lexus LF SA hero

LF-SA

ULTRA-KOMPAKTNÝ KONCEPT

Odvážny koncept, prvý krát predstavený na medzinárodnom ženevskom autosalóne 2015, je pripravený skúmať zatiaľ neprebádané územia.

 • KONCEPČNÉ VOZIDLÁ LF-SA

  Naše európske návrhárske centrum sme poverili úlohou stvoriť koncept ultra-kompaktného vozidla do mesta s usporiadaním 2+2. Výsledkom je koncepčné vozidlo zamerané na vodiča, odrážajúce atmosféru víkendových dobrodružstiev i každodenného cestovania po meste. SA je skratkou pre "Small Adventurer", teda malý dobrodruh.

  Koncepčný model LF-SA Concept je smelou interpretáciou filozofie dizajnu L-finesse značky Lexus, bez toho aby odsúval stranou potešenie z jazdy.

  LF-SA Concept skúma budúcnosť, v ktorej si majitelia vozidiel Lexus budú môcť vychutnávať 'luxus' reálnych vodičských skúseností a súčasne si užívať tú najvyššiu formu palubnej konektivity, zábavy a bezpečnosti.

      lexus LF SA section01 fullBleed

SMELÉ TVARY KOMPAKTNEJ KAROSÉRIE

Napriek tomu, že je zo štylistického stvárnenia viac ako zrejmá robustnosť a sebaistota, návrhári konceptu usilovali o to, aby LF-SA zostal prvoplánovo kompaktný kvôli príkladnej manévrovateľnosti a agilite - čo je nevyhnutná výbava každého vozidla do mesta.

 • POKROKOVÝ DIZAJN

  Kontrast medzi konvexnými a konkávnymi povrchmi karosérie je akcentovaný efektným podseknutím nad podbehmi kolies. To celkovému stvárneniu prepožičiava jedinečné proporcie a evokuje intenzívny pocit dynamiky a napredovacieho pohybu.

 •     lexus LF SA section02 02

  DOBRODRUŽSTVO FARIEB

  Zmieňovaná atmosféra dobrodružstva sa odráža i vo farebnej kombinácii tohto konceptu; lakovanie karosérie vo hviezdne striebornom odtieni odkazuje na vesmírny výskum, zatiaľ čo interiér sa inšpiroval pohľadom na úchvatné zatmenie slnka.

NASTÚPTE DO KABÍNY KONCEPTU LF-SA

Aj cez svoje kompaktné vonkajšie rozmery sa môže koncept LF-SA pochváliť prekvapivo veľkou kabínou. Od prvého okamžiku zaujme presvetlená a vzdušná atmosféra, ktorú zdôrazňuje prístrojová doska alebo jedinečný pohyb volantu a pedálov.

    lexus LF SA section03 00
 • lexus LF SA section03 01

  VODIČSKY ZAMERANÝ DIZAJN

  Pretože typické vozidlo do mesta je spravidla obsadené samotným vodičom, v kabíne s usporiadaním 2+2 je pohodlie vodiča prioritou. Sedadlo vodiča je pevné, volant a pedále sa dajú nastaviť, čím sa vozidlo prispôsobuje svojmu majiteľovi

 •     lexus LF SA section03 02

  PRIESTOR PRE PRESKÚMANIE

  Sedadlo predného spolujazdca je posuvné kvôli jednoduchému prístupu na zadné sedadlá. Dizajn interiéru pracuje s priestorom, materiálmi a objemom s cieľom vytvoriť v kabíne dve jasne rozlíšiteľné a vzájomne sa prekrývajúce zóny v tvare elipsy.

 • JENODUCHÝ A INTUITÍVNY

  Súčasťou systému palubného infotainmentu v podmanivom koncepte LF-SA je holografický displej, hladko začlenený do ostro rezaného prístrojového panelu vedľa širokouhlého priehľadového displeja HUD a touchpadu v stredovom paneli.

 •     lexus LF SA section03 04