÚCNOSTI

Design Lexus je postavený na smelom a odvážnom koncepčnom myslení. Zoznámte sa s niektorými projektmi, ktoré nás posúvajú do budúcnosti; každý z nich vás pritom prekvapí svojou vlastnou nepredvídateľnou energiou. Zdanlivo nemožné pretvárame do reality.

OD VŠEDNÉHO K MIMORIADNEMU

Odhaľte, ako sme sa vďaka svojej jedinečnej predstavivosti vzopreli gravitácii s levitujúcou doskou SLIDE, zmenili chápanie dobrodružstva s konceptom ŠPORTOVEJ JACHTY a nazreli do budúcnosti s plavidlom Valerián SKYJET. Dokonca sme nasmerovali cestu k luxusným jazdným schopnostiam s viacstupňovým systémom hybridného pohonu v našom špičkovom modeli LC 500h.

 • VÍZIA BUDÚCNOSTI

  ŠPORTOVÁ JACHTA

  Akio Toyoda sa ako vášnivý jazdecký majster neuspokojí s riadením automobilov. Tento neúnavný bádateľ má na zreteli všetky vozidlá. A jachty nie sú výnimkou. Už dlhšiu dobu ho inšpiruje výkon a mimoriadne hladké ovládanie tých najlepších modelov.

  Vedel, že odborne navrhnutá športová jachta by bola atraktívnym a mimoriadne luxusným doplnkom k produktom životného štýlu Lexus. Túto myšlienku sme dotiahli až do fáze realizácie v podobe športovej jachty Lexus. Všetci na palubu.

 • VÍZIA BUDÚCNOSTI

  SLIDE

  Zoznámte sa s levitujúcou doskou SLIDE: novou formou pohybu. Predstavujeme radikálnu premenu skateboardu od majstrov designu. Pri návrhu dosky SLIDE sme celkom zmenili základné technológie a odhalili skutočné technické inovácie.

  Naším cieľom bolo uplatniť efektnú technológiu magnetickej levitácie (maglev) u elegantnej aerodynamickej dosky. Znamenalo to nájsť tú správnu kombináciu supravodičov, magnetov a kvapalného dusíka. Náš tím s každým ďalším krokom rozširoval možnosti a potenciál uvedenej technológie.

Next steps