lexus LF FC hero

LF-FC

SEDAN POHÁŇANÝ VODÍKOVÝMI PALIVOVÝMI ČLÁNKAMI

Nová generácia luxusného koncepčného vozidla LF-FC zasiahla Tokijský autosalón 2015 ako blesk z čistého neba. Nový luxusný sedan, ktorý bol vtedy odhalený, nešlo označiť inak ako vskutku vizionársky.

 • KONCEPČNÝ MODEL LF-FC

  Je vzrušujúcim nahliadnutím do budúcnosti. Historicky prvý koncepčný model poháňaný palivovými článkami. LF-FC je podmanivé a zároveň nenútene elegantné štvordverové kupé s priekopníckym pohonom všetkých kolies. LF-FC nie je iba návrhárskym cvičením, pretože vzniklo s cieľom od základu zmeniť vaše očakávanie.

    lexus lf fc quoteblock bg
    lexus lf fc quoteblock fg

KONCEPT LF-FC ZHMOTŇUJE NAŠU IDEU POKROKOVÉHO LUXUSU A NAJNOVŠEJ VÍZIE NIE VEĽMI VZDIALENEJ BUDÚCNOSTI.

Tokuo Fukuiči, Prezident Lexus International

FILOZOFIA DIZAJNU L-FINESSE

Zovňajšok konceptu LF-FC zhmotňuje filozofiu dizajnu L-finesse automobilky Lexus, teda priamočiaru jednoduchosť a eleganciu. Prednou partiou dominuje výrazná a pre značku charakteristická maska chladiča s novým typom rastru. Splývavé krivky vozidla na druhej strane akcentujú zdanlivo plávajúce svetlá denného svietenia v tvare L.

 •     lexus lf fc section02 01

  PODMANIVÁ JEDNODUCHOSŤ

  Ten istý "plávajúci" motív je možné pozorovať okolo celého konceptu LF-FC, napríklad i u nových markantných koncových svetiel s trojicou hrotov. Radikálne štylistické stvárnenie tohto jedinečného koncepčného vozidla prvý krát oceníte v okamihu, kedy uvidíte jeho celý bočný profil. Pretože vtedy odhalíte skutočný charakter LF-FC.

 •     lexus lf fc section02 02

  DIZAJN S VÍZIOU

  Uhladená línia strechy ubiehajúca cez celý profil naznačuje, že LF-FC bolo navrhnuté k pohlcovaniu diaľničných kilometrov rovnako dobre ako k bravúrnemu zdolávaniu horských serpentín. Dynamický naturel a eleganciu profilu ešte podtrhujú 21" zliatinové kolesá s ráfikmi vyrobenými z plastu vystuženého uhlíkovými vláknami (CFRP).

NASTÚPTE DO KABÍNY KONCEPTU LF-FC

Vstúpte do futuristického sveta intuitívnych technológií a luxusu. Ihneď po usadnutí vás uvíta nevtieravé holografické zobrazenie vznášajúce sa nad stredovým panelom. Bezdotyková technológia ožíva na pokyn jednoduchých gest rukou, ktorými je možné ovládať funkcie autonómneho riadenia LF-FC, systém palubného infotainmentu a sústavu klimatizácie.

    lexus lf fc section03 00
 • LUXUS, KTORÝ VÁS POHLTÍ

  Kabína bola pri návrhu rozdelená do dvoch zón; v hornej polovici sa kladie dôraz na pocit otvorenosti, aby sa vodič mohol plno sústrediť na vozovku vpredu bez akýchkoľvek náznakov obmedzenia. Predné sedadlá čalúnené kožou s povrchovou úpravou semi-aniline budia dojem, ako by voľne plávali vo vzduchu v hladkej nadväznosti na dvere a prístrojovú dosku.

 •     lexus lf fc section03 01

  POHON PALIVOVÝMI ČLÁNKAMI

  Koncept s pohonom všetkých kolies využíva ako zdroj energie vodíkové palivové články a pýši sa presným rozdeľovaním hnacieho momentu medzi kolesá prednej a zadnej nápravy. K optimálnemu rozloženiu hmotnosti LC-FC prispieva zástavba palivových článkov do zadnej časti vozidla, riadiacej jednotky vpredu a vodíkových nádrží v usporiadaní do "T".

 • NÁPADITÉ TECHNOLÓGIE

  Technológie autonómneho riadenia s vyspelými funkciami rozpoznávania dopravného prostredia a predikčnými i rozhodovacími schopnosťami zaisťujú pôžitok z bezpečného a hospodárneho cestovania - už teraz začíname budovať svet bez akýchkoľvek dopravných nehôd.

 • lexus lf fc section03 03