2018 lexus safety adaptive high beam system

LEXUS SAFETY SYSTEM

SYSTÉM ADAPTÍVNYCH DIAĽKOVÝCH SVETIEL (AHS)

 • Pokročilá verzia konceptu automatických a adaptívnych diaľkových svetiel sníma cestu a reaguje na ňu. Systém adaptívnych diaľkových svetiel dokonale vyvažuje potrebu vidieť a súčasne brať ohľad na ostatných vodičov. Nočná jazda tak získala novú úroveň pohodlia.
 • 2018 lexus safety adaptive high beam 1

  BEZPEČNOSŤ LEXUS

  ADAPTÍVNE DIAĽKOVÉ SVETLÁ

  Systém adaptívnych diaľkových svetiel inteligentne zapína a vypína jednotlivé LED diódy v každom svetlomete a precízne ovláda lúč svetla. Systém využíva kameru namontovanú v hornej časti vozidla, ktorá zaznamenáva svetlo vozidiel jazdiacich vpredu a rovnomerne osvetľuje vozovku pred vozidlom. Zároveň sa s výnimočnou presnosťou vyhýba vpredu jazdiacim alebo protiidúcim vozidlám.

  Vodič si môže vychutnať najjasnejšiu, najpokojnejšiu nočnú jazdu s výnimočnou viditeľnosťou bez nutnosti opakovaného prepínania medzi diaľkovými a stretávacími svetlami.

 • 2018 lexus safety adaptive high beam 2

  BEZPEČNOSŤ LEXUS

  SYSTÉM DVOJFÁZOVÝCH ADAPTÍVNYCH DIAĽKOVÝCH SVETIEL

  Systém dvojfázových adaptívnych diaľkových svetiel je dodatočným vylepšením systému adaptívnych diaľkových svetiel a umožňuje väčšiu reguláciu svetelného lúča. Vo svetlomete sú dva rady dvadsiatich štyroch nezávislých LED diód, ktoré možno zapínať a vypínať kvôli precíznemu ovládaniu osvetlenej a neosvetlenej oblasti. To umožňuje stlmiť svetlo okolo vozidla vpredu, a pritom stále osvetľovať značku nad vozidlom.

Vyhlásenie: Bezpečnostný systém Lexus za žiadnych okolností nepoužívajte ako náhradu bežnej jazdy a pred použitím systému si prečítajte pokyny. Za bezpečnú jazdu je vždy zodpovedný vodič.